Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Osnovnošolsko posamično in ekipno državno prvenstvo (splet)
  • Spremljanje partij in rezultati
    21. april 2021

    Spremljanje partij in rezultati21. april 2021
    21. april 2021

    Partije in tekmovanje lahko spremljate na povezavah:
    Tekmovanjed ekleta do 12 - klik
    Tekmovanje dekleta do 15 - klik
    Tekmovanje fantje do 12 - klik
    Tekmovanje fantje do 12 - klik

    Neuradni rezultati bodo objavljeni takoj po tekmovanju na povezavi - klik

    Uradni rezultati bodo objavljeni s časovnim zamikom, ko jih preveri glavna sodnica.

    Partije in tekmovanje lahko spremljate na povezavah:
    Tekmovanjed ekleta do 12 - klik
    Tekmovanje dekleta do 15 - klik
    Tekmovanje fantje do 12 - klik
    Tekmovanje fantje do 12 - klik

    Neuradni rezultati bodo objavljeni takoj po tekmovanju na povezavi - klik

    Uradni rezultati bodo objavljeni s časovnim zamikom, ko jih preveri glavna sodnica.

  • Na dan tekmovanja, ZOOM povezave
    20. april 2021

    Na dan tekmovanja, ZOOM povezave20. april 2021
    20. april 2021

    Potrditev prijave je opravljena s prijavo na lichess.
    Zoom povezava je samo za igralce. Igralci se morajo prijaviti s svojim imenom in priimkom, imeti prižgano kamero in deliti zaslon. Navodila so objavljena v novici Tehnična pomoč.
    Dekleta do 12 - klik
    Meeting ID: 899 8855 7147
    Dekleta do 15 let - klik
    Meeting ID: 958 6143 5405
    Fantje do 12 let - klik
    Meeting ID: 939 6777 9469
    Fantje do 15 let - klik
    Meeting ID: 964 2225 1247

    Potrditev prijave je opravljena s prijavo na lichess.
    Zoom povezava je samo za igralce. Igralci se morajo prijaviti s svojim imenom in priimkom, imeti prižgano kamero in deliti zaslon. Navodila so objavljena v novici Tehnična pomoč.
    Dekleta do 12 - klik
    Meeting ID: 899 8855 7147
    Dekleta do 15 let - klik
    Meeting ID: 958 6143 5405
    Fantje do 12 let - klik
    Meeting ID: 939 6777 9469
    Fantje do 15 let - klik
    Meeting ID: 964 2225 1247

  • Seznam prijavljenih
    20. april 2021

    Seznam prijavljenih20. april 2021
    20. april 2021

    Na spodnjem seznamu lahko vidite prijavljene igralce/ke. Razvrščen je po kategorijah in področjih. Desno lahko vidite tudi ali je igralec že prijavljen v ekipo na lichess-u (pogoj za nastop).
    Seznam prijavljenih - klik
    V kolikor igralca na seznamu ni, ga prijavite preko obrazca, za prijave. V primeru nejasnosti pišite na ana@velemojstrica.si
    Potrditev prijave: prijava je potrjena, ko je igralec pridružen ekipi in prijavljen v tekmovanje na lichess-u. To vse lahko storite že sedaj.

    Na spodnjem seznamu lahko vidite prijavljene igralce/ke. Razvrščen je po kategorijah in področjih. Desno lahko vidite tudi ali je igralec že prijavljen v ekipo na lichess-u (pogoj za nastop).
    Seznam prijavljenih - klik
    V kolikor igralca na seznamu ni, ga prijavite preko obrazca, za prijave. V primeru nejasnosti pišite na ana@velemojstrica.si
    Potrditev prijave: prijava je potrjena, ko je igralec pridružen ekipi in prijavljen v tekmovanje na lichess-u. To vse lahko storite že sedaj.

  • Končni seznam uvrščenih na DP OŠ 2021
    19. april 2021

    Končni seznam uvrščenih na DP OŠ 202119. april 2021
    19. april 2021

    Objavljen je končni seznam uvrščenih na DP OŠ 2021:

    Seznam vseh uvrščenih na DP OŠ 2021

    Uvrščeni po prošnjah

    Objavljen je končni seznam uvrščenih na DP OŠ 2021:

    Seznam vseh uvrščenih na DP OŠ 2021

    Uvrščeni po prošnjah

  • Prijave za Državno prvenstvo
    16. april 2021

    Prijave za Državno prvenstvo16. april 2021
    16. april 2021

    Vse uvrščene na državno prosim, da poleg obrazca v aplikaciji za šolska športna tekmovanja, izpolnijo tudi spodnji obrazec, kjer sporočijo svoje lichess uporabniško ime.
    Obrazec za prijavo - klik
    Če prijavljate več igralcev, lahko pošljete podatke tudi v excel tabeli - klik
    Seznam prijavljenih - klik

    Vse uvrščene na državno prosim, da poleg obrazca v aplikaciji za šolska športna tekmovanja, izpolnijo tudi spodnji obrazec, kjer sporočijo svoje lichess uporabniško ime.
    Obrazec za prijavo - klik
    Če prijavljate več igralcev, lahko pošljete podatke tudi v excel tabeli - klik
    Seznam prijavljenih - klik

  • Rezultati skupnih področnih kvalifikacij
    15. april 2021

    Rezultati skupnih področnih kvalifikacij15. april 2021
    15. april 2021

    Rezultati kvalifikacij - klik
    Mentorji in področni koordinatorji preverite rezultate in morebitne napake sporočite glavni sodnici.

    Rezultati kvalifikacij - klik
    Mentorji in področni koordinatorji preverite rezultate in morebitne napake sporočite glavni sodnici.

  • Prošnja za nastop na DP OŠ
    15. april 2021

    Prošnja za nastop na DP OŠ15. april 2021
    15. april 2021

    Število mest na DP OŠ je tudi letos omejeno. Na podlagi prejetih prošenj bomo zapolnili prazna mesta. Prošnje oddajte v naslednjem obrazcu najkasneje do ponedeljka, 19. aprila do 12.00.

    Odgovor na oddano prošnjo boste prejeli še isti dan.

    OBRAZEC - PROŠNJA ZA NASTOP NA DP

    Število mest na DP OŠ je tudi letos omejeno. Na podlagi prejetih prošenj bomo zapolnili prazna mesta. Prošnje oddajte v naslednjem obrazcu najkasneje do ponedeljka, 19. aprila do 12.00.

    Odgovor na oddano prošnjo boste prejeli še isti dan.

    OBRAZEC - PROŠNJA ZA NASTOP NA DP

  • Navodila in tehnična pomoč
    12. april 2021

    Navodila in tehnična pomoč12. april 2021
    12. april 2021

    Navodila
    Splošna navodila za lichess - klik
    Navodila za lichess na dan tekmovanja - klik
    Navodila za Zoom - klik


    Tehnična pomoč
    Ponedeljek 19. 4. 2021 od 19.30 do 20.00
    Torek 20. 4 . 2021 od 19.30 do 20.00


    preko Zoom-a: Meeting ID: 958 9850 9620
    https://arnes-si.zoom.us/j/95898509620

    Navodila
    Splošna navodila za lichess - klik
    Navodila za lichess na dan tekmovanja - klik
    Navodila za Zoom - klik


    Tehnična pomoč
    Ponedeljek 19. 4. 2021 od 19.30 do 20.00
    Torek 20. 4 . 2021 od 19.30 do 20.00


    preko Zoom-a: Meeting ID: 958 9850 9620
    https://arnes-si.zoom.us/j/95898509620

  • Področni regijski centri in pripadajoče občine
    07. april 2021

    Področni regijski centri in pripadajoče občine07. april 2021
    07. april 2021

    • Obala (Koper, Izola, Piran, Sežana, Divača, Hrpelje-Kozina, Komen, Ankaran)
    • Goriška (Nova Gorica, Brda, Kanal ob Soči, Miren-Kostanjevica, Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko, Tolmin, Bovec, Kobarid, Ajdovščina, Vipava, Idrija, Cerkno)
    • Notranjska (Postojna, Pivka, Logatec, Cerknica, Loška dolina, Ilirska Bistrica, Bloke, Vrhnika, Borovnica)
    • Gorenjska (Kranj, Cerklje na Gorenjskem, Naklo, Preddvor, Šenčur, Radovljica, Bled, Gorje, Bohinj, Jesenice, Kranjska Gora, Tržič, Škofja Loka, Gorenja vas-Poljane, Železniki, Žiri, Žirovnica, Jezersko)
    • Ljubljana (Ljubljana – mesto, Dol pri Ljubljani)
    • Domžale (Medvode, Vodice, Domžale, Lukovica, Mengeš, Moravče, Kamnik, Trzin, Komenda)
    • Grosuplje (Ribnica, Loški Potok, Kočevje, Kostel, Osilnica, Grosuplje, Dobrepolje, Ivančna Gorica, Brezovica, Log-Dragomer, Ig, Škofljica, Velike Lašče, Dobrova-Polhov Gradec, Horjul, Sodražica)
    • Dolenjska (Novo mesto, Šentjernej, Šentrupert, Straža, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Mokronog-Trebelno, Črnomelj, Semič, Metlika, Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Mirna, Žužemberk)
    • Zasavje (Litija, Trbovlje, Hrastnik, Zagorje ob Savi, Šmartno pri Litiji)
    • Posavje (Krško, Kostanjevica ob Krki, Sevnica, Brežice, Radeče)
    • Celje (Celje, Vojnik, Štore, Laško, Slovenske Konjice, Vitanje, Zreče, Šentjur, Žalec, Šmarje pri Jelšah, Kozje, Podčetrtek, Rogaška Slatina, Rogatec, Bistrica ob Sotli, Dobje, Dobrna, Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor, Vransko)
    • Velenje (Velenje, Šmartno ob Paki, Mozirje, Rečica ob Savinji, Gornji Grad, Ljubno, Luče, Nazarje, Solčava, Šoštanj)
    • Koroška (Ravne na Koroškem, Prevalje, Črna na Koroškem, Mežica, Muta, Podvelka, Ribnica na Pohorju, Vuzenica, Radlje ob Dravi, Dravograd, Slovenj Gradec, Mislinja)
    • Maribor (Maribor, Duplek, Rače-Fram, Starše, Pesnica, Kungota, Šentilj, Ruše, Lenart, Sveta Trojica v Slovenskih Goricah, Benedikt, Cerkvenjak, Sveta Ana, Sveti Jurij v Slovenskih Goricah, Sveti Andraž v Slovenskih Goricah, Hoče-Slivnica, Miklavž na Dravskem Polju, Lovrenc na Pohorju, Selnica ob Dravi)
    • Podravje (Ptuj, Destrnik, Trnovska vas, Dornava, Gorišnica, Juršinci, Kidričevo, Majšperk, Videm, Zavrč, Ormož, Sveti Tomaž, Središče ob Dravi, Slovenska Bistrica, Makole, Poljčane, Žetale, Markovci, Cirkulane, Hajdina, Oplotnica, Podlehnik)
    • Pomurje (Murska Sobota, Beltinci, Cankova, Tišina, Gornji Petrovci, Hodoš, Šalovci, Kuzma, Moravske Toplice, Puconci, Rogašovci, Lendava, Črenšovci, Kobilje, Odranci, Turnišče, Ljutomer, Gornja Radgona, Apače, Radenci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Velika Polana, Grad, Dobrovnik, Križevci, Razkrižje, Veržej)

    • Obala (Koper, Izola, Piran, Sežana, Divača, Hrpelje-Kozina, Komen, Ankaran)
    • Goriška (Nova Gorica, Brda, Kanal ob Soči, Miren-Kostanjevica, Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko, Tolmin, Bovec, Kobarid, Ajdovščina, Vipava, Idrija, Cerkno)
    • Notranjska (Postojna, Pivka, Logatec, Cerknica, Loška dolina, Ilirska Bistrica, Bloke, Vrhnika, Borovnica)
    • Gorenjska (Kranj, Cerklje na Gorenjskem, Naklo, Preddvor, Šenčur, Radovljica, Bled, Gorje, Bohinj, Jesenice, Kranjska Gora, Tržič, Škofja Loka, Gorenja vas-Poljane, Železniki, Žiri, Žirovnica, Jezersko)
    • Ljubljana (Ljubljana – mesto, Dol pri Ljubljani)
    • Domžale (Medvode, Vodice, Domžale, Lukovica, Mengeš, Moravče, Kamnik, Trzin, Komenda)
    • Grosuplje (Ribnica, Loški Potok, Kočevje, Kostel, Osilnica, Grosuplje, Dobrepolje, Ivančna Gorica, Brezovica, Log-Dragomer, Ig, Škofljica, Velike Lašče, Dobrova-Polhov Gradec, Horjul, Sodražica)
    • Dolenjska (Novo mesto, Šentjernej, Šentrupert, Straža, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Mokronog-Trebelno, Črnomelj, Semič, Metlika, Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Mirna, Žužemberk)
    • Zasavje (Litija, Trbovlje, Hrastnik, Zagorje ob Savi, Šmartno pri Litiji)
    • Posavje (Krško, Kostanjevica ob Krki, Sevnica, Brežice, Radeče)
    • Celje (Celje, Vojnik, Štore, Laško, Slovenske Konjice, Vitanje, Zreče, Šentjur, Žalec, Šmarje pri Jelšah, Kozje, Podčetrtek, Rogaška Slatina, Rogatec, Bistrica ob Sotli, Dobje, Dobrna, Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor, Vransko)
    • Velenje (Velenje, Šmartno ob Paki, Mozirje, Rečica ob Savinji, Gornji Grad, Ljubno, Luče, Nazarje, Solčava, Šoštanj)
    • Koroška (Ravne na Koroškem, Prevalje, Črna na Koroškem, Mežica, Muta, Podvelka, Ribnica na Pohorju, Vuzenica, Radlje ob Dravi, Dravograd, Slovenj Gradec, Mislinja)
    • Maribor (Maribor, Duplek, Rače-Fram, Starše, Pesnica, Kungota, Šentilj, Ruše, Lenart, Sveta Trojica v Slovenskih Goricah, Benedikt, Cerkvenjak, Sveta Ana, Sveti Jurij v Slovenskih Goricah, Sveti Andraž v Slovenskih Goricah, Hoče-Slivnica, Miklavž na Dravskem Polju, Lovrenc na Pohorju, Selnica ob Dravi)
    • Podravje (Ptuj, Destrnik, Trnovska vas, Dornava, Gorišnica, Juršinci, Kidričevo, Majšperk, Videm, Zavrč, Ormož, Sveti Tomaž, Središče ob Dravi, Slovenska Bistrica, Makole, Poljčane, Žetale, Markovci, Cirkulane, Hajdina, Oplotnica, Podlehnik)
    • Pomurje (Murska Sobota, Beltinci, Cankova, Tišina, Gornji Petrovci, Hodoš, Šalovci, Kuzma, Moravske Toplice, Puconci, Rogašovci, Lendava, Črenšovci, Kobilje, Odranci, Turnišče, Ljutomer, Gornja Radgona, Apače, Radenci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Velika Polana, Grad, Dobrovnik, Križevci, Razkrižje, Veržej)

  • Kvalifikacijski turnirji
    07. april 2021

    Kvalifikacijski turnirji07. april 2021
    07. april 2021

    Prijave na kvalifikacijske turnirje potekajo neposredno na organizatorje področnih kvalifikacij.

    Skupne kvalifikacije/testni turnir: 15. 4. 2021 ob 13. uri
    Spletna šahovska platforma https://lichess.org/
    Testni turnir šteje za kvalifikacije za učence naslednjih regij: Pomurska, Gorenjska, Ljubljana, Podravje, Velenje, Celje.
    Učenci vseh ostalih regij se morajo udeležiti kvalifikacijskega turnirja v svoji regiji.

    Področne kvalifikacije bodo izvedle naslednje regije:

    Zasavje:sreda, 14. 4. 2021 ob 14. uri
    Spletna šahovska platforma www.lichess.com;
    Organizator: OŠ Trbovlje
    Kontaktni/prijavni e-mail: bojan.sprogar@ostrbovlje.si
    LICHESS: Dečki se prijavijo na REG PRV ZAS DECKI, deklice pa na REG PRV ZAS DEKLICE.

    Maribor: sreda, 14. 4. 2021 ob 16. uri
    Spletna šahovska platforma www.chess.com;
    Razpis področnih kvalifikacij PC Maribor
    Rezultati

    Domžale: sobota, 10. 4. 2021 ob 10. uri
    Razpis področnih kvalifikacij PC Domžale

    Dolenjska: sreda, 7. 4. 2021 ob 15.00
    Razpis področnih kvalifikacij PC Dolenjska
    Navodila Lichess
    Rezultati

    Grosuplje sobota, 10. 4. ob 9. uri
    Kontakt/prijave na ana@velemojstrica.si
    Rezultati

    Koroška: sreda, 7. 4. 2021 ob 14. uri
    Organizator: Jernej Selič
    Kontaktni e-mail: jernej.selic@gmail.com
    Rezultati

    Notranjska: sobota, 10. 4. 2021 potrditev prijav do 9.30, prvo kolo ob 10.30.
    Več info najdete na: OŠ prvenstvo Notranjske
    Rezultati

    Obala: sobota, 10. april 2021, ob 10. uri
    Info: www.drustvo-sahpiran.si
    Organizator: OŠ Lucija in ŠD Piran
    Kontaktni e-mail: andrej.znidarcic@elkatv.si
    Rezultati

    Posavje četrtek, 15. 4. 2021 ob 16. uri
    Organizator: ŠK Triglav Krško
    Kontakt: samo.stajner@gmail.com
    Razpis področnih kvalifikacij PC Posavje
    Rezultati

    Goriška sobota, 17. 4. 2021 ob 16. uri; kontakt: boris.kogoj@gmail.com
    Organizator: ŠK Nova Gorica
    Kontakt: boris.kogoj@gmail.com
    Razpis področnih kvalifikacij PC Goriška
    Rezultati

    Prijave na kvalifikacijske turnirje potekajo neposredno na organizatorje področnih kvalifikacij.

    Skupne kvalifikacije/testni turnir: 15. 4. 2021 ob 13. uri
    Spletna šahovska platforma https://lichess.org/
    Testni turnir šteje za kvalifikacije za učence naslednjih regij: Pomurska, Gorenjska, Ljubljana, Podravje, Velenje, Celje.
    Učenci vseh ostalih regij se morajo udeležiti kvalifikacijskega turnirja v svoji regiji.

    Področne kvalifikacije bodo izvedle naslednje regije:

    Zasavje:sreda, 14. 4. 2021 ob 14. uri
    Spletna šahovska platforma www.lichess.com;
    Organizator: OŠ Trbovlje
    Kontaktni/prijavni e-mail: bojan.sprogar@ostrbovlje.si
    LICHESS: Dečki se prijavijo na REG PRV ZAS DECKI, deklice pa na REG PRV ZAS DEKLICE.

    Maribor: sreda, 14. 4. 2021 ob 16. uri
    Spletna šahovska platforma www.chess.com;
    Razpis področnih kvalifikacij PC Maribor
    Rezultati

    Domžale: sobota, 10. 4. 2021 ob 10. uri
    Razpis področnih kvalifikacij PC Domžale

    Dolenjska: sreda, 7. 4. 2021 ob 15.00
    Razpis področnih kvalifikacij PC Dolenjska
    Navodila Lichess
    Rezultati

    Grosuplje sobota, 10. 4. ob 9. uri
    Kontakt/prijave na ana@velemojstrica.si
    Rezultati

    Koroška: sreda, 7. 4. 2021 ob 14. uri
    Organizator: Jernej Selič
    Kontaktni e-mail: jernej.selic@gmail.com
    Rezultati

    Notranjska: sobota, 10. 4. 2021 potrditev prijav do 9.30, prvo kolo ob 10.30.
    Več info najdete na: OŠ prvenstvo Notranjske
    Rezultati

    Obala: sobota, 10. april 2021, ob 10. uri
    Info: www.drustvo-sahpiran.si
    Organizator: OŠ Lucija in ŠD Piran
    Kontaktni e-mail: andrej.znidarcic@elkatv.si
    Rezultati

    Posavje četrtek, 15. 4. 2021 ob 16. uri
    Organizator: ŠK Triglav Krško
    Kontakt: samo.stajner@gmail.com
    Razpis področnih kvalifikacij PC Posavje
    Rezultati

    Goriška sobota, 17. 4. 2021 ob 16. uri; kontakt: boris.kogoj@gmail.com
    Organizator: ŠK Nova Gorica
    Kontakt: boris.kogoj@gmail.com
    Razpis področnih kvalifikacij PC Goriška
    Rezultati

  • Prijave za Testni turnir oz. skupne kvalifikacije
    06. april 2021

    Prijave za Testni turnir oz. skupne kvalifikacije06. april 2021
    06. april 2021

    Najprej se prijavite preko obrazca: https://forms.gle/2pfoUGsCAv6k9guf9
    Po e-pošti vam bo v nekaj urah poslano geslo za dostop do tekmovanja na lichess-u. Preverite tudi v SPAM-u.

    Navodila za prijavo na testni/kvalifikacijski turnir na lichess-u

    Razpredelnica prijavljenih igralcev - klik

    Prijavljeni na testni turnir (lichess) - klik
    Prijavljene D12 (lichess) - klik
    Prijavljene D15 (lichess) - klik
    Prijavljeni F12 (lichess) - klik
    Prijavljeni F15 (lichess) - klik

  • Informacije
    22. marec 2021

    Informacije22. marec 2021
    22. marec 2021

    Objavljen je razpis Osnovnošolskega posamičnega in ekipnega državnega prvenstva (splet).

    Osnovnošolsko DP bo v sredo, 21. aprila s pričetkom ob 13.00, platforma Lichess.

    Poskusni / kvalifikacijski turnir bo v četrtek, 15. aprila ob 13.00, platforma Lichess.

    Igralo se bo 9 kol, v tempu 10 min + 5 s.

    Objavljen je razpis Osnovnošolskega posamičnega in ekipnega državnega prvenstva (splet).

    Osnovnošolsko DP bo v sredo, 21. aprila s pričetkom ob 13.00, platforma Lichess.

    Poskusni / kvalifikacijski turnir bo v četrtek, 15. aprila ob 13.00, platforma Lichess.

    Igralo se bo 9 kol, v tempu 10 min + 5 s.