Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Grenke Chess Classic & Open 2024: zmagovalec Carlsen, Fedoseev tretji na Opnu

Nemški Karlsruhe je bil med 24. marcem in 1. aprilom prizorišče šahovskega spektakla. Na osrednjem dogodku je nastopilo šest vrhunskih velemojstrov, ki so se pomerili v pospešenem tempu (45 minut + 10 sekund/potezo). V razburljivem zaključku je v finalu Carlsen premagal Rapporta in osvojil 1. mesto. Tretji je bil Vachier-Lagrave, četrti pa domači zvezdnik Keymer. Svetovni prvak Ding je osvojil šele peto mesto, potem ko je v razigravanju ugnal Fridmana.

Vzporedno so potekali tudi trije odprti turnirji. Na Opnu A s preko 900 udeleženci je zmagal Niemann (8/9), Vladimir Fedoseev je 7,5 točkami osvojil visoko tretje mesto. Uspešen je bil tudi mladi Matic Lavrenčič, ki je pridobil 25 ratinških točk.