Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Odličen uspeh slovenskih mladih

V avstrijskem Cmureku se je zaključilo 20. prvenstvo Evropske unije za mlade U8, U10, U12 in U14 ter 29. mednarodni turnir absolutno U12 in U18. Na obeh tekmovanjih je skupaj nastopilo 108 mladih iz 14 evropskih držav, med njimi tudi enajst Slovencev.

Največji uspeh je dosegel Tilen Kovačec, član ŠD Ptuj, ki je v konkurenci U14 osvojil naslov prvaka Evropske unije. Njegov uspeh je z drugim mestom dopolnila članica ŠD Domžale Sofija Timagina med dekleti U12 (absolutno je bila peta) ter Aleksandr Konopatskyi, član ŽŠK Maribor Poligram, ki je v konkurenci U10 osvojil tretje mesto. Odlično so nastopili tudi ostali slovenski predstavniki: Tibor Veber, Svit Gomboši, Maksim Krajnc in Mara Predin v U10, Jakob Krajnc in Zarja Gomboši Open U12 ter Anej Zlatolas Open U18.