Kadetska olimpijada

Na Nizozemskem poteka med 12. in 19. avgustom kadetska olimpijada do 16 let. Nastopa kar 67 reprezentanc iz 51 držav. Slovenijo zastopajo: Matic Lavrenčič, Rudi Olenik Čampa, Leon Škrbec in Karolina Košak. Na sporedu je 9 kol. Šahisti in šahistke se bodo pomerili v pospešenem tempu 45 minut + 10 sekund. Pričetek tekmovanja je 13. avgusta ob 16.00. V sklopu prireditve je organiziran tudi ženski turnir, na katerem nastopa Laura Unuk. Kot zanimivost, v deželi tulipanov praznujejo letos 150-letnico njihove zveze (Royal Dutch Chess Federation), najstarejše šahovske organizacije.

Prenos Chess24
Rezultati