Šah se vrača na TV zaslone

V Sloveniji se po dolgih letih šahovski prenos ponovno vrača na televizijske zaslone, namreč na programih televizije Šport TV bo v živo mogoče spremljati celoten turnir Global Chess League, ki ga bosta komentirala Laura Unuk in Matej Šebenik.

Gre za ekipno tekmovanje v pospešenem šahu, ki se s svojo premierno izvedbo začenja v četrtek v Dubaju, v katerem bodo sodelovala številna zveneča imena aktualnega šahovskega vrha v moški in ženski konkurenci ter številni vzhajajoči mladi zvezdniki. Šest ekip se bo med seboj pomerilo po dvokrožnem sistemu, najboljši dve ekipi pa nato za končno lovoriko še v finalu. Med drugimi bodo namreč nastopili aktualni svetovni prvak Ding Liren, njegov predhodnik in še vedno prvi igralec sveta na ratinški lestvici Magnus Carlsen, izzivalec v zadnjih dveh dvobojih za svetovnega prvaka Jan Nepomnjači, pa tudi sam Anand. Med tekmovalkami bomo videli tri nekdanje svetovne prvakinje, Hou Yifan, Aleksandro Kostenjuk in Tan Zhongyi, med mladimi zvezdniki pa izstopajo predvsem Nodirbek Abdusattorov, Arjun Erigaisi, Gukeš Domaraju in Praggnananndhaa.

Prenos lahko spremljate od 22. junija do 2. julija 2023 ob naslednjih urah:
- 22. junij: 15.40 - 17.50
- 23. - 25. junij: 13.10 - 17.50