Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Vesna Mihelič 7. na svetu

Leto 2023 je polno uspehov slovenskega šaha. Na svetovnem mladinskem prvenstvu v Italiji je Vesna Mihelič pri dekletih do 18 let zasedla odlično 7. mesto . V konkurenci 86 tekmovalk je v 11 krogih zbrala 7,5 točk. Izkazal se je tudi Rudi Olenik Čampa do 16 let, ki se je med 138 udeleženci s 7 točkami uvrstil na 22. mesto. Možnosti za višje uvrstitve sta imela tudi Jernej Kozlovič (U14) let in Matic Lavrenčič (U16), a sta v zadnjem krogu izgubila. Kozlovič je končal na 37. mestu, Lavrenčič pa je bil 49. Več kot polovico točk je zbral še Maksym Goroshkov (U18), ki je osvojil 54. mesto. Nastopili so še Inti Maček (73. mesto), Luka Vaupot (89. mesto) in Bruno Glas (146. mesto).