Olimpijski festival

V soboto 7.10. 2023 je v okviru Evropskega tedna športa na Kongresnem trgu v Ljubljani potekal zdaj že tradicionalni Olimpijski festival, na katerem je tudi tokrat sodelovala Šahovska zveza Slovenija. Olimpijski komite – Združenje športnih zvez je privabil okoli 40 športnih disciplin, med njimi tudi šah. Na šahovskem prizorišču je bil ves dan zelo velik obisk, predvsem najmlajših iz vse Slovenije, pa tudi tujine, ki so z veseljem šahirali, vsi predstavniki ŠZS, pa so z njimi odigrali številne partije in jih poučevali o pravilih šahovske igre in pomenu šaha nasploh.

Foto: Luka Rifelj