Državno prvenstvo zaključeno

Državno prvenstvo se je zaključilo. Prvi nosilec GM Matej Šebenik (TAJFUN - ŠK Ljubljana) je upravičil svoj položaj in osvojil lovoriko z izkupičkom 8,5, kar 2 točki pred prvim zasledovalcem GM Markom Tratarjem (ŠK Branik Maribor). Tretje mesto je osvojil MK Jure Plaskan (ŠD Domžale). Pri mladih do 20 let se je najbolje izkazal FM Jaka Brilej (Celjski ŠK), sledi Nik Javornik (Celjski ŠK), ki je z odlično predstavo pridobil kar 111,2 novih ratinških točk, bron je osvojil Domen Tisaj (ŽŠK Maribor Poligram).

V kategoriji žensk se je najbolje odrezala WFM Petra Kejžar, pred WIM Zalo Urh obe (TAJFUN - ŠK Ljubljana) in WFM Barbaro Skuhala (ŽŠK Maribor Poligram). Pri mladinkah do 20 let je zmagala WIM Zala Urh (TAJFUN - ŠK Ljubljana), druga je bila WFM Nuša Hercog (Celjski ŠK) in tretja WIM Nadiia Shpanko (ŠK Trebnje BMP).

Chess-Results