Državna pomoč društvom ob dražitvi energentov

Na naslednji POVEZAVI najdete informacije v zvezi z državno pomočjo v okviru ukrepov Zakona o pomoči gospodarstvu zaradi visokih povišanj cen električne energije in zemeljskega plina.

1. oktobra je Državni zbor RS sprejel novelo Zakona o pomoči gospodarstvu zaradi visokih povišanj cen električne energije in zemeljskega plina. Novela dviguje višino državne pomoči, hkrati pa na pobudo CNVOS med upravičence do pomoči oz. sofinanciranja stroškov električne energije in zemeljskega plina vključuje tudi društva in (zasebne) zavode, ki izvajajo pridobitno oziroma gospodarsko dejavnost.