Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Serbia Chess Open 2021

Rezultati, 8.7.2021

Zmagovalec je postal mladi indijski zvezdnik Nihal Sarin, ki je zbral 7,5 točk. Najboljši med našimi je bil Domen Tisaj s 5,5 točkami na 43. mestu. Dosegel je odličen zmogljivostni rating 2560 in osvojil normo za mednarodnega mojstra ter si priboril veliko ratinga (62,60). Izkazal se je tudi Jaka Brilej s 5 točkami in visokim ratinškim presežkom (82,40). V prvi polovici udeležencev sta tekmovanje končala še Jan Šubelj s 5 točkami in Jan Marn, ki je zbral 4,5 točk in pridobil na ratingu. Na amaterskem turnirju je nastopil Marcus Zlatanović in osvojil dobrih 30 točk ratinga.

Čestitke vsem našim udeležencem!

Rezultati SLO

Najava, 1. 7. 2021

V Beogradu potekata turnirja Serbia Chess Open 2021 – Masters in Amateur, kjer skupno nastopa kar 483 igralk in igralcev iz 44 držav sveta. Med njimi je kar 50 velemojstrov, 6 velemojstric in 68 mednarodnih mojstrov.

Turnirja se je udeležilo tudi 10 slovenskih predstavnikov: Jan Šubelj, Domen Tisaj, Jan Marn, Jaka Juvan, Jaka Brilej, Monika Rozman, Andraž Gregorič, Nejc Herega, Blaž Debevc in Marcus Zlatanovič.