Vabilo klubom k organizaciji in soorganizaciji posameznih prvenstev ŠZS za leto 2022

ŠZS vabi klube k organizaciji in soorganizaciji posameznih prvenstev ŠZS za leto 2022. UO je potrdil termine državnih tekmovanj za leto 2022 - Tekmovalni koledar za leto 2022.
Zainteresirani klubi izpolnite naslednji OBRAZEC - ponudbo za izvedbo tekmovanja, rok je do 27. 12. 2021.
V torek, 28. decembra, ob 10:30 je predvideno javno odpiranje prispelih ponudb, ki bo potekalo na sedežu ŠZS.

Termin za izvedbo posamičnih šolskih prvenstev (SŠ F/D 19, OŠ F/D 12, F/D 15) bo znan predvidoma januarja.

Ponudbe za izvedbo mladinskega državnega prvenstva bodo obravnavane le, če bodo vsebovale tudi ponudbo za izvedbo državnega prvenstva za člane in članice.

Če v izbrani regiji ne bo primernega organizatorja, se tekmovanje ponudi v izvedbo drugi regiji. Če niti v drugi regiji ne bo primernega organizatorja, se tekmovanja, ki niso kategorizirana pri OKS, v letu 2022 ne bodo izvedla. Klubi, ki kandidirate za organizacijo več prvenstev izpolnite obrazec za vsako posebej.

Tukaj si lahko ogledate Tekmovalni program za leto 2022.

UO je na svoji 14. redni seji, dne 1. 10. 2021 sprejel spremembe cen v zvezi z organizacijo državnih prvenstev. Te si lahko ogledate v nadaljevanju.

Izvleček zapisnika 14. redne seje UO, z dne 1. 10. 2021:

Tekmovalni program in koledar 2022

Tekmovalna komisija je pripravila predlog za Tekmovalni koledar 2022. Koledar se bo po potrebi korigiral, ko bodo znani datumi evropskih in svetovnih prvenstev.

14.R.6.1. sklep: UO je potrdil predlog Tekmovalnega koledarja državnih tekmovanj za leto 2022.

V zadnjem obdobju ima ŠZS težavo pri pridobivanju organizatorjev državnih prvenstev, pri pokrivanju stroškov organizacije in zagotovitev bivanja s polnim penzionom po cenah, ki niso usklajene s stanjem na trgu.

Tekmovalna komisija predlaga UO spremembo oz. dvig maksimalnih prijavnin za državna prvenstva:

a) posamično člansko DP (standardni šah, 9 kol): 60 €
b) posamično mladinsko DP (standardni šah, 9 kol): 30 €
c) ekipno DP (državna članska liga, standardni šah, 6 desk, 9 kol): 240 € (pogoj je prenos vseh partij v živo, v nasprotnem primeru je prijavnina 100 €)
d) ekipno DP do 20 let (mladinska liga fantje, standardni šah, 3 deske, 7 kol): 80 €
e) ekipno DP do 20 let (mladinska liga dekleta, standardni šah, 2 deski, 5 kol): 40 €
f) ekipno DP do 16 let (kadetska liga fantje, standardni šah, 3 deske, 5 kol): 50 €
g) posamično člansko DP (pospešeni šah, 9 kol): 15 €
h) posamično člansko DP (hitropotezni šah, 11 kol): 10 €

Prav tako predlaga dvig maksimalnih cen namestitev za državna prvenstva:

a) polni penzion na osebo v dvoposteljni sobi, do 16 let: 60 €
b) polni penzion na osebo v dvoposteljni sobi, do 20 let: 65 €
c) polni penzion na osebo v dvoposteljni sobi, odrasli: 70 €
d) doplačilo za enoposteljno sobo: 15 €
e) dodatno kosilo/večerja, do 12 let: 10 €
d) dodatno kosilo/večerja, odrasli: 15 €

14.R.6.2. sklep: UO potrdi predlog zvišanja prijavnin in maksimalnih cen namestitev ter dopolnitev Tekmovalnega programa.