Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Legends of Chess – polfinale pred nami!

Končan je preliminarni del turnirja deseterice šahovskih legend. Že pred zadnjim krogom se je v izločilne boje uvrstila trojica Carlsen, Nepomnjašči in Giri. Svetovni prvak je upravičil vlogo favorita in dobil vse dvoboje. Prepričljiv je bil tudi drugouvrščeni Nepomnjašči, ki je izgubil le proti Carlsenu. V nadaljnje tekmovanje se je zanesljivo uvrstil še tretji Giri. Zadnjo vstopnico v polfinale si je priboril Svidler, ki je v 8. krogu premagal Kramnika, neposrednega konkurenta za četrto mesto. Polfinalna para sta Carlsen - Svidler in Nepomnjašči - Giri. Pričetek je 31. julija ob 16. uri.