Evropsko veteransko ekipno šahovsko prvenstvo 2024

V Sloveniji poteka prestižno tekmovanje Evropsko veteransko ekipno šahovsko prvenstvo. Dogodek gosti Šahovska zveza Slovenije, in sicer v zdaj že tradicionalnem šahovskem središču Terme Čatež, in sicer od 06. maja do 16. maja.

Prvenstvo se ponaša z izjemno množično udeležbo, saj na njem tekmuje kar 240 igralcev iz 24 držav, ki so razdeljeni v 52 ekip. Med njimi so tudi tri slovenske ekipe, med katerimi izstopa ekipa Slovenia 1, ki je prva nosilka v kategoriji 65+ let. Ekipo zastopajo Alexander Beliavsky, Adrian Mihalčišin, Vojko Mencinger, Leon Mazi in Danilo Polajžer.

Za vse informacije o dogajanju na Evropskem veteranskem ekipnem šahovskem prvenstvu lahko spremljate uradni spletni strani tekmovanja.
Rezultate in druge podrobnosti pa lahko spremljate tudi na strani Chess-Results.