Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

European Youth Rapid & Blitz Chess Championship 2019
  • Zlato in srebro gresta v Slovenijo!
    03. december 2019

Zlato in srebro gresta v Slovenijo!03. december 2019

Slovenija je po Evropskem mladinskem prvenstvu v pospešenem in hitropoteznem šahu bogatejša za zlato in srebrno medaljo. Pia Marie Ružič je osvojila 1. mesto na Evropskem mladinskem prvenstvu v pospešenem šahu v kategoriji deklet do 16 let in tako postala evropska prvakinja, medtem, ko je Zala Urh med dekleti do 18 let v hitri disciplini osvojila srebro!

Tudi ostali naši so se izkazali z dobrimi uvrstitvami:

Evropsko mladinsko prvenstvo v pospešenem šahu:
    Larisa Kuhar in Nuša Hercog sta v konkurenci deklet do 16 let zasedli 8. in 9. mesto. Jan Šubelj je dosegel visoko 4. mesto med fanti do 16 let, Jan Marn pa 10. Zala Urh se je zavihtela 5. mesto v konkurenci deklet do 18 let. Nejc Herega je zasedel 14. mesto v konkurenci do 12 let. Luka Vaupot in Matic Nareks sta zasedla 28. in 29. mesto v konkurenci fantov do 14 let, kjer je nastopilo 84 igralcev. Domen Tisaj je zasedel 9. mesto v konkurenci fantov do 18 let. Tudi ostali slovenski predstavniki in predstavnice so se izkazali.
    Rezultati: Chess-Results

Evropsko ekipno mladinsko prvenstvo v pospešenem šahu:
    V popoldanskem in večernem programu drugega dne na EP je bilo na vrsti ekipno tekmovanje. V kategoriji do 18 let je slovenska reprezentanca v sestavi: Jan Šubelj, David Brinovec, Domen Tisaj in Jaka Brilej med 17 ekipami zasedla 7. mesto. V zadnjem kolu so igrali za medaljo proti Litvi, a so bili nasprotniki uspešnejši. V fantovski konkurenci so se dobro borila tudi dekleta: Zala Urh, Nuša Hercog, Pia Marie Ružič in Larisa Kuhar in osvojila 13. mesto. V kategoriji do 14 let je naša izbrana vrsta: Matic Nareks, Anej Bizjak, Luka Vaupot in Nejc Herega končala na odličnem 7. mestu. Omenimo, da je bila konkurenca zelo močna, saj je nastopilo kar 36 ekip, med njimi največ iz Rusije in Belorusije. Čestitke vsem za uspešne nastope!

Rezultati

Evropsko mladinsko prvenstvo v hitropoteznem šahu:
    Pia Marie Ružič je v kategoriji deklet do 18 let zasedela 6. mesto, Larisa Kuhar in Nuša Hercog sta končali turnir na 17. in 18. mestu. Med dekleti do 10 let je Meta Heric zasedla 30. mesto. Pri fantih do 18 let so se naši uvrstili na naslednja mesta: Jan Šubelj je bil 21., Jaka Brilej 22., Domen Tisaj 23., Jan Marn 25. in David Brinovec 32. V kategoriji do 14 let je nastopilo kar 150 igralcev. Najboljši je bil Nejc Herega na 19. mestu. Tudi ostali naši predstavniki Matic Nareks, Anej Bizjak, Luka Vaupot in Kolja Tito Veber so bili uspešni ter končali tekmovanje v prvi polovici udeležencev.