Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Državno prvenstvo članov in članic, DP veteranov in DP do 20 let, 2020

• Naslov državnega prvaka in prvakinje Vidu Dobrovoljcu in Ivani Hreščak
    09. september 2020

Naslov državnega prvaka in prvakinje Vidu Dobrovoljcu in Ivani Hreščak09. september 2020

Vid Dobrovoljc (ŠD KRKA Novo mesto) je s 7,5 točkami zanesljivo prejel titulo državnega prvaka. Že v predzadnjem krogu je dobil odločilno partijo s črnimi figurami proti izkušenemu Igorju Jelenu (ŠK Ig). Slednji je s 6 zmagami in 2 remijema osvojil končno 2. mesto. Marjan Kastelic (ŠD KRKA Novo mesto) je osvojil bronasto odličje po tem, ko sta v zadnjem kolu remizirala s klubskim kolegom Vidom Dobrovoljcem.

VidDobrovoljc

Naslov državne prvakinje si je z odlično predstavo tekom celotnega prvenstva priborila Ivana Hreščak (ŠK Postojna), ki je v zadnjem kolu premagala Jako Juvana (ŽŠK Maribor Poligram) in zbrala 7 točk. Drugo mesto med dekleti je osvojila Zala Urh (ŠK Stari Mayr), ki je vse do zadnjega kroga konkurirala za prvo mesto med članicami. Nuša Hercog (Celjski ŠK) je z zmago nad IM Zoranom Veličkovičem s 6 točkami osvojila 3. mesto.

IvanaHrescak

Nagrado za najboljšega mladinca je prejel Domen Tisaj, za najboljšo mladinko pa Monika Rozman.

Prvo mesto med seniorji je s 6 točkami brez poraza osvojil Vojko Srebrnič (ŠK Ljubljana), med seniorkami pa Simona Novak (ŠD Domžale) s 4 točkami.

Spoštovani!

Vse udeležence državnega prvenstva pozivamo k spoštovanju ukrepov v zvezi s preprečevanjem virusa covid19 in odgovornemu ravnanju.

Ob vstopu v dvorano bo potrebno nositi zaščitne maske, ki si jih bodo igralci in igralke med igranjem lahko sneli. Udeležence pozivamo, da si redno razkužujejo roke in spoštujejo priporočila NIJZ.

Navodila in ukrepe za izvedbo šahovskih turnirjev najdete na naslednji povezavi: https://www.sah-zveza.si/media/zveza/uradni/Navodila_in_ukrepi_za_izvedbo_%C5%A1ahovskih_turnirjev_skladno_s_priporo%C4%8Dili_NIJZ.pdf

Spoštovani!

• Informacije
    09. julij 2020

Informacije09. julij 2020

Razpisano je 30. posamično državno prvenstvo članov in članic, državno prvenstvo veteranov in Absolutno državno prvenstvo mladink in mladincev do 20 let za leto 2020.

Državna prvenstva bodo potekala enotno, v eni skupini!

Organizator je Društvo šahovskih mentorjev Celje v sodelovanju s ŠD Piran in Šahovsko zvezo Slovenije. Tekmovanje bo potekalo od četrtka 3. septembra, do srede 9. septembra 2020, v prostorih Kongresnega centra Bernardin, Obala 2, 6320 Portorož.

Prvenstva so odprta za vse slovenske šahiste in šahistke z veljavno tekmovalno licenco za leto 2020.