Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Evropsko prvenstvo za člane

Rezultati 13.3.
Evropski prvak za leto 2023 je postal Aleksey Sarana, pred Shevchenkom in Dardho, vsi po 8,5 točk. Najuspešnejši slovenski predstavnik je bil Jan Šubelj s 7 točkami na 48. mestu. Že dve koli pred koncem je izpolnil zadnji pogoj za naslov GM. Matej Šebenik je osvojil 6,5 točk in zasedel 114. mesto. Z enakim številom točk je bi Tim Janželj 139. Maksim Goroshkov pa je s 5,5 točkami osvojil 260. mesto.

Čestitke našim udeležencem!

Najava 2.3.
V Vrnjački Banji med 3. in 13. marcem poteka Evropsko prvenstvo. Prijavljenih je 484 nastopajočih iz 40 držav, med njimi kar 126 z naslovom GM. Na sporedu je 11 krogov. Tekmovanje šteje tudi kot kvalifikacijski turnir za svetovni pokal 2023, kamor se uvrsti prvih 23 igralcev. Slovenijo zastopajo Matej Šebenik, Jan Šubelj, Tim Janželj in Maksym Goroschkov.

Prenos partij: Chess24
Rezultati: Chess results