Evropsko prvenstvo mest - naša dekleta do zlata!

V nedeljo, 29. januarja je potekalo prvo Evropsko prvenstvo mest na hibriden način. Slovenijo so zastopale 3 ekipe iz Ljubljane, ki so igrale iz prostorov ŠZS.

Žensko ekipo so sestavljale Laura Unuk, Zala Urh, Teja Vidic in Monika Rozman, ki so s fantastično predstavo ugnala močne nasprotnice in priigrale prvo mesto! V 9 krogih so osvojile 16 meč točk. Drugovrščena je bila ekipa Soluna, na tretjem mestu pa so končale šahistke Londona. Poleg naših je nastopilo več znanih igralk tudi v ostalih ekipah: Pia Cramling, Dana Reizniece, Jovanka Houska, Katarzyna Toma, Anastasia Avramidou, Ena Cvitan in druge.

Anja Beber, Maksim Kartashov, Nikita Kartashov, Jakob Kovačič so zastopali ekipo U12, v odprti konkurenci pa so nastopili David Krstič, Katarina Žagar, Fran Barbarovič.

Čestitike vsem nastopajočim!

Chess results