Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Duda osvojil Svetovni pokal

V Sočiju je med 12. julijem in 5. avgustom potekal letošnji Svetovni pokal. Zmagovalec je postal Poljak Jan Krištof Duda, ki je bil v finalu z 1,5:0,5 boljši od Sergeja Karjakina. Prva partija se je končala s hitrim remijem ob ponavljanju potez. V drugi partiji si je Duda z belimi figurami po otvoritvi priboril majhno prednost, jo lepo stopnjeval in nasprotnik se je v brezupni poziciji predal v 30. potezi. S tem je triindvajsetletni poljski velemojster dosegel svoj največji uspeh v karieri. Tretje mesto je osvojil svetovni prvak Carlsen, ki je v velikem slogu z 2:0 premagal Fedosejeva.