Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Spektakel v Varšavi

Rezultati, 30. 12.
Svetovni hitropotezni prvak je postal Maxime Vachier-Lagrave, ki je v tie-breaku premagal Dudo. Tretje mesto je pripadlo Firouzji. Vsa trojica je zbrala 15 točk iz 21 partij. Del turnirja je kazalo na uspeh Aronjana, ki pa je popustil v finišu (1 iz 5) in končal na 5. mestu. Pri dekletih so na stopničkah iste igralke kot na pospešenem prvenstvu. Prepričljivo je slavila Bibisara Assaubayeva iz Kazakstana, ki je dosegla 14 točk iz 17 partij. Srebro si je priigrala Kostenjuk in bron Gunina. Špela Kolarič je osvojila 6 točk in zasedla 98. mesto.

Rezultati, 28. 12.
Svetovno prvenstvo v pospešenem šahu se je končalo s senzacionalnim razpletom. Prvak je postal 17-letni uzbekistanski velemojster Nodirbek Abdusatorrov, ki je v 13 kolih zbral 9,5 točk. Enak točkovni izkupiček sta dosegla tudi drugouvrščeni Nepomnjašči in tretji Carlsen. Za 1. mesto je bil igran tie-break, v katerem je mladi Uzbekistanec z 1,5:0,5 ugnal Nepomnjaščija. V eni ključnih partij je Abdusatorrov v 10. kolu premagal Carlsena, ki je precenil svoje možnosti v končnici. Pri dekletih je z 9 točkami iz 11 zmagala Aleksandra Kostenjuk pred Assaubayevo in Gunino. Špela Kolarič je zbrala 4.5 točke in zasedla 81. mesto med 103 udeleženkami. Pričetek hitropoteznega tekmovanja je 29. 12. ob 15.00.

Chess results – pospešeno
Chess results – hitropotezno
Chess24 – hitropotezno
Chess24 – hitropotezno ženske

Najava, 26. 12.
Konec leta so na vrsti mednarodna prvenstva v hitrih disciplinah. Med 26. in 30. decembrom poteka v Varšavi svetovno prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem tempu v odprti in ženski konkurenci. Skupaj je prijavljenih 279 udeležencev iz 49 držav, med njimi kar 159 GM in 21 wGM. Prva nosilca sta Magnus Carlsen in Katerina Lagno. Slovenske barve zastopa Špela Kolarič. Pričetek tekmovanja je 26. decembra ob 15.00.