Mednarodni dan šaha - 20. julij

Šahovska zveza Slovenija poziva vse slovenske šahovske klube, ljubitelje šaha in organizatorje k izvedbi šahovskih dejavnosti ob mednarodnem dnevu šaha, ki ga obeležujemo 20. julija.

Osnovni namen dogodka je množično promovirati kraljevsko igro, navduševati nad igro vse generacije (še posebej najmlajše) in osveščati javnost o prednostih igranja šaha.

Želimo si, da bi celotna Slovenija med 17. in 19. julijem 2020 šahirala preko spleta, v šahovskih klubih, parkih ali drugih primernih mestih. Šahovska zveza Slovenije bo najbolj izvirni šahovski dogodek, izveden med 17. in 19. julijem 2020, nagradila s 40-imi šahovskimi učbeniki: Šahovska začetnica in dvema letnima naročninama revije Šahovska misel. Vsi sodelujoči klubi pa prejmejo po 10 kosov učbenikov.

Vse organizatorje naprošamo, da na info@sah-zveza.si pošljete fotografije izvedenega dogodka.

Ob tem pozivamo, da spoštujete priporočila NIJZ in navodila za izvedbo šahovskih dogodkov ŠZS.