Izpostavljamo nekatere sklepe 7. redne seje Upravnega odbora

Objavljen je zapisnik 7. redne seje Upravnega odbora, ki je zasedal v petek, 5. 6. 2020.

Izpostavljamo:
Tekmovalni program in koledar 2020

7.R.4.1 sklep: UO poziva vse klube k obuditvi šahovskih turnirjev »v živo«, a v skladu z dopolnjenimi navodili: Navodila za izvedbo šahovskih aktivnosti

Glede na izredno situacijo v zvezi z ukrepi epidemije covid-19 se za ligaška tekmovanja v letu 2020 ne zaračunavajo penali ob manjkajoči deski, prav tako se ne izvaja kazni, kjer bi klubi, brez nastopa v mladinski in ženski kategoriji, »padli« v nižjo ligo. UO poziva klube, da kljub temu nastopajo v polnih zasedbah in v vseh kategorijah.

7.R.4.2 sklep: V letu 2020 se 7. in 12. točki iz poglavja III. ekipna prvenstva Tekmovalnega programa izjemoma ne upoštevata.

7.R.4.2.1 sklep: UO je potrdil predlog novih terminov državnih prvenstev:
- DP za člane; 5. – 12. 9. 2020;
- DP za članice; 5. – 12. 9. 2020;
- Absolutno mladinsko DP do 20 let; 5. – 12. 9. 2020;
- Veteransko DP 5. – 12. 9. 2020;
- Ekipno mladinsko DP do 12 let; 13. 9. 2020;
- Kadetska državna liga; 18. – 20. 9. 2020.

Mladinski šah

Predstavljen je bil seznam perspektivnih mladih šahistk in šahistov. Ta je pripravljen na podlagi tekmovalnih dosežkov mladih (mednarodna raven) na osnovi Zakona o športu, kriterijev OKS-ZŠZ in ŠZS.

7.R.5.2 sklep: UO je potrdil seznam perspektivnih mladink in mladincev za leto 2020 za standardni, pospešeni in hitropotezni šah:
- Standardni šah: Anja Beber, Jakob Bratkovič, Vid Dobrovoljc, Taja Guid, Nuša Hercog, Nejc Herega, Ivana Hreščak, Larisa Kuhar, Jan Marn, Vesna Mihelič, Monika Rozman, David Stevanič, Jan Šubelj, Domen Tisaj, Zala Urh
- Pospešeni šah: Jaka Brilej, David Brinovec, Nuša Hercog, Ivana Hreščak, Vesna Mihelič, Pia Marie Ružič, Monika Rozman, David Stevanič, Jan Šubelj, Domen Tisaj, Zala Urh
- Hitropotezni šah: Jaka Brilej, David Brinovec, Nuša Hercog, Vesna Mihelič, Pia Marie Ružič, Jan Šubelj, Domen Tisaj, Zala Urh.
(igralke in igralci so navedeni po abecednem vrstnem redu)

7.R.6.5.2 sklep: V zvezi z vprašanji s strani posameznih staršev se pripravi dokument z informacijami in pojasnili ter se objavi na portalu ŠZS.

Razno

7.R.6.5.1 sklep: Vsi predlogi naslovljeni na Upravni odbor morajo biti poslani na uradni mail pisarne ŠZS v žigosanem dopisu, ki ga podpiše predsednik kluba.

Zapisnik 7. redne seje UO iz dne 5. 6. 2020