Magnus Carlsen Invitational - šahovski spektakel na spletu

Na portalu Chess24 lahko med 18. aprilom in 3. majem spremljamo vrhunski šahovski dogodek z imenom Magnus Carlsen Invitational, kjer je zbrana zares imenitna zasedba. Poleg svetovnega prvaka in peterice s turnirja kandidatov: Vachier-Lagrave, Nepomnjačij, Caruana, Ding in Giri sta tu še Nakamura, kot eden najboljših v hitrih disciplinah in mladi zvezdnik Firouzja. Tekmovanje v pospešenem tempu je dvostopenjsko. V prvem delu so na sporedu 4 partije vsak z vsakim. Nato se bo najboljša četverica pomerila za najvišja mesta po izločilnem sistemu. Posebnost je točkovanje. Zmaga v dvoboju šteje 3 točke. Ob neodločenem izidu 2:2 se igra dodatna partija, ki zmagovalcu prinese 2 točki, poražencu 1 točko. Pričetek dvobojev je ob 16. uri.

Prenos partij