Pregled tekmovanj Šahovske zveze Slovenije

Preglednica tekmovanj Šahovske zveze Slovenije 2018

 

 

 

POSAMIČNA TEKMOVANJA

 

 

Št.

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Kraji tehnične izvedbe prvenstev (število udeležencev)

2015

2016

2017

2018 (datum, kraj, izvajalec)

1.               

Člansko DP

Člani

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Ptuj (53)

Otočec (50)

Maribor (63)

27. 4. – 4. 5., Ljubljana, ŠZS

2.               

DP članic

Članice

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Ljubljana (10)

Otočec (10)

Maribor (9)

27. 4. – 4. 5., Ljubljana, ŠZS

3.               

Absolutno mladinsko DP

F/D20

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

ali 90' + 30''/p

Maribor (12+7)

Bled (21+10)

Nova Gorica (HIT open 17+9)

25. – 29. 12., Otočec, ŠD KRKA Novo mesto, Terme Krka OPEN 2018

4.               

Mladinsko DP

F/D14, F/D16, F/D18

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Bled (54+28)

Portorož (58+28)

Ptuj (57+27)

 

24. 2. – 2. 3., Portorož, ŠZS

5.               

Mladinsko DP

F/D10, F/D12

60' + 30''/p

Bled (62+40)

Portorož (64+36)

Ptuj (56+31)

26. 2. – 2. 3., Portorož, ŠZS

6.               

Mladinsko DP

F/D8

60' + 30''/p

Bled (37+14)

Portorož (32+15)

Ptuj (25+10)

28. 2. – 2. 3., Portorož, ŠZS

7.               

Pospešeno mladinsko DP

F/D8, F/D10, F/D12, F/D14, F/D16, F/D18

10' + 5''/p

Bled (178+73)

Portorož (191+87)

Ptuj (218+80)

3. 3., Portorož, ŠZS

 

EKIPNA TEKMOVANJA

 

 

Št.

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Kraji tehnične izvedbe prvenstev (število udeležencev)

2015

2016

2017

2018 (datum, kraj, izvajalec)

8.               

Državna članska liga

Člani

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Trije kraji (9x6)

Trije kraji (10x6)

Trije kraji (10x6)

Opomba*

Liga odbor

9.               

Pokal. ŠZS

Člani

90' + 30''/p

Novo mesto (15x4)

Portorož (11x4)

Ni bilo izvajalca

Ni bilo izvajalca

10.           

Državna ženska liga

Članice

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Ljubljana,

Murska Sobota (8x3)

Domžale,

Murska Sobota (8x3)

Domžale,

Murska Sobota (8x3)

20.-22. 4. (tri kola) + 17.-20. 5. (štiri kola)

Liga odbor (skupaj s 1. žensko ligo)

11.           

Prva ženska liga

Članice

20' + 10''/p

Murska Sobota (19x2)

Murska Sobota (18x2)

Murska Sobota (20x2)

19.-20. 5.         Skupaj z drugim vikendom Državne ženske lige

12.           

Državna mladinska liga

F20

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Otočec (8x3)

Debeli rtič (8x3)

Murska Sobota (8x3)

27. 6. – 1. 7., Nova Gorica, ŠK Nova Gorica

13.           

Prva mladinska liga

F20

20' + 10''/p

Bled (20x3)

Debeli rtič (21x3)

Murska Sobota (22x3)

30. 6. – 1. 7., Nova Gorica, ŠK Nova Gorica

14.           

Državna liga mladink

D20

90' + 30''/p

Otočec (10x2)

Debeli rtič (9x2)

Murska Sobota (8x2)

27.-29. 6., Nova Gorica, ŠK Nova Gorica

15.           

Državna kadetska liga

F/D16

90' + 30''/p

Debeli rtič (16x3+10x2)

Kranj (16x3+8x2)

Otočec (20x3+12x2)

11.-13. 5., Murska Sobota, ŠK En Passant

16.           

Ekipno DP do 12 let

F/D12

10' + 5''/p

Postojna (18x3+6x2)

Kočevje (20x3+10x2)

Kranj (27x3+7x2)

7. 10., Murska Sobota, ŠK En Passant

17.           

1. članska liga-vzhod

Člani

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Trije kraji (9x6)

Trije kraji (10x6)

Murska Sobota, Šentjur (10x6)

Opomba*

Liga odbor

18.           

1. članska liga-zahod

Člani

90'/40p + 30' (dod: 30''/p)

Ljubljana (9x6)

Domžale in Ljubljana (10x6)

Komenda (10x6)

Opomba*

Liga odbor

19.           

2. članska liga-vzhod

Člani

90' + 30''/p

Več krajev (10x6)

Več krajev (10x6)

Več krajev (10x6).

Opomba*

Liga odbor

20.           

2. članska liga-zahod

Člani

90' + 30''/p

Dva kraja (8x6)

Komenda (10x6)

Komenda (7x6)

Opomba*

Liga odbor

21.           

3. članska liga-vzhod

Člani

60' + 30''/p

Trije kraji (20x4)

Več krajev (20x4)

Trije kraji (23x4)

Opomba*

Liga odbor

22.           

3. članska liga-zahod

Člani

90' + 30''/p

Kranj (10x4)

Otočec (6x4)

Komenda (10x4)

Opomba*

Liga odbor

 


POSPEŠENA IN HITROPOTEZNA PRVENSTVA (ekipna in posamična)

 

 

Št.

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Kraji tehnične izvedbe prvenstev (število udeležencev)

2015

2016

2017

2018 (datum, kraj, izvajalec)

23.           

Posp. in hitr. prvenstvo

Člani

10' + 5''/p oz. 3' + 2''/p

Otočec (15x4+52+13x4+39)

Portorož (17x4+45+13x4+49)

Murska Sobota (6x4+28+11x4+41)

9.-11. 2. (skupaj s članicami), Otočec, ŠD KRKA Novo mesto

24.           

Posp. in hitr. prvenstvo

Članice

10' + 5''/p oz. 3' + 2''/p

Otočec (6x2+6x2+9)

Portorož

(6x2+7+4x2+14)

Murska Sobota (3x2+9+3x2+9)

9.-11. 2. (skupaj s člani), Otočec, ŠD

25.           

Posp. in hitr. prvenstvo

F16, D16

10' + 5''/p oz. 3' + 2''/p

Otočec (14x3+43+5x3+16, 8x2+19+5x2+11)

Kranj (8x3+6x3+15,

4x2+3x2+6)

Otočec (13x3+8x3+28,

10x2+5x2+12)

16.-18. 11. (skupaj s F20, D20, pospešeno samo ekipno), Murska Sobota, ŠK En Passant

26.           

Posp. in hitr. prvenstvo

F20, D20

10' + 5''/p oz. 3' + 2''/p

Otočec  (12x3+32+9x2+18, 6x3+21+7x2+14)

Kranj (6x3+18+6x3+4,

2x2+10+2x2+3)

Otočec (4x3+25+5x3+6,

2x2+14+3x2+4)

16.-18. 11. (skupaj s F16, D16), Murska Sobota, ŠK En Passant

 

ŠOLSKA TEKMOVANJA

 

 

Št.

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Naziv

tekmovanja

Kraji tehnične izvedbe prvenstev (število udeležencev)

2015

2016

2017

2018 (datum, kraj, izvajalec)

27.           

Posamično DP SŠ

F/D19

10' + 5''/p

Otočec (37+10)

Kranj, 3. 12. (41+8)

-

13. 1., Murska Sobota, ŠK En Passant

28.           

Posamično DP OŠ

F/D12, F/D15

10' + 5''/p

Kranj (102+89)

Kozje (103+86)

Kranj (99+85)

14. 1. Postojna, ŠK Postojna

29.           

Ekipno DP SŠ

F/D19

10' + 5''/p

Murska Sobota (15x3+4x2)

Otočec (12x3+4x2)

Kranj (14x3+2x2)

17. 3., Murska Sobota, ŠK En Passant

30.           

Ekipno DP OŠ

F/D15

10' + 5''/p

Otočec (17x4+15x3)

Maribor (17x4+11x3)

Dravograd (14x4+12x3)

18. 3., Kranj, ŠS Tomo Zupan Prevodi Dvojka

31.           

Posamično DP OŠ

(neuradno tekmovanje)

F/D9

10' + 5''/p

Debeli rtič (51+15)

Otočec (82+26)

Kranj (86+18)

14. 4., Ekipna razvrstitev v okviru posam. DP, Murska Sobota, ŠK En Passant

32.           

Ekipno DP OŠ

(neuradno tekmovanje)

F/D12

10' + 5''/p

Murska Sobota

(24x4+12x3)

Otočec (34x4+11x3)

Kranj (31x4+11x3)

15. 4., Kozje, DŠM Celje

 

Opomba*: Termin izvedbe predlaga organizator tako, da se ne prekriva s sprejetimi datumi ostalih tekmovanj in uradnimi mednarodnimi tekmovanji (ki so kategorizirana pri OKS). Termin tekmovanja dokončno odobri TK ŠZS.

 

OSTALO

1) Predvideni termini taborov/mladinskih priprav ŠZS so: _________________________________________________________________

2) Vsako šolsko leto v decembru so področne šolske kvalifikacije za Posamično DP OŠ (F/D12, F/D15, 16 področij), v februarju in marcu pa področne šolske kvalifikacije za Ekipno DP OŠ (F/D15, 16 področij).

3) Regijske kvalifikacije Šahovske zveze Slovenije (F10 in F12: dvanajst regij) za mladinsko DP so predvidene za 20. ali 21. 1. 2018.

4) Šahovska zveza Slovenije vsako leto objavi razvrstitev za Naj klub v mladinski konkurenci (ekipno DP do 12, 16 in 20 let) in v celotni konkurenci (ekipna DP mladine, članic in članov).

5) V seznam niso vključena tekmovanja v dopisnem in problemskem šahu, amatersko in seniorsko prvenstvo ter državno prvenstvo v šahu 960.

 

Območja geografskih rotacij tekmovanj (2018)

Zahod

Dolenjska, Gorenjska, Ljubljana, Notranjska, Obala, Primorska

Vzhod

Celje, Koroška, Maribor, Pomurje, Posavje in Zasavje