Šahovska zveza Slovenije                                                                                                     

 

SEZNAM RAZVRŠČENIH ŠAHISTOV IN ŠAHISTK ZA LETO 2001

SEZNAM RAZVRŠČENIH ŠAHISTOV IN ŠAHISTK

ZA LETO 2005

 

Skupno je razvrščenih 58 šahistov in 25 šahistk.

Od tega je 9 šahistov in 14 šahistk razvrščenih na seznam izključno na podlagi visoke uvrstitve na državnih prvenstvih  (merila »d«).

                                                               

 

 

 

 

 

 

 

Priimek,ime:

 

Rojstni datum:

Naziv:

 

Društvo/klub:

 

Izpolnjena  merila:

 

 

 

 

 

 

 

1. Supervelemojstrski razred (S) – 1 šahist:

 

 

Beljavski,Aleksander

17.12.53

VM

LŠK Metalka Trgovina

n (1)

 

 

 

 

 

 

 

2. Ženski supervelemojstrski razred  (Sž) – nobene razvrščene

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Velemojstrski razred  (V) – 3 šahisti:

 

 

Pavasović,Duško

15.10.76

VM

LŠK Metalka Trgovina

n,p (2)

 

Sermek,Dražen

30.01.69

VM

ŠK Triglav Krško

n (1)

 

Mihaljčišin,Adrijan

18.11.54

VM

ŽŠK Maribor LANcom

n (1)

 

 

 

 

 

 

 

4. Ženski velemojstrski razred (Vž) – nobene razvrščene

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Mednarodni razred  (M) – 10 šahistov:

 

 

Borišek,Jure

27.07.86

MM

ŠK Nova Gorica

n (1+)!

 

Tratar,Marko

20.05.74

MM

LŠK Metalka Trgovina

n (1)

 

Mohr,Georg

02.02.65

VM

ŽŠK Maribor LANcom

n (1)

 

Lenič,Luka

13.05.88

MM

ŠD Vele Domžale

n (1+)!

 

Grosar,Aljoša

23.11.67

MM

ŠK Nova Gorica

n (1)

 

Veličkovič,Zoran

24.11.69

MM

ŠK ZM Maribor Branik

n (1)

 

Gostiša,Leon

31.03.61

MM

ŠD Sinfonika Vrhnika

n (1)

 

Šebenik,Matej

28.08.83

MM

ŠD Sinfonika Vrhnika

n (1)

 

Barle,Janez

21.03.52

MM

ŽŠD Maribor LANcom

n (1)

 

Sakelšek,Tadej

01.04.86

MM

ŽŠK Maribor LANcom

n (1+)!

 

 

 

 

 

 

 

6. Ženski mednarodni razred (Mž) – 4 šahistke:

 

 

Kapš,Darja

26.11.81

MMž

LŠK Metalka Trgovina

n (1)

 

Krivec,Jana

30.05.80

MMž

ŠK Nova Gorica

n (1)

 

Grosar,Kiti

24.02.76

MMž

ŠK Nova Gorica

n (1)

 

Srebrnič,Ana

20.02.84

MMž

ŠK Nova Gorica

n (1)

 

 

7. Zelo obetavni razred  (ZO) –  4 šahisti:

 

 

Bratović,Blaž

18.05.85

FM

LŠK Metalka Trgovina

n,r (2+)

 

Gjuran,Denis

18.09.86

MK

ŠD Radenska Pomgrad M.Sob.

r (1)

 

Zorko,Jure

04.08.88

FM

LŠK Metalka Trgovina

e16,s16,n,2r (5+)

 

Kavčič,Janez

14.10.92

II

ŠD Trdnjava 1896 Ljubljana

e12 (1)

 

 

 

 

 

 

 

8. Ženski zelo obetavni razred  (ZOž) – 3 šahistke:

 

 

Rožič,Vesna

23.03.87

FMž

ŠS Tomo Zupan Kranj

e18,n,2r (4+)

 

Novak,Ksenija

12.03.87

FMž

LŠK Metalka Trgovina

e18, s18,n,2r (5+)

 

Mar,Karmen

14.07.87

MMž

ŠK Triglav Krško

s18,n,r (3+)

 

 

 

 

 

 

 

9. Državni razred (D) – 25 šahistov:

 

 

 

Podlesnik,Bogdan

01.07.61

MM

LŠK Metalka Trgovina

n,r (2)

 

Zupe,Miran

16.03.60

MM

ŠD Radenska Pomgrad M.Sob.

n,r (2)

 

Mazi,Leon

17.04.59

MM

ŠD Ptuj

n,p,r (3)

 

Polajžer,Danilo

09.10.58

MM

ŠD Ptuj

n,r (2)

 

Meštrovič,Zvonimir

17.10.44

MM

ŠK Triglav Krško

n,p,r (3)

 

Supančič,Darko

25.09.57

FM

ŠK ZM Branik Maribor

n,r (2)

 

Podkrižnik,Gregor

24.12.78

FM

ŠD Ptuj

 n,r (2)

 

Krumpačnik,Domen

08.05.66

MM

ŠK Griže

n,r (2)

 

Mikac,Matjaž

04.11.64

MM

ŠK ZM Branik Maribor

dm,n,r (3)

 

Šoln,Primož

12.11.78

MM

LŠK Metalka Trgovina

n,p,r (3)

 

Mencinger,Vojko

05.04.58

FM

ŠD Gorenjka Lesce

n,r (2)

 

Bašagić,Zlatko

18.12.47

MM

ŠD dr. Milan Vidmar Ljubljana

 n,r (2)

 

Vombek, Dani

10.04.67

FM

ŠK Griže

n,r (2)

 

Jelen,Igor

13.07.72

MM

ŠD dr. Milan Vidmar Ljubljana

n,r (2)

 

Navinšek,Tomaž

20.03.62

FM

ŠD dr. Milan Vidmar Ljubljana

n,r (2)

 

Praznik,Anton

29.08.1949

FM

ŠD Sinfonika Vrhnika

n,r (2)

 

Jerič,Simon

07.01.63

MM

ŠD Sinfonika Vrhnika

n,r (2)

 

Praznik,Niko

08.02.1979

FM

ŠD Sinfonika Vrhnika

n,r (2)

 

Furlan,Miha

24.05.69

FM

ŠD BMP Trebnje

n,r (2)

 

Plesec,Damjan

26.02.57

FM

ŠD Ptuj

n (1)

 

Kastelic,Marjan

20.09.65

FM

ŠK Triglav Krško

n (1)

 

Štucl,Božo

16.01.63

FM

Celjski ŠK

n (1)

 

Kovač,Boris

13.09.54

FM

ŠD Radenska Pomgrad M.Sob.

n (1)

 

Gruškovnjak,Tomislav

23.08.74

FM

ŠD Radenska Pomgrad M.Sob.

n (1)

 

Orel,Oskar

02.12.58

FM

ŠS Tomo Zupan Kranj

n (1)

 

Supančič,Darko

25.09.57

Mf

ŠK Branik Maribor

 

 

Mencinger,Vojko

05.04.58

 

ŠD Gorenjka Lesce

 

 

Ankerst,Mihael

28.06.72

Mf

Ljubljanski ŠK

 

 

Plesec,Damjan

26.02.57

Mf

ŠD Rokada Lendava

 

 

Markun,Boštjan

27.10.77

 

ŠS Tomo Zupan Kranj

 

 

Podkrižnik,Gregor

24.12.78

 

ŽŠD Maribor ŠK Piramida

 

 

Navinšek,Tomaž

20.03.62

 

ŠD Rokada, Lendava

 

 

Šitnik,Igor

25.03.59

 

ŠK Triglav Krško

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Ženski državni razred  (Dž) – 3 šahistke:

 

 

Ličina,Anita

27.09.72

 

ŠD Ptuj

 

 

Ankerst,Milka

06.04.42

IMž

ŽŠD Maribor ŠK Piramida

 

 

Mihevc-Mohr,Narcisa

04.09.72

 

ŽŠD Maribor ŠK Piramida

 

 

Števanec,Lea

11.10.76

Mfž

Ljubljanski ŠK

 

 

Grošelj,Petra

29.09.76

Mfž

Ljubljanski ŠK

 

 

Mihevc,Narcisa

04.09.72

FMž

ŽŠD Maribor LANcom

n,r (2)

 

Ličina,Anita

27.09.72

MMž

ŠD Ptuj

dž,n,r (3)

 

Ankerst,Milka

06.04.42

MMž

ŽŠK Maribor LANcom

dž,n,r (3)

 

 

 

 

 

 

 

11. Obetavni razred (O) – 15 šahistov:

 

 

Novak,Gorazd

16.01.83

MK

ŠK Triglav Krško

 

 

Gombač,Jan

02.12.82

MK

ŠD dr. Milan Vidmar Ljubljana

 

 

Srebrnič,Marko

15.06.87

MK

ŠK Nova Gorica

n (1)

 

Škoberne,Jure

20.03.87

MK

ŠD AET Tolmin

d18,d20,n,2r (5)

 

Karer,Gregor

10.04.82

MK

ŠK Nova Gorica

 

 

Hržica,Rok

11.05.89

MK

ŠK Prebold

2n (2)

 

Štajner,Samo

06.09.87

MK

ŠK Triglav Krško

d20 (1)

 

Miletič,Dean

05.07.88

I

ŠK Nova Gorica

d16 (1)

 

Kokol,Peter

21.06.89

I

ŽŠK Maribor LANcom

d20,n (2) 

 

Mitrovič,Boris

09.07.90

I

ŠK Milan Majcen Sevnica

d14 (1)

 

Plaskan,Jure

20.05.91

I

ŠK Litija

d14,n (2)

 

Hasanagič,Anel

23.04.91

II

ŠD Jesenice

d14 (1)

 

Planinc,Jan

10.02.90

III

ŠD Fram

 

 

Trebušak,Matic

05.01.90

II

ŠK Triglav Krško

 

 

Klančar,Primož

 

 

ŠD Lipa Šentjur

 

 

Hasanagič,Alen

26.03.89

I

ŠD Jesenice

n (1)

 

Rozman,Mitja

18.08.92

II

ŠS Tomo Zupan Kranj

d12 (1)

 

Pipan,Tim

28.08.93

II

ŠD Trdnjava 1896 Ljubljana

d12 (1)

 

Pečar,Maks

10.05.94

II

ŠK Triglav Krško

d10 (1)

 

Tomazini,Žan

20.10.94

II

ŠK Impol Slovenska Bistrica

d10 (1)

 

Maksl,David

12.09.94

III

ŠK Triglav Krško

d10 (1)

 

 

 

 

 

 

 

12. Ženski obetavni razred (Ož) – 15  šahistk:

 

 

Hrenič,Miša

25.08.89

MKž

ŠD Jesenice

d16,n (2)

 

Švent,Suzana

19.09.86

MKž

ŠK Žalec

d20 (1)

 

Ahmatovič,Mirela

18.01.86

MKž

ŠK Triglav Krško

d20 (1)

 

Orel,Karmen

06.01.84

ŠS Tomo Zupan Kranj

d20 (1)

 

Bukovec,Tina

19.07.88

ŽŠK Maribor LANcom

d16 (1)

Uršič,Mateja

25.09.82

MKž

ŠD AET Tolmin

 

 

Orel,Karmen

06.01.84

ŠS MC d.d. Tomo Zupan Kranj

 

 

Žnideršič Sanja

23.03.85

ŠK Triglav Krško

 

 

Srdič,Urša

21.09.82

MKž

ŠD Lipa Šentjur

 

 

 

Orehek,Špela

08.09.91

ŠD Vele Domžale

d14 (1)

 

Velec,Martina

29.01.88

ŠD Fram

d16 (1)

 

Topič,Jelena

29.08.90

ŠK Milan Majcen Sevnica

d14 (1)

 

Vombek,Sara

15.07.93

IIž

ŠK Griže

d12 (1)

 

Šumenjak,Barbara

04.06.90

ŽŠK Maribor LANcom

d14 (1)

 

Bučar,Nataša

26.02.92

IIž

ŠK Triglav Krško

d12 (1)

 

Bilbija,Nina

02.04.92

IIž

ŠD Jus Security Domžale

d12 (1)

 

Bojc,Daša

03.09.95

IIž

ŠD Fram

d10 (1)

 

Škrabanja,Karolina

17.12.95

IIž

ŠK Litija

d10 (1)

 

Gornik,Janja

29.01.94

IVž

ŠD Gorenjka Lesce

d10 (1)

Štaudohar,Tjaša

09.09.88

IIž

ŠD Stari trg ob Kolpi

 

 

Mukavec,Mateja

22.01.90

IIž

ŠD Stari trg ob Kolpi

 

 

Nadvešnik,Maja

23.07.90

 

ŠK Komenda

 

 

 

                                                                                                                                                 

Pojasnila:                                                                                                                                             

-         Seznam je pripravljen na osnovi Pravilnika ŠZS o razvrščanju obetavnih in vrhunskih šahistov (1998, dopolnjeno leta 2000). Pravilnik je usklajen z zahtevami dokumenta »Kriteriji za vrednotenje programov skupnih nalog na področju miselnih športnih iger«, Ministrstvo RS za šolstvo in šport, 1996,  po katerih štejeta za svetovni razred: supervelemojstrski in velemojstrski razred ŠZS (merilo je ustrezen Fidejev naziv in aktivni rejting najmanj 2600 oziroma 2500 za moške ter 2400 oziroma 2300 za ženske), za mednarodni razred pa: mednarodni razred ŠZS (ustrezen Fidejev naziv in aktivni rejting  najmanj 2400 za moške oziroma 2200 za ženske).

-         Vrstni red v seznamih obetavnega razreda (O, Ož) je urejen po slovenskem rejtingu, v ostalih – po Fidejevem rejtingu.

-         Oznake šahovskih nazivov in kategorij: VM = velemojster, MM = mednarodni mojster, FM = mojster (oznake za trajne Fidejeve nazive); M = mojster (trajni naziv ŠZS); MK = mojstrski kandidat – ostale kategorije ŠZS, od najvišje do najnižje, so označene z: I, II, III in IV.

-         Naslednje oznake se nanašajo na izpolnjenost meril za uvrstitev v določeni razred in pomenijo:

o       »d14«, »e14«, »s14« = ustrezna uvrstitev na državnem, evropskem oziroma  svetovnem prvenstvu do 14. (oziroma do 10., 12., 16., 18. ali 20.) leta starosti;

o       »dm«, »dž« = ustrezna uvrstitev na državnem prvenstvu za člane oziroma članice.

o       »n« = ustrezen šahovski naziv oziroma kategorija, ob izpolnjenih rejtinških pogojih (aktivnost in višina; za D, O in ZO razred tudi število partij: najmanj 5) – za O in ZO razred veljajo poleg rejtinških tudi starostni pogoji. Oznaka »2n« pomeni, da ima šahist za eno stopnjo višji naziv (in temu nazivu ustrezen rejting) od tistega, ki pomeni izpolnjeni pogoj za šahistov razvrstitveni razred.

o       »p« = prehod iz višjega razreda.

o       »r« = ustrezna višina Fidejevega rejtinga, za obetavni razred lahko tudi slovenskega rejtinga. Oznaka »2r« pomeni, da je šahist za eno stopnjo presegel rejtinški pogoj – izpolnil je rejtinški pogoj za višji starostni ali razvrstitveni razred od svojega. Rejtinški pogoj je mogoče preseči tudi za dve (oznaka »3r«) ali več stopenj.

o       »(2)« ali »(2+)« = v zadnjem stolpcu je v oklepaju pripisano število izpolnjenih pogojev pri izpolnjevanju meril (iz števila je mogoče sklepati na raven obetavnosti šahistov O in ZO razreda). Znak »+«  pomeni, da ima šahist na podlagi izpolnjenih pogojev obetavnosti pravico do prijave na svetovno in evropsko prvenstvo svojega starostnega razreda tudi v primeru, če se nanj ne bi uvrstil prek nastopa na državnem prvenstvu (sklep CNŠ oz. UO ŠZS glede pravil uvrščanja na EP in SP za mlade, junij 2000).

o       (!) = šahist obetavnega oz. zelo obetavnega razreda, ki izpolnjuje pogoje za državni oz. mednarodni ali višji razred in je uvrščen vanj.

 

Opomba: Upoštevanje tekmovanj v polpospešenem igralnem tempu:  rejtinški seznami in prvenstva v zadnjih letih ne ločujejo med klasičnim in polpospešenim šahom. Zato tudi Seznam (ki je izvorno namenjen predvsem razvrščanju v klasičnem šahu) ne more ločiti med obema zvrstema.

 

Viri (iz spletne strani ŠZS):                                                                                                                   

-         Registracija ŠZS 2004.

-         Turnirske tabele prvenstev.

-         Fidejeva in slovenska rejtinška seznama, z veljavnostjo od 1. julija 2004 in od 1. januarja 2005. Pri seštevanju števila rejtingiranih partij sta bila upoštevana tudi aprilski in oktobrski Fidejev rejtinški seznam.

                                                                                                                                                            

 

 

14.01.2005

Iztok Jelen, republiški trener