Koledar› domačih prireditev za januar

nedeljaponedeljektoreksredačetrtekpeteksobota
  1234Prireditve dneva5
678Prireditve dneva9Prireditve dneva10Prireditve dneva11Prireditve dneva12Prireditve dneva
131415Prireditve dneva1617Prireditve dneva18Prireditve dneva19Prireditve dneva
20Prireditve dneva21Prireditve dneva22Prireditve dneva232425Prireditve dneva26
27Prireditve dneva2829Prireditve dneva30Prireditve dneva31Prireditve dneva  
       
PETEK, 4 JANUAR 2019

Turnir: CIKLUS ŠS TZ PREVODI DVOJKA - JAN
Datum tekmovanja: 4.1.2019 - 4.1.2019
Naslov in mesto: Kranj, Staneta Žagarja 27, 4000 Kranj
Organizator: ŠS TZ Prevodi Dvojka
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: vsi
Prijavnina: 3 €
Nagrade: simbolične
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Anže Žnidarič
Telefon:
Faks:
E-mail: anze.znidaric@gmail.com
Internet: www.tomo-zupan.org/ciklus-klubskih-turnirjev-2018-2019/

Turnir: NOVOLETNI CIKLUS CIVIS 3/3
Datum tekmovanja: 4.1.2019 - 4.1.2019
Naslov in mesto: Fram, klubski prostor, Turnerjeva 113, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 5 min + 3s
Pravica do nastopa: odprto
Prijavnina: prispevek 5 €, za člane ŠD Fram s plačano članarino za 2019 brez prijavnine, pečeno (piščančje in svinjsko) s prilogo za vse nastopajoče;
Nagrade: praktične, turnir bo ratingiran;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 18:00, zaključek ob 20:30
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:

Turnir: POSPEŠENI TURNIR ŠD KRKA NOVO MESTO 1/2019
Datum tekmovanja: 4.1.2019 - 4.1.2019
Naslov in mesto: Sejna soba garderobne stavbe na stadionu, 8000 Novo mesto
Organizator: Šahovsko društvo KRKA Novo mesto
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Vsi igralci in igralke!
Prijavnina: Vsi pospešeni in hitropotezni turnirji ŠD KRKA NM so brezplačni za vse šahiste in šahistke!
Nagrade: Turnir se bo ratingiral pri ŠZS in za FIDE rapid rating! Najboljše v skupnem vrstnem redu za leto 2019 (8 najboljših turnirjev od desetih v prvem in 6 najboljših turnirjev od osmih v drugem polletju) in z najboljšim ratinškim dosežkom (na vseh turnirjih v starostnih skupinah po 15 let) bomo ob koncu leta nagradili s praktičnimi nagradami – nagrade lahko dobijo le igralci, ki bodo do konca marca plačali letno članarino (20 ali 40 €, za člane društva) ali uporabnino (20 €, za člane drugih društev).
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Prijave do začetka turnirja, prvo kolo ob 17.30, ostala kola tekoče v nadaljevanju (zamudniki se vključijo v naslednji krog po prihodu)!
Kontakt: Robert Rudman
Telefon: 031 681-119
Faks:
E-mail: robert_rudman@t-2.net
Internet: www.sahovsko-drustvo-nm.si
Na vrh
TOREK, 8 JANUAR 2019

Turnir: CIKLUS ŠK GRIŽE 2019 1/10
Datum tekmovanja: 8.1.2019 - 8.1.2019
Naslov in mesto: Dom Svobode Griže, 3302 Griže
Organizator: ŠK Griže
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: vsi igralci
Prijavnina: prostovoljni prispevek
Nagrade: 1.- 3. mesto medalje 1.- 5.mesto praktične nagrade
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Turnirji bodo potekali vsak drugi torek v mesecu, razen Julija in Avgusta.. Posamezni turnirji se bodo točkovali, za skupni seštevek šteje osem rezultatov.Decembra sledi zaključek s podelitvijo nagrad..
Kontakt: Blatnik Jure
Telefon: 051-664-527
Faks:
E-mail: jure.blatnik@zeer.si
Internet:

Turnir: ŠAHOVSKITURNIR UPOKOJENCEV GORENJSKE 2019
Datum tekmovanja: 8.1.2019 - 8.1.2019
Naslov in mesto: Kranj Glavni trg 16, 4000 Kranj
Organizator: ŠK Stari Mayr
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: Odprto za vse igralce starejše nad 60 let
Prijavnina: Prostovoljni prispevek 1 €
Nagrade: po razpisu in pravilniku za leto 2019
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 10.00 uri Predviden zaključek ob 12.45 uri
Kontakt: Vid Gazvoda
Telefon: 031419305
Faks:
E-mail: vid.gazvoda@gmail.com
Internet:

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2019 - 11. IN 12. KROG
Datum tekmovanja: 8.1.2019 - 8.1.2019
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: SOKOL d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 22 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Prijavljene ekipe po razpisu organizatorja
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro in šah
Program: 11. krog ob 17:45, 12. krog ob 19:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
SREDA, 9 JANUAR 2019

Turnir: OSREDNJESLOVENSKA LIGA MLADIH 2018/19 4. TURNIR
Datum tekmovanja: 9.1.2019 - 9.1.2019
Naslov in mesto: OŠ Brezovica, Šolska ulica 15, 1351 Brezovica pri Ljubljani
Organizator: Kraljevska igra
Pričetek tekmovanja: ob 16:00 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 6 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Učenci in učenke OŠ vseh slovenskih regij v starosti do 16 let, Letnik 2003 in mlajši.
Prijavnina: 7,- € participacije v gotovini za igralca na turnir za stroške organizacije turnirja (igralci OŠ Brezovica 5,- €). Zamudniki 8,- € in nimajo zagotovljene malice!
Nagrade: Medalje skupno in do 10 let. Pokali skupno in do 10 let ob koncu ciklusa. Ura Jacques Lemans v vrednosti 150 eur za skupnega zmagovalca.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Do 15.45 potrditev prijav, nato prvi krog. Malica po 3. krogu.
Kontakt: Anton Praznik
Telefon: 041 257 176
Faks:
E-mail: praznik.anton@gmail.com
Internet: kraljevskaigra.com
Na vrh
ČETRTEK, 10 JANUAR 2019

Turnir: 72. LJUBLJANSKO ŠAHOVSKO LIGO ZA LETO 2019 - SUPER IN I. LIGA
Datum tekmovanja: 10.1.2019 - 11.4.2018
Naslov in mesto: gostovanja, 0000 gostovanja
Organizator: ŠK Komenda
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 90 min + 30s
Pravica do nastopa: V SUPER LIGI. nastopa prvih devet ekip iz Super lige 2018 ter prvo uvrščena ekipa iz I. lige 2018. V i. ligi vse ostale ekipe.
Prijavnina: prijavnina znaša 100 € za prvo moštvo, za ostala moštva 70 €.
Nagrade: prva tri moštva prejmejo pokale in medalje
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro in šah
Program: prijave z navedbo igralcev do petka 28. decembra 2018 na naslov kluba.
Kontakt: Poglajen Franc
Telefon: 041325685
Faks:
E-mail: franc.poglajen@pogi.si
Internet: www.sah-komenda.com

Turnir: POSAMIČNO PRVENSTVO UPOKOJENCEV 2019 JANUAR
Datum tekmovanja: 10.1.2019 - 10.1.2019
Naslov in mesto: Maribor, Gostilna Tabor, 2000 Maribor
Organizator: DU Tabor
Pričetek tekmovanja: ob 9:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min
Pravica do nastopa: upokojenci;
Prijavnina: prispevek 2 €;
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 9:30, zaključek ob 12:45;
Kontakt: Vladimir Jurišič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh
PETEK, 11 JANUAR 2019

Turnir: CIKLUS TURNIRJEV MLADIH KRANJ 2018/19 5. TURNIR
Datum tekmovanja: 11.1.2019 - 11.1.2019
Naslov in mesto: OŠ Stražišče (Šolska ulica 2, Kranj), 4000 Kranj
Organizator: ŠS TZ Prevodi Dvojka
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Vsi zainteresirani osnovnošolci
Prijavnina: Nastop je za osnovnošolce OŠ kjer se organizirajo turnirji brezplačen, ostali plačajo prostovoljni prispevek v višini 5 Eur.
Nagrade: Na vsakem turnirju bomo podelili medalje za najboljše tri udeležence, najboljšim v kategorijah do 9 let, 12 let in učenk pa diplome. Vsi nagrajeni z medaljo ali diplomo prejmejo tudi praktično nagrado, nekaj nagrad na vsakem turnirju žrebamo.
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Turnir se odvija med 17:00 in 20:30 uro. Ob 17:05 pričnemo s 1. kolom, med 3. in 4. kolom je malica, predvidoma ob 20:15 je razglasitev rezultatov.
Kontakt: Blaž Kosmač
Telefon: 040 705 325
Faks:
E-mail: blaz.kosmac@muba-bk.si
Internet: www.tomo-zupan.org/ciklus-turnirjev-mladih/

Turnir: PRVAK FRAMA HITROPOTEZNI 2019 JAN
Datum tekmovanja: 11.1.2019 - 11.1.2019
Naslov in mesto: SPREMEMBA:Fram, klubski prostor, Turnerjeva 113, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min + 3s
Pravica do nastopa: odprto;
Prijavnina: prispevek 5 €, prigrizek za vse tekmovalce, turnir bo ratingiran;
Nagrade: Olje Oljarne Fram: 1.,2.,3. mesto, 1. do 1900, 1. do 1700, 1x žrebanje;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: začetek ob 18:00, zaključek ob 21:10;
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:

Turnir: POSPEŠENI TURNIR 2019/01
Datum tekmovanja: 11.1.2019 - 11.1.2019
Naslov in mesto: prostori društva, Dravska 18, Ptuj, 2250 Ptuj
Organizator: ŠD Ptuj
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: ni omejitev
Prijavnina: ni
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program:
Kontakt: Danilo Polajžer
Telefon: 041 494 364
Faks:
E-mail: sahakademija@hotmail.com
Internet: www.sah-drustvo-ptuj.si
Na vrh
SOBOTA, 12 JANUAR 2019

Turnir: HITROPOTEZNI TURNIR 2019/01
Datum tekmovanja: 12.1.2019 - 12.1.2019
Naslov in mesto: Hostel Kurent, Osojnikova 9, Ptuj, 2250 Ptuj
Organizator: ŠD Ptuj
Pričetek tekmovanja: ob 15:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 7 min + 3s
Pravica do nastopa: ni omejitev
Prijavnina: 5 €
Nagrade: 1. mesto 50 €, 2. mesto 30 €, 3. mesto 20 €, ELO do 1600 20 €, ELO od 1601 do 1800 20 €, ELO od 1801 do 2000 20 €; najboljši trije do 12 let prejmejo medalje;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: turnir se ratingira za FIDE in enotni slovenski rating!
Kontakt: Danilo Polajžer
Telefon: 041 494 364
Faks:
E-mail: sahakademija@hotmail.com
Internet: www.sah-drustvo-ptuj.si
Na vrh
TOREK, 15 JANUAR 2019

Turnir: ŠAHOVSKI TURNIR CIKLUS KRANJ 1/14 - 2019
Datum tekmovanja: 15.1.2019 - 15.1.2019
Naslov in mesto: Glavni trg 16, 4000 Kranj
Organizator: ŠK Stari Mayr Kranj
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 13 kol, 5 min
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Prostovoljni prispevek: za celo leto 25,00 EUR, za posamezni turnir 2,50 EUR, mladi do 18 let prosto.
Nagrade: Povračilo stroškov in praktične nagrade prejmejo vsi tekmovalci, ki bodo odigrali najmanj 9 turnirjev ciklusa (vsak igralec je prejemnik samo enkrat).
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Prijave za turnir se pričnejo ob 17.15. Ob 17.30 se prične 1. kolo. Zaželjene so elektronske šahovske ure.
Kontakt: Vid Gazvoda, Jurij Rici
Telefon: 031/419-305, 031/718-010
Faks:
E-mail: vid.gazvoda@gmail.com
Internet:

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2019 - 13. IN 14. KROG
Datum tekmovanja: 15.1.2019 - 15.1.2019
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: SOKOL d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 22 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Prijavljene ekipe po razpisu organizatorja
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro in šah
Program: 13. krog ob 17:45, 14. krog ob 19:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
ČETRTEK, 17 JANUAR 2019

Turnir: EKIPNO PRVENSTVO UPOKOJENCEV 2019 JANUAR
Datum tekmovanja: 17.1.2019 - 17.1.2019
Naslov in mesto: Maribor, Gostilna Tabor, 2000 Maribor
Organizator: DU Tabor
Pričetek tekmovanja: ob 9:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: upokojenci;
Prijavnina: prispevek 5 € za ekipo;
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 9:30, zaključek ob 12:45;
Kontakt: Vladimir Jurišič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:

Turnir: 3. POKAL KOZJA 2019 - CIKLUS 1 / 9
Datum tekmovanja: 17.1.2019 - 17.1.2019
Naslov in mesto: Večnamenska dvorana Kozje, 3260 Kozje
Organizator: ŠS Kozje
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: ODPRTO TEKMOVANJE
Prijavnina: Odrasli 5,00 €, mladi do 18 let - 3 €,
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. KOLO OB 17 URI
Kontakt: Marjan Drobne
Telefon: 041 397 862
Faks:
E-mail: sah.drobnemarjan@gmail.com
Internet:

Turnir: PRIMSKOVO KRANJ - CIKLUS 2019-01
Datum tekmovanja: 17.1.2019 - 17.1.2019
Naslov in mesto: Dom krajanov Primskovo, Jezerska cesta 41, 4000 Kranj
Organizator: Šahovski klub Primskovo Kranj
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min
Pravica do nastopa: odprto
Prijavnina: prostovoljni prispevek - 2,5 €
Nagrade: Po končanem ciklusu 10 turnirjev (šteje 8 najboljših turnirjev) prvi trije dobijo pokal.
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Tone Veselič
Telefon: 040 201-300
Faks:
E-mail: tone.veselic@gmail.com
Internet:
Na vrh
PETEK, 18 JANUAR 2019

Turnir: 5. TURNIR CIKLUSA ŠAHOVSKIH TURNIRJEV MLADIH 2018/2019
Datum tekmovanja: 18.1.2019 - 18.1.2019
Naslov in mesto: osnovna šola VIČ, Abramova ulica 26, v Ljubljani, 1000 Ljubljana
Organizator: ŠK Komenda
Pričetek tekmovanja: ob 15:30 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Pravico nastopa imate učenci osnovnih šol in otroci iz vrtcev.
Prijavnina: Prispevek za vnaprej prijavljene igralce (do roka prijav) za posamezni turnir znaša 7 €.
Nagrade: Zmagovalci posameznih turnirjev prejmejo medalje, najboljši praktične nagrade. Z
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Predhodne prijave javite do srede 16. 1. 2019 na naslov kluba.
Kontakt: Poglajen Franc
Telefon: 041325685
Faks:
E-mail: franc.poglajen@pogi.si
Internet: www.sah-komenda.com

Turnir: HITROPOTEZNI TURNIR ŠD KRKA NOVO MESTO 1/2019
Datum tekmovanja: 18.1.2019 - 18.1.2019
Naslov in mesto: Sejna soba garderobne stavbe na stadionu, 8000 Novo mesto
Organizator: Šahovsko društvo KRKA Novo mesto
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 3 min + 2s
Pravica do nastopa: Vsi igralci in igralke!
Prijavnina: Vsi pospešeni in hitropotezni turnirji ŠD KRKA NM so brezplačni za vse šahiste in šahistke!
Nagrade: Turnir se bo ratingiral pri ŠZS in za FIDE blitz rating! Najboljše v skupnem vrstnem redu za leto 2019 (8 najboljših turnirjev od desetih v prvem in 6 najboljših turnirjev od osmih v drugem polletju) in z najboljšim ratinškim dosežkom (na vseh turnirjih v starostnih skupinah po 15 let) bomo ob koncu leta nagradili s praktičnimi nagradami – nagrade lahko dobijo le igralci, ki bodo do konca marca plačali letno članarino (20 ali 40 €, za člane društva) ali uporabnino (20 €, za člane drugih društev).
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Prijave do začetka turnirja, prvo kolo ob 18.00, ostala kola tekoče v nadaljevanju (zamudniki se vključijo v naslednji krog po prihodu)!
Kontakt: Robert Rudman
Telefon: 031 681-119
Faks:
E-mail: robert_rudman@t-2.net
Internet: www.sahovsko-drustvo-nm.si

Turnir: PRVAK FRAMA POSPEŠENI 2019 JAN
Datum tekmovanja: 18.1.2019 - 18.1.2019
Naslov in mesto: SPREMEMBA:Fram, klubski prostor, Turnerjeva 113, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: odprto;
Prijavnina: prispevek 5 €, prigrizek za vse tekmovalce, turnir bo ratingiran;
Nagrade: Olje Oljarne Fram - 1.,2.,3. mesto, 1. do 1900, 1. do 1700, 1x žrebanje;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: začetek ob 18:00, zaključek ob 21:30;
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon: 040 585 675
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh
SOBOTA, 19 JANUAR 2019

Turnir: POSAMIČNO PRVENSTVO MLADIH MB REGIJE 2019 U8-U20
Datum tekmovanja: 19.1.2019 - 19.1.2019
Naslov in mesto: Osnovna šola Fram, Turnerjeva ul. 120,, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: igralke in igralci mariborske oz. podravske regije v starostnih kategorijah do 8, 10, 12, 14, 16, 18 in 20 let.
Prijavnina: 9,00 €, ki jo je potrebno plačati do 17.01.2019, na račun tehničnega izvajalca prvenstva: Šahovsko društvo Fram, Turnerjeva ulica 113, 2313 Fram, TRR: SI56 0451 5000 2903 621, davčna št.: 82499276. V prijavnino je vključena topla malica (cena malice za spremljevalce je 5,00 €).
Nagrade: medalje v vsaki starostni kategoriji. Prvenstvo bo ratingirano za SLO rating;
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: 1. kolo ob 9:00 v vseh kategorijah. V F10 in F12 bo igralni čas 20 min + 10 sek/pot, v ostalih kategorijah pa 10 min + 5 sek/pot. Malica bo med 10:30 in 11:30.
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon: 040 585 675
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:

Turnir: CELJE, REGIJSKE KUBSKE KVALIFIKACIJE 2019
Datum tekmovanja: 19.1.2019 - 19.1.2019
Naslov in mesto: Športni park Šentjur, 3230 Šentjur
Organizator: ŠD Šentjur
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: vsi pravočasno prijavljeni
Prijavnina: 8 eur in vključuje malico
Nagrade: medalje po kategorijah
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: organizator zagotovi, da lahko vse starostne skupine igrajo istočasno
Kontakt: Darko Plahuta
Telefon: 031 537 160
Faks:
E-mail: pihi.plahuta@gmail.com
Internet:

Turnir: REGIJSKO PRVENSTVO NOTRANJSKE U8 -U18
Datum tekmovanja: 19.1.2019 - 19.1.2019
Naslov in mesto: Oš Miroslav Vilhar, 6230 Postojna
Organizator: Šahovski klub Postojna
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: tri dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Igralke in igralci klubov Notranjske regije !
Prijavnina: 3eure
Nagrade: Priznanja za najboljše.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Igra se v enem delu.
Kontakt: Jadran Hlad
Telefon: 041734574
Faks:
E-mail: jadran.hlad@gmail.com
Internet:

Turnir: OBALNE REGIJSKE KVALIFIKACIJE ZA DP 2019
Datum tekmovanja: 19.1.2019 - 19.1.2019
Naslov in mesto: Lucija, Dom Faros, Fazanska 1, Lucija, 6320 Portorož - Portorose
Organizator: ŠD Piran
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 5 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Pravica do nastopa: registrirani igralke in igralci regije Obala v starostnih kategorijah do 8, 10, 12, 14, 16, 18 in 20 let.
Prijavnina: 2 evra
Nagrade: Medalje.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: V enem delu.
Kontakt: Andrej Žnidarčič
Telefon: 068 171 995
Faks: -
E-mail: andrej.znidarcic@elkatv.si
Internet: www.drustvo-sahpiran.si

Turnir: KOROŠKI CIKLUS
Datum tekmovanja: 19.1.2019 - 19.1.2019
Naslov in mesto: Slovenj Gradec, 2380 Slovenj Gradec
Organizator: ŠK Slovenj Gradec
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: vsi
Prijavnina: 2€ člani, 1€ mladina in ženske
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program:
Kontakt: Jernej Špalir
Telefon: 031 428 353
Faks:
E-mail: nejcspalir@gmail.com
Internet:
Na vrh
NEDELJA, 20 JANUAR 2019

Turnir: 2.KONECTEDENSKI TURNIR ŠD RADENSKA-POMGRAD 2019
Datum tekmovanja: 20.1.2019 - 20.1.2019
Naslov in mesto: Bakovci, Dom TVD Partizan, 9000 Murska Sobota
Organizator: KS Bakovci in ŠD Radenska - Pomgrad
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 7 min + 3s
Pravica do nastopa: Vsi, v primeru zadostnega števila prijav poseben turnir za mlade do 12 let
Prijavnina: Člani 10 EUR, članice in mladina 7 EUR, mladi do 12 let 5 EUR, vključen topli obrok
Nagrade: Denarne in praktične
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: od 9. do 13. ure
Kontakt: Boris KOVAČ
Telefon: 041 548 788
Faks:
E-mail: info@sah-drustvo-ms.si
Internet: www.sah-drustvo-ms.si

Turnir: KOROŠKO MLADINSKO PRVENSTVO 2019-REGIJSKE KVALIFIKACIJE ZA DP
Datum tekmovanja: 20.1.2019 - 20.1.2019
Naslov in mesto: DU Slovenj Gradec, Šolska ulica 10., 2380 Slovenj Gradec
Organizator: ŠK Slovenj Gradec
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: tri dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Vsi otroci in mladina iz KOR regije, ki so pravočasno prijavljeni.
Prijavnina: 8EUR
Nagrade: Medalje po kategorijah
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Do 9.30h potrditev prijav. 10h prvo kolo. 13h predviden zaključek.
Kontakt: Gregor Šmon
Telefon: 02 8841 035/040 846 718
Faks:
E-mail: sahk.sg@gmail.com
Internet:
Na vrh
PONEDELJEK, 21 JANUAR 2019

Turnir: CIKLUS HITROPOTEZNI ŠK ŽALEC 01-2019
Datum tekmovanja: 21.1.2019 - 21.1.2019
Naslov in mesto: Pečnikova 1, Žalec, 3310 Žalec
Organizator: ŠK Žalec
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: VSI
Prijavnina: NI
Nagrade: Pokali in praktične nagrade za najboljših 5 tekmovalcev ob zaključku ciklusa.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Ciklus 10 turnirjev. Točkovanje: 1.mesto 25T 2.mesto 20T 3.mesto 15T 4.mesto 12T 5.mesto 11T...
Kontakt: Dušan Brinovec
Telefon: 041 763 337
Faks:
E-mail: dusan.brinovec@turnsek.net
Internet:
Na vrh
TOREK, 22 JANUAR 2019

Turnir: 1. TURNIR CIKLUSA ŠAHOVSKIH TURNIRJEV NAJMLAJŠIH 2019
Datum tekmovanja: 22.1.2019 - 22.1.2018
Naslov in mesto: osnovna šola JANKA MODRA, Videm 17, Dol pri Ljubljani, 1262 Dol pri Ljubljani
Organizator: ŠK Komenda
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 6 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Pravico nastopa imate šahistke in šahisti rojeni leta 2009 in mlajši.
Prijavnina: Prispevek za vnaprej prijavljene igralce (do roka prijav) za posamezni turnir znaša 7 €.
Nagrade: Zmagovalci posameznih turnirjev prejmejo medalje v konkurenci dečkov in deklic. Praktične nagrade najboljši po letnikih.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Predhodne prijave javite do nedelje 20. 1. 2019 na naslov kluba.
Kontakt: Poglajen Franc
Telefon: 041325685
Faks:
E-mail: franc.poglajen@pogi.si
Internet: www.sah-komenda.com

Turnir: CIKLUS ŠK GRIŽE 2019 1/10
Datum tekmovanja: 22.1.2019 - 22.1.2019
Naslov in mesto: Dom Svobode Griže, 3302 Griže
Organizator: ŠK Griže
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: vsi igralci
Prijavnina: prostovoljni prispevek
Nagrade: 1.- 3. mesto medalje 1.- 5.mesto praktične nagrade
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Turnirji bodo potekali vsak četrti torek v mesecu,razen Julija in Avgusta.. Posamezni turnirji se bodo točkovali, za skupni seštevek šteje najboljših osem rezultatov.Decembra sledi zaključek s podelitvijo nagrad..
Kontakt: Blatnik Jure
Telefon: 051-664-527
Faks:
E-mail: jure.blatnik@zeer.si
Internet:

Turnir: ŠAHOVSKITURNIR UPOKOJENCEV GORENJSKE 2019
Datum tekmovanja: 22.1.2019 - 22.1.2019
Naslov in mesto: Kranj Glavni trg 16, 4000 Kranj
Organizator: ŠK Stari Mayr
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: Odprto za vse igralce starejše nad 60 let
Prijavnina: prostovoljni prispevek 1 €
Nagrade: Po razpisu ob zaključku sezone
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: prijave do 9.50 ure Predviden zaključek ob 13,00 uri
Kontakt: Vid Gazvoda
Telefon:
Faks:
E-mail: vid.gazvoda@gmail.com
Internet:

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2019 - 15. IN 16. KROG
Datum tekmovanja: 22.1.2019 - 22.1.2019
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: SOKOL d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 22 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Prijavljene ekipe po razpisu organizatorja
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro in šah
Program: 15. krog ob 17:45, 16. krog ob 19:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
PETEK, 25 JANUAR 2019

Turnir: HITROPOTEZNI TURNIR, 1.2019
Datum tekmovanja: 25.1.2019 - 25.1.2019
Naslov in mesto: Športni park Šentjur, 3230 Šentjur
Organizator: ŠD Šentjur
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: berger, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: vsi
Prijavnina: ni
Nagrade: pokali za letne zmagovalce
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: igra se brez prekinitve
Kontakt: Darko Plahuta
Telefon: 031 537 160
Faks:
E-mail: pihi.plahuta@gmail.com
Internet:

Turnir: ŠK BRANIK-REDNI MESEČNI 1-2019
Datum tekmovanja: 25.1.2019 - 25.1.2019
Naslov in mesto: Naomi bar, Tržaška 23, 2000 Maribor, 2000 Maribor
Organizator: ŠK Branik + Prevozništvo Joco
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 7 min + 3s
Pravica do nastopa: Vsi prijavljeni do 18:00
Prijavnina: 3,0 prostovoljni prispevek
Nagrade: 8 praktičnih nagrad
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo 18:05. Turnir se ratingira.
Kontakt: Zupe Miran
Telefon: 041 477544
Faks:
E-mail: zupem@hotmail.com
Internet: www.sah-branikmb.si/

Turnir: LIGA MLADIH SLOVENIJE 2018/19 4. TURNIR
Datum tekmovanja: 25.1.2019 - 25.1.2019
Naslov in mesto: OŠ n. h. Maksa Pečarja (stara šola, Dunajska c. 390), 1231 Ljubljana - Črnuče
Organizator: Kraljevska Igra
Pričetek tekmovanja: ob 15:30 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Učenci in učenke OŠ vseh slovenskih regij v starosti do 16 let, Letnik 2003 in mlajši.
Prijavnina: 7,- € participacije v gotovini za igralca na turnir za stroške organizacije turnirja (igralci OŠ M. Pečarja 5,- €).
Nagrade: Medalje skupno, do 9 in do 12 let. Pokali ob koncu ciklusa, magnetna tabla za skupnega zmagovalca. Žrebne nagrade.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Potrditev prijav do 15.45, nato 1. krog. Malica po 4. krogu.
Kontakt: Anton Praznik
Telefon: 041 257 176
Faks:
E-mail: praznik.anton@gmail.com
Internet: kraljevskaigra.com
Na vrh
NEDELJA, 27 JANUAR 2019

Turnir: 19. NIKOLIČEV MEMORIAL - 70 LET ŠD PIRAN
Datum tekmovanja: 27.1.2019 - 27.1.2019
Naslov in mesto: Lucija, Kava bar Domen, 6320 Portorož - Portorose
Organizator: ŠD Piran
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Vsi ljubitelji šaha. Turnir bo prijavljen za hitropotezni FIDE rating. Prostor je omejen na 40 igralcev.
Prijavnina: Člani: 10 evrov; šahistke in mladi mladi do 20 let: 5 evrov. V pristopnino vključeno kosilo.
Nagrade: Naknadno
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Začetek ob 10. uri. Med turnirjem kosilo ob 12. uri.
Kontakt: Andrej Žnidarčič
Telefon: 068 171 995
Faks: -
E-mail: andrej.znidarcic@elkatv.si
Internet: www.drustvo-sahpiran.si

Turnir: DRŽAVNO PRVENSTVO V REŠEVANJU ŠAHOVSKIH PROBLEMOV
Datum tekmovanja: 27.1.2019 - 27.1.2019
Naslov in mesto: Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: Šahovska zveza Slovenije
Pričetek tekmovanja: ob 11:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: drugo, 2 kol, 120 min
Pravica do nastopa: Neomejeno
Prijavnina: -
Nagrade: Pokal
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: 2 koli po 120 min. V vsakem kolu: #2 #3 #n študija pomožni mat samomat
Kontakt: Marko Klasinc
Telefon: 040565375
Faks:
E-mail: marko@mar-vik.si
Internet: www2.arnes.si/~ssljsksg1/

Turnir: HITROPOTEZNI TURNIR ZA JANUAR 2019
Datum tekmovanja: 27.1.2019 - 27.1.2019
Naslov in mesto: Stari trg pri Ložu, gasilski dom, 1386 Stari trg pri Ložu
Organizator: ŠK Loška dolina
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: berger, 15 kol, 5 min
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Brez
Nagrade: Ob zaključku leta
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: je objavljen na oglasni deski v igralnem prostoru.
Kontakt: Bavec Vinko
Telefon: 031 363 740
Faks:
E-mail: sk.ld.988@gmail.com
Internet:
Na vrh
TOREK, 29 JANUAR 2019

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2019 - 17. IN 18. KROG
Datum tekmovanja: 29.1.2019 - 29.1.2019
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, 2000 Maribor
Organizator: SOKOL d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 22 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Po razpisu
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro in šah
Program: 17:15 - 17. krog, 19:00 - 18. krog
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
SREDA, 30 JANUAR 2019

Turnir: FRAMSKI CIKLUS 2019 - 1
Datum tekmovanja: 30.1.2019 - 30.1.2019
Naslov in mesto: Fram, klubski prostor, Turnerjeva 113, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 5 min + 3s
Pravica do nastopa: odprto
Prijavnina: prispevek 1 €, za člane ŠD Fram brezplačno
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program:
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh
ČETRTEK, 31 JANUAR 2019

Turnir: CIKLUS BRZOPOTEZNIH TURNIRJEV "LAV" 2019-1
Datum tekmovanja: 31.1.2019 - 31.1.2019
Naslov in mesto: Varaždin, Restoran Lav, Ante Starčeviča 27, 0099 tujina
Organizator: ŠD Varaždin
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: dan pred turnirjem
Sistem: švicar, 10 kol, 5 min + 3s
Pravica do nastopa: igralci s FIDE ID, turnir bo FIDE ratingiran;
Prijavnina: ob predprijavi (do 30.1. do 20:00) 20 kun, mladina in ženske 10 kun, brez predprijave dodatno 10 kun;
Nagrade: na koncu ciklusa;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 18:00
Kontakt: Novak Ratko
Telefon: 091 786 0216
Faks:
E-mail: novak.ratko1@gmail.com
Internet:
Na vrh