Koledar› domačih prireditev za januar

nedeljaponedeljektoreksredačetrtekpeteksobota
 12Prireditve dneva3Prireditve dneva4Prireditve dneva5Prireditve dneva6Prireditve dneva
7Prireditve dneva8Prireditve dneva9Prireditve dneva1011Prireditve dneva12Prireditve dneva13
1415Prireditve dneva16Prireditve dneva17Prireditve dneva18Prireditve dneva19Prireditve dneva20Prireditve dneva
21Prireditve dneva22Prireditve dneva23Prireditve dneva24Prireditve dneva2526Prireditve dneva27
2829Prireditve dneva30Prireditve dneva31Prireditve dneva   
       
TOREK, 2 JANUAR 2018

Turnir: NOVOLETNI HITROPOTEZNI TURNIR
Datum tekmovanja: 2.1.2018 - 2.1.2018
Naslov in mesto: prostori kluba, 1420 Trbovlje
Organizator: ŠK RUDAR Trbovlje
Pričetek tekmovanja: ob 9:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 3 min + 2s
Pravica do nastopa: vsi, ki poravnajo p.p.
Prijavnina: prostovoljni prispevek 2 eur
Nagrade: denarne nagrade za prve tri, ostali praktične nagrade
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Novak Andrej
Telefon: 041 501 175
Faks:
E-mail: andrej.n@slo-kabel.si
Internet:
Na vrh
SREDA, 3 JANUAR 2018

Turnir: FRAMSKI CIKLUS 2018-1
Datum tekmovanja: 3.1.2018 - 3.1.2018
Naslov in mesto: Fram, klubski prostor, Turnerjeva 113, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: odprto, turnir bo ratingiran za SLO rating;
Prijavnina: 2 €, člani ŠD Fram s plačano članarino za 2018 brez prijavnine;
Nagrade: praktične: 1. absolutno, 1. do 1900, 1. do 1700, 1x žrebanje;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 18:00, zaključek ob 20:00;
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh
ČETRTEK, 4 JANUAR 2018

Turnir: ODPRTI AMATERSKI TURNIR "VALMAR RABAC OPEN 2018"
Datum tekmovanja: 4.1.2018 - 7.1.2017
Naslov in mesto: Rabac Hotel "Valamar Sanfior", 0099 tujina
Organizator: ŠK Sveta Nedelja in ŠK Novi Zagreb
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 90 min + 30s
Pravica do nastopa: Vsi prijavljeni z ratingom pod 2300 ELO
Prijavnina: 250 kn
Nagrade: Nagradni fond 15.000 kn
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program:
Kontakt: Igor Ševo (ŠK Sveta Nedjelja) 091 00385 7309816
Telefon:
Faks:
E-mail: info@sknovizagreb.hr
Internet:

Turnir: POSAMIČNO PRVENSTVO UPOKOJENCEV 2018 JAN
Datum tekmovanja: 4.1.2018 - 4.1.2018
Naslov in mesto: Maribor, Gostilna Tabor, 2000 Maribor
Organizator: DU Tabor
Pričetek tekmovanja: ob 9:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min
Pravica do nastopa: upokojenci;
Prijavnina: prispevek 2 €;
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 9:30, zaključek ob 12:45;
Kontakt: Vladimir Jurišič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh
PETEK, 5 JANUAR 2018

Turnir: CIKLUS MESEČNIH TURNIRJEV TOMO ZUPAN KRANJ 4. TURNIR
Datum tekmovanja: 5.1.2018 - 5.1.2018
Naslov in mesto: Cesta Staneta Žagarja 27, društveni prostori, 4000 Kranj
Organizator: ŠS TZ Prevodi Dvojka
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Vsi zainteresirani šahisti
Prijavnina: Za člane Tomo Zupan brezplačno, ostali plačajo prostovoljni prispevek 3 Eur
Nagrade: Medalje za prve tri igralce v skupnem seštevku turnirje v , kjer se podelijo tudi praktične nagrade za vse nastopajoče za skupno uvrstite v . Nagrade za skupno uvrstitev se podelijo le prisotnim na zadnjem turn irju. Najbolje uvrščeni šolar ji do 12 let – letnik 200 6 in najbolje uvrščeni mladinci do 18 let – letnik 2000 in mlajši v skupnem seštevku dob i jo meda l jo .
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Podrobnejše informacije o turnirju so na spletni strani turnirja
Kontakt: Anže Žnidarič
Telefon: 041 714 364
Faks:
E-mail: anze.znidaric@gmail.com
Internet: www.tomo-zupan.org/clani/

Turnir: HITROPOTEZNI TURNIR JANUAR 2018
Datum tekmovanja: 5.1.2018 - 5.1.2018
Naslov in mesto: Trg zbora odposlancev 30, 1330 Kočevje
Organizator: ŠD Kočevje
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 3 min + 2s
Pravica do nastopa: Tekmovanja so ODPRTA za vse šahistke in šahiste
Prijavnina: Brezplačno
Nagrade:
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Stanko Podkoritnik
Telefon:
Faks:
E-mail: stanko.podkoritnik@gmail.com
Internet: www.sah-kocevje.si

Turnir: POKAL NOVEGA MESTA 1/2018
Datum tekmovanja: 5.1.2018 - 5.1.2018
Naslov in mesto: Sejna soba garderobne stavbe na stadionu, 8000 Novo mesto
Organizator: Šahovsko društvo KRKA Novo mesto
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Vsi igralci in igralke!
Prijavnina: Vsi pospešeni in hitropotezni turnirji ŠD KRKA NM so brezplačni za vse šahiste in šahistke!
Nagrade: Turnir se bo ratingiral pri ŠZS in za FIDE rapid rating! Najboljše v skupnem vrstnem redu za leto 2018 (8 najboljših turnirjev od desetih v prvem in 6 najboljših turnirjev od osmih v drugem polletju) in z najboljšim ratinškim dosežkom (na vseh turnirjih v starostnih skupinah po 15 let) bomo ob koncu leta nagradili s praktičnimi nagradami – nagrade lahko dobijo le igralci, ki bodo do konca marca plačali letno članarino (20 ali 40 €, za člane društva) ali uporabnino (20 €, za člane drugih društev).
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Prijave do začetka turnirja, prvo kolo ob 17.30, ostala kola tekoče v nadaljevanju (zamudniki se vključijo v naslednji krog po prihodu)!
Kontakt: Robert Rudman
Telefon: 031 681-119
Faks:
E-mail: robert_rudman@t-2.net
Internet: www.sahovsko-drustvo-nm.si
Na vrh
SOBOTA, 6 JANUAR 2018

Turnir: NOVOLETNI TURNIR 2018
Datum tekmovanja: 6.1.2018 - 6.1.2018
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: Gostilna Tabor
Pričetek tekmovanja: ob 9:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 14 kol, 5 min
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Prostovoljnji prispevek 3 EUR
Nagrade: Prvi trije pokali, medalje po starostnih katergorijah, vsak udeleženec prejme praktično nagrado.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Prijave do 9:25, pričetek ob 9:30, zaključek 13:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
NEDELJA, 7 JANUAR 2018

Turnir: NEDELJSKI POSPEŠENI TURNIR
Datum tekmovanja: 7.1.2018 - 7.1.2018
Naslov in mesto: prostori kluba, 1420 Trbovlje
Organizator: ŠK RUDAR Trbovlje
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 5 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: vsi ki poravnajo p.p.
Prijavnina: prostovoljni prispevek 1 eur
Nagrade:
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Novak Andrej
Telefon: 041 501 175
Faks:
E-mail: andrej.n@slo-kabel.si
Internet:
Na vrh
PONEDELJEK, 8 JANUAR 2018

Turnir: PONEDELJKOV NAGRADNI TURNIR ŠZS
Datum tekmovanja: 8.1.2018 - 8.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret Sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:
Na vrh
TOREK, 9 JANUAR 2018

Turnir: TORKOV UPOKOJENSKI TURNIR
Datum tekmovanja: 9.1.2018 - 9.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret Sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2018 - 11. IN 12. KROG
Datum tekmovanja: 9.1.2018 - 9.1.2018
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: Sokol d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 2 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 11. krog ob 17:45, 12 krog ob 19:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:

Turnir: TORKOV UPOKOJENSKI TURNIR
Datum tekmovanja: 9.1.2018 - 9.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 12:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: Vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret Sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:
Na vrh
ČETRTEK, 11 JANUAR 2018

Turnir: 71. LJUBLJANSKA LIGA 2018
Datum tekmovanja: 11.1.2018 - 5.4.2018
Naslov in mesto: gostovanja, 0000 gostovanja
Organizator: ŠK Komenda
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 90 min + 30s
Pravica do nastopa: Liga je razdeljena na SUPER LIGO, I. ligo. v SUPER LIGI. nastopa prvih devet ekip iz Super lige 2017 ter prvo uvrščena ekipa iz I. lige 2017. Skupaj nastopa 10 ekip in sicer: ŠD Vrhnika, ŠK Ig, Mentor, ŠK Komenda Popotnik, Klinični center, ŠD Kočevje, ŠK Trzin Buscotrade, ŠD Domžale, ŠD Loka pri Mengšu in ŠS Bor Dob. v I. ligi nastopajo drugo do dvanajsto uvrščene ekipe iz I. lige 2017, zadnja ekipa iz Super lige 2017 ter novo prijavljene ekipe in sicer: ŠK Višnja gora – Stična, Gimnazija Kranj, ŠK Trzin Buscotrade, Klinični center, KPŠRD Karel Jeraj, ŠK Medvode Vittori swimwear, ŠK Komenda Pogi, Dom-in Agencija za nepremičnine, Zelenci LPP, ŠD Vrhnika, ŠKD Energetika TE-TOL Ljubljana, ŠD Mengeš - Trzin ter vse novo prijavljene ekipe.
Prijavnina: Prijavnina znaša 100 € za prvo moštvo, za ostala moštva 70 €. Prijavnino je potrebno plačati do I. kola.
Nagrade: prva tri moštva prejmejo pokale in medalje, najboljši posamezniki na prvih štirih deskah ter najboljša rezerva prejmejo medalje.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro in šah
Program: Prijave z navedbo igralcev (vsaj prve štiri deske) je potrebno poslati na spodaj navedeni naslov do torka 29. decembra 2017. Do 4. januarja 2018 je potrebno poslati popolno postavo oziroma prinesti na usklajevalni sestanek. Usklajevalni sestanek bo v četrtek 5. januarja 2017 v prostorih Šahovskega kluba Komenda.
Kontakt: Poglajen Franc
Telefon: 041325685
Faks:
E-mail: franc.poglajen@pogi.si
Internet: www.sah-komenda.com

Turnir: EKIPNO PRVENSTVO UPOKOJENCEV 2018 JANUAR
Datum tekmovanja: 11.1.2018 - 11.1.2018
Naslov in mesto: Maribor, Gostilna Tabor, 2000 Maribor
Organizator: DU Tabor
Pričetek tekmovanja: ob 9:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: upokojenci
Prijavnina: 5 € po ekipi
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro in šah
Program:
Kontakt: Vladimir Jurišič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh
PETEK, 12 JANUAR 2018

Turnir: SPREMEMBA LOKACIJE - PRVAK FRAMA HITROPOTEZNI 2018 1/6
Datum tekmovanja: 12.1.2018 - 12.1.2018
Naslov in mesto: Gostilna Vintar, Spodnja Polskava, 2331 Pragersko
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 7 min + 3s
Pravica do nastopa: odprto;
Prijavnina: prispevek 6 €, vključena večerja, turnir bo ratingiran;
Nagrade: Framsko olje-1.,2.,3. mesto, 1. do 1900, 1. do 1700, 1x žrebanje;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: začetek ob 18:00 h, večerja ob 21:10 h;
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon: 040 585-675
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:

Turnir: CIKLUS TURNIRJEV MLADIH 2017/2018 - 5. TURNIR
Datum tekmovanja: 12.1.2018 - 12.1.2018
Naslov in mesto: Osnovna šola Stražišče, 4000 Kranj
Organizator: ŠS Tomo Zupan Prevodi Dvojka
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: dan pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Vsi osnovnošolci.
Prijavnina: Prijavnina je za vse učence osnovnih šol organizatoric brezplačen, ostali prostovoljno prispevajo 5 Eur
Nagrade: Medalje za najboljše 3 udeležence, najboljši v kategoriji 9 let, 12 let in deklic prejmejo diplomo. Vsi nagrajeni z medaljo ali diplomo prejmejo tudi praktično nagrado, nekaj nagrad na turnirju tudi žrebamo.
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Program je objavljen na spletni strani organizatorja.
Kontakt: Blaž Kosmač
Telefon: 040 705 325
Faks:
E-mail: blaz.kosmac@muba-bk.si
Internet: www.tomo-zupan.org/ciklus-turnirjev-mladih/

Turnir: 4. POSPEŠENI MLADINSKI MESEČNI TURNIR ŠŠ ŠD KOČEVJE
Datum tekmovanja: 12.1.2018 - 12.1.2017
Naslov in mesto: Trg zbora odposlancev 30, 1330 Kočevje
Organizator: ŠD Kočevje
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Letnik 2004 in mlajši
Prijavnina: Brezplačno
Nagrade:
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Špela Kolarič
Telefon:
Faks:
E-mail: spela.ko@gmail.com
Internet:

Turnir: LIGA MLADIH SLOVENIJE 3. TURNIR
Datum tekmovanja: 12.1.2018 - 12.1.2018
Naslov in mesto: OŠ Maksa Pečarja-stara šola, 1231 Ljubljana - Črnuče
Organizator: Kraljevska igra
Pričetek tekmovanja: ob 15:30 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Vsi osnovnošolci, letnik 2002 in mlajši
Prijavnina: 7 eur, zamudniki 8 eur, domačini (OŠ Maksa Pečarja) 5 eur
Nagrade: Medalje skupno, do 9 in do 12 let, žrebne nagrade, magnetna tabla za skupnega zmagovalca.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Potrditev prijav do 15.30, nato 1. krog. Malica po 4. krogu.
Kontakt: Anton Praznik
Telefon: 041257176
Faks:
E-mail: praznik.anton@gmail.com
Internet: kraljevskaigra.com

Turnir: MLADINSKI TURNIR DO 14 LET
Datum tekmovanja: 12.1.2018 - 15.1.2018
Naslov in mesto: Hostel Kurent, Osojnikova ulica 9, 2250 Ptuj
Organizator: ŠD Ptuj in Šahovska akademija BMP
Pričetek tekmovanja: ob 14:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 60 min + 30s
Pravica do nastopa: do 14 let
Prijavnina: 10 €
Nagrade: Najboljši trije do 9 leti n najboljši trije do 12 let prejmejo medalje. Najboljši trije v absolutni konkurenci prejmejo pokale. Medalje bodo podeljene, v kolikor bo v vsaki kategoriji vsaj 5 igralcev.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo nedelja 12. 8. 2018 ob 15:00. 2. kolo nedelja 12. 8. 2018 ob 17:30. 3. kolo nedelja 13. 8. 2018 ob 15:00. 4. kolo nedelja 13. 8. 2018 ob 17:30. 5. kolo nedelja 14. 8. 2018 ob 15:00. 6. kolo nedelja 14. 8. 2018 ob 17:30. 7. kolo nedelja 15. 8. 2018 ob 14:00.
Kontakt: Danilo Polajžer
Telefon: 041 494-364
Faks:
E-mail: sahakademija@hotmail.com
Internet: www.sah-drustvo-ptuj.si
Na vrh
PONEDELJEK, 15 JANUAR 2018

Turnir: PONEDELJKOV NAGRADNI TURNIR ŠZS
Datum tekmovanja: 15.1.2018 - 15.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret Sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:
Na vrh
TOREK, 16 JANUAR 2018

Turnir: ŠAHOVSKI TURNIR CIKLUS KRANJ 1/14 - 2018
Datum tekmovanja: 16.1.2018 - 16.1.2018
Naslov in mesto: Glavni trg 16, 4000 Kranj
Organizator: ŠK Stari Mayr Kranj
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 13 kol, 5 min
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Prostovoljni prispevek: za celo leto 25,00 EUR, za posamezni turnir 2,50 EUR, mladi do 18 let prosto.
Nagrade: Povračilo stroškov in praktične nagrade prejmejo vsi tekmovalci, ki bodo odigrali najmanj 9 turnirjev ciklusa (vsak igralec je prejemnik samo enkrat).
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo se začne ob 17:00. Vsi turnirji ciklusa bodo prijavljeni za enotni slovenski rating. Zaželene so elektronske šahovske ure.
Kontakt: Vid Gazvoda, Jurij Rici
Telefon: 031/419-305, 031/718-010
Faks:
E-mail: vid.gazvoda@gmail.com
Internet:

Turnir: IPAVČEVI TORKOVI VEČERI
Datum tekmovanja: 16.1.2018 - 16.1.2018
Naslov in mesto: Športni park Šentjur, 3230 Šentjur
Organizator: ŠD Šentjur in DU Šentjur
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 7 min + 3s
Pravica do nastopa: Odprto za vse, posebej vabljeni upokojenci in učenci OŠ
Prijavnina: 10 eur za celo leto, 1 eur posamezni turnir, učenci OŠ zastonj
Nagrade: 3 pokali absolutno, 1 pokal za naj domačega upokojenca, 50/30/20/10/10 čez celo leto, nagrade za učence
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: turnir bo vsak torek, julij, avgust prosto
Kontakt: Darko Plahuta, Franc Gazvoda
Telefon: 031 537 160, 070 759 785
Faks:
E-mail: pihi.plahuta@gmail.com
Internet:

Turnir: TORKOV UPOKOJENSKI TURNIR
Datum tekmovanja: 16.1.2018 - 16.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret Sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2018 - 13. IN 14. KROG
Datum tekmovanja: 16.1.2018 - 16.1.2018
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: Sokol d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 2 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 13. krog ob 17:45, 14. krog ob 19:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
SREDA, 17 JANUAR 2018

Turnir: ŠAH.TURNIR UPOKOJENCEV GORENJSKE 2018
Datum tekmovanja: 17.1.2018 - 17.1.2018
Naslov in mesto: Glavni trg 16 ŠK St.Mayr, 4000 Kranj
Organizator: ŠK Stari Mayr Kranj
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: Za vse igralce in igralke, ki se strinjajo z razpisom in pravili, ter so starejši od 60 let.
Prijavnina: Prostovoljni prispevek 1 €, za vsak turnir
Nagrade: Medalje za najboljše po starostnih skupinah (napisano v razpisu)
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Prijave do 9:50 ure. 1.kolo ob 10:00 uri. Predviden zaključek ob 12:30 uri.
Kontakt: Vid Gazvoda
Telefon: 031/419305
Faks:
E-mail: vid.gazvoda@gmail.com
Internet:
Na vrh
ČETRTEK, 18 JANUAR 2018

Turnir: 1 POKAL KOZJA 2018 ( CIKLUS 9 TURNIRJEV)
Datum tekmovanja: 18.1.2018 - 18.1.2018
Naslov in mesto: Večnamenska dvorana Kozje, 3260 Kozje
Organizator: ŠS Kozje
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Odprto tekmovanje
Prijavnina: 5 € odrasli, mladi do 18 let 3 €. osnovnošolci občine Kozje - brezplačno
Nagrade: Na končanem ciklusu 100/80/60/ + pokali in medalje za mlade
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Tekmovanja se načeloma igrajo vsak 3 četrtek v mescu. Za končno uvrstitev šteje najboljših 7 turnirjev. Kriteriji za končno uvrstitev: 1. večje število točk po točkovniku 2. večje število odigranih turnirjev 3. šahovske točke 4. višje uvrstitve na posameznih tekmovanjih Na zaključnem tekmovanju dobijo vsi spominsko darilo v kolikor so odigrali vsaj 5 tekmovanj.
Kontakt: Marjan Drobne
Telefon: 041 397 862
Faks:
E-mail: sah.drobnemarjan@gmail.com
Internet:

Turnir: PRIMSKOVO KRANJ - CIKLUS 2018-01
Datum tekmovanja: 18.1.2018 - 18.1.2018
Naslov in mesto: Dom krajanov Primskovo, Jezerska cesta 41, 4000 Kranj
Organizator: Šahovski klub Primskovo Kranj
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min
Pravica do nastopa: odprto
Prijavnina: prostovoljni prispevek - 2,5 €
Nagrade: Po končanem ciklusu 10 turnirjev (šteje 8 najboljših turnirjev) prvi trije dobijo pokal.
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Tone Veselič
Telefon: 040 201-300
Faks:
E-mail: tone.veselic@gmail.com
Internet:
Na vrh
PETEK, 19 JANUAR 2018

Turnir: 5. TURNIR MLADIH 2017/2018
Datum tekmovanja: 19.1.2018 - 19.1.2018
Naslov in mesto: Ljubljana, osnovna šoal Milana Šuštaršiča, Štembalova ulica 2a, 1000 Ljubljana
Organizator: ŠK Komenda
Pričetek tekmovanja: ob 15:30 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Pravico nastopa imate učenci osnovnih šol.
Prijavnina: Prispevek za vnaprej prijavljene igralce na posamezni turnir znaša 7 €.
Nagrade: Zmagovalci posameznih turnirjev prejmejo medalje, najboljši praktične nagrade.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Predhodne prijave javite do srede 17. 1. 2018 na naslov kluba. Potrjevanje prijav bo v petek 19.1.2018 do 15,20 ure.
Kontakt: Poglajen Franc
Telefon: 041325685
Faks:
E-mail: franc.poglajen@pogi.si
Internet: www.sah-komenda.com

Turnir: POKAL NOVEGA MESTA 2/2018
Datum tekmovanja: 19.1.2018 - 19.1.2018
Naslov in mesto: Sejna soba garderobne stavbe na stadionu, 8000 Novo mesto
Organizator: Šahovsko društvo KRKA Novo mesto
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: Vsi igralci in igralke!
Prijavnina: Vsi pospešeni in hitropotezni turnirji ŠD KRKA NM so brezplačni za vse šahiste in šahistke!
Nagrade: Turnir se bo ratingiral pri ŠZS in za FIDE blitz rating! Najboljše v skupnem vrstnem redu za leto 2018 (8 najboljših turnirjev od desetih v prvem in 6 najboljših turnirjev od osmih v drugem polletju) in z najboljšim ratinškim dosežkom (na vseh turnirjih v starostnih skupinah po 15 let) bomo ob koncu leta nagradili s praktičnimi nagradami – nagrade lahko dobijo le igralci, ki bodo do konca marca plačali letno članarino (20 ali 40 €, za člane društva) ali uporabnino (20 €, za člane drugih društev).
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Prijave do začetka turnirja, prvo kolo ob 18.00, ostala kola tekoče v nadaljevanju (zamudniki se vključijo v naslednji krog po prihodu)!
Kontakt: Robert Rudman
Telefon: 031 681-119
Faks:
E-mail: robert_rudman@t-2.net
Internet: www.sahovsko-drustvo-nm.si

Turnir: PRVAK FRAMA POSPEŠENI 2018 1/6
Datum tekmovanja: 19.1.2018 - 19.1.2018
Naslov in mesto: Radizel, Gostilna Zupanc, 2312 Orehova vas
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: odprto;
Prijavnina: prispevek 6 €, vključena večerja, turnir bo ratingiran;
Nagrade: Olje Oljarne Fram-1.,2.,3. mesto, 1. do 1900, 1. do 1700, 1x žrebanje;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: začetek ob 18:00, večerja ob 21:30;
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh
SOBOTA, 20 JANUAR 2018

Turnir: POSAMIČNO PRVENSTVO LJUBLJANSKE REGIJE V POSPEŠENEM ŠAHU ZA FANTE IN DEKLETA DO 8, 10, 12, 14, 16, 18 IN 20 LET ZA LETO 2018
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 21.1.2017
Naslov in mesto: Komenda, Dvorana PGD Komenda, Glavarjeva cesta 65, 1218 Komenda
Organizator: ŠK Komenda
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Pravico nastopa imajo igralci in igralke iz ljubljanske regije ter člani šahovskih klubov in društev iz ljubljanske regije
Prijavnina: Prijavnina za znaša 10 € in se vplača v naprej.
Nagrade: Zmagovalci v vsaki skupini prejmejo medalje.
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Obvezne so prijave za nastop do 15. januarja 2018 na naslov kluba.
Kontakt: Poglajen Franc
Telefon: 041325685
Faks:
E-mail: franc.poglajen@pogi.si
Internet: www.sah-komenda.com

Turnir: POSAMIČNO PRVENSTVO MARIBORSKE REGIJE 2018 ZA DEKLETA IN FANTE DO 8, 10, 12, 14, 16, 18 IN 20 LET
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 20.1.2018
Naslov in mesto: Fram, Osnovna šola Fram, Turnerjeva ul. 120, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: igralke in igralci mariborske oz. podravske regije v starostnih kategorijah do 8, 10, 12, 14, 16, 18 in 20 let. Obvezni so šolski copati;
Prijavnina: 9 €, ki jo je potrebno plačati do 18.01.2018, na račun tehničnega izvajalca prvenstva: Šahovsko društvo Fram, Turnerjeva ulica 113, 2313 Fram, TRR: SI56 0451 5000 2903 621, davčna št.: 82499276. Vključena je topla malica.
Nagrade: medalje v vsaki starostni kategoriji. Prvenstvo bo ratingirano za SLO rating;
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: 1. kolo ob 9:00 v vseh kategorijah. V F10 in F12 bo igralni čas 20 min + 10 sek/pot, v ostalih kategorijah pa 10 min + 5 sek/pot. Malica bo med 10:30 in 11:30.
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon: 040 585-675
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:

Turnir: PRVENSTVO NOTRANJSKE- KVALIFIKACIJE ZA MLADINSKO DRŽAVNO PRVENSTVO U8-U18
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 20.1.2018
Naslov in mesto: Oš Miroslav Vilhar, 6230 Postojna
Organizator: Šahovski klub Postojna
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: tri dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Mladinke in mladinci ,ki so člani klubov Notranjske regije.
Prijavnina: 3€
Nagrade: Medalje za najboljše.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Potrditev prijav do 8,45. V skupinah F-10;F-12 se igra 20 min+ 10s ,v ostalih skupinah pa 10 min +5s
Kontakt: Jadran Hlad
Telefon: 041734574
Faks:
E-mail: jadran.hlad@gmail.com
Internet:

Turnir: GORENJSKO KADETSKO PRVENSTVO
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 21.1.2018
Naslov in mesto: OŠ Jakoba Aljaža, ulica Tončka Dežmana 1, 4000 Kranj
Organizator: ŠS Tomo Zupan Prevodi Dvojka
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: uro pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Prvenstva se lahko udeležijo igralci gorenjskih šahovskih društev in klubov v starostnih skupinah od 8 do 18 let.
Prijavnina: 10 Eur
Nagrade: Medalje za najboljše 3 uvrščene
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Razpored: Potrditev prijav – sobota 20. januarja od 9:00 do 9:30 ure Pričetek tekmovanja – sobota 20. januarja ob 10:00 uri Malica v soboto: po 4. 5. kolu Zaključek: 15 minut po zadnji odigrani partiji
Kontakt: Blaž Kosmač
Telefon: 040 705 325
Faks:
E-mail: blaz.kosmac@muba-bk.si
Internet: www.tomo-zupan.org/event/gorenjsko-kadetsko-prvenstvo-2018/

Turnir: REGIJSKE KVALIFIKACIJE D,F 8-20 CELJE
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 20.1.2018
Naslov in mesto: Športni park Šentjur, 3230 Šentjur
Organizator: ŠD Šentjur
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: tri dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: vsi šahisti iz celjske regije registrirani za klube
Prijavnina: 8 eur
Nagrade: medalje
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: igra se po skupinah
Kontakt: Darko Plahuta
Telefon: 031 537 160
Faks:
E-mail: pihi.plahuta@gmail.com
Internet:

Turnir: POSAMIČNO PRVENSTVO ZASAVSKE REGIJE V ŠAHU ZA DEKLETA IN FANTE DO 8,10,12,14,16,18,20 LET
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 20.1.2018
Naslov in mesto: Evj elektroprom, Loke pri Zagorju 22, 1412 Kisovec, 1410 Zagorje ob Savi
Organizator: ŠK Zagorje ob Savi
Pričetek tekmovanja: ob 8:30 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Igralke in igralci šahovskih klubov in društev iz zasavske regije. Nastop na regijskih kvalifikacijah je pogoj za nastop na državno prvenstvo v Portorožu.
Prijavnina: Ni prijavnine.
Nagrade: Priznanja za najboljše 3 uvrščene.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: ob 8:45 uri prvo kolo vsa naslednja kola bodo sledila v najkrajšem možnem času.
Kontakt: Predrag Grujič, Marko Jurič
Telefon: 031/237-804
Faks:
E-mail: grujic@siol.net
Internet: šzs

Turnir: POSAMIČNO PRVENSTVO ZASAVSKE REGIJE V POSP. ŠAHU ZA DEKLETA IN FANTE DO 8,10,12,14,16,18 IN 20 LET
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 20.1.2018
Naslov in mesto: Prostori EVJ Elektroprom, Loke pri Zagorju 22, 1412 Kisovec
Organizator: ŠK Zagorje
Pričetek tekmovanja: ob 8:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Pravico nastopa imajo igralke in igralci šahovskih klubov in društev iz zasavske regije. Nastop na regijskih kvalifikacijah je pogoj za nastop na DP v Portorožu.
Prijavnina: /
Nagrade: Priznanja za najboljše 3 uvrščene.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program:
Kontakt: Predrag Grujić, Marko Jurić
Telefon: 031 237 804
Faks:
E-mail: grujic@siol.net
Internet:

Turnir: KOROŠKI CIKLUS
Datum tekmovanja: 20.1.2018 - 20.1.2018
Naslov in mesto: Slovenj Gradec, 2380 Slovenj Gradec
Organizator: ŠK Slovenj Gradec
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: vsi
Prijavnina: člani 2€, ženske in mladina 1€
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program:
Kontakt: Jernej Špalir
Telefon: 031 428 353
Faks:
E-mail: nejcspalir@gmail.com
Internet:
Na vrh
NEDELJA, 21 JANUAR 2018

Turnir: 2.KONECTEDENSKI TURNIR ŠD RADENSKA-POMGRAD 2018
Datum tekmovanja: 21.1.2018 - 21.1.2018
Naslov in mesto: Bakovci, osnovna šola, 9000 Murska Sobota
Organizator: KS Bakovci in ŠD Radenska - Pomgrad
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 7 min + 3s
Pravica do nastopa: Vsi
Prijavnina: Člani 10 EUR, članice in mladina 7 EUR, vključen topli obrok
Nagrade: Denarne in praktične
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: od 9. do 13. ure
Kontakt: Boris KOVAČ
Telefon: 041 548 788
Faks:
E-mail: info@sah-drustvo-ms.si
Internet: www.sah-drustvo-ms.si

Turnir: KOROŠKO MLADINSKO PRVENSTVO 2018-REGIJSKE K. OD8DO20LET
Datum tekmovanja: 21.1.2018 - 21.1.2018
Naslov in mesto: Gostišče Vili-Marčič, SG, 2380 Slovenj Gradec
Organizator: ŠK Slovenj Gradec
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Mladina iz KOR regije. V skladu z razpisom ŠZS.
Prijavnina: 6EUR
Nagrade: Medalje za prve tri- po starostnih skupinah. OD 8do20 let.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Do 8.45h potrditev prijav. 9.00h prvo kolo. Predviden zaključek 15h
Kontakt: Gregor Šmon
Telefon: 02 8841 035/040 846 718
Faks:
E-mail: sahk.sg@gmail.com
Internet:

Turnir: DOLENJSKO MLADINSKO PRVENSTVO-REGIJSKE KVALIFIKACIJE ZA DP
Datum tekmovanja: 21.1.2018 - 21.1.2018
Naslov in mesto: OŠ dr.Pavla Lunačka Šentrupert, Šentrupert 57, 8232 Šentrupert
Organizator: ŠK Trebnje BMP
Pričetek tekmovanja: ob 9:00 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Vsi šahisti in šahiske, ki se šolajo na dolenjskih osnovnih ali srednjih šolah ali so člani dolenjskih šahovskih klubov oziroma društev do 20 let.
Prijavnina: 10 evrov.
Nagrade: Medalje za najboljše 3 v 14 starostnih kategorijah.
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Potrditev prijave do 8.45 ure. Začetek ob 9.00 uri.
Kontakt: Aleš Brcar
Telefon: 040830250
Faks:
E-mail: ales.brcar@email.com
Internet:
Na vrh
PONEDELJEK, 22 JANUAR 2018

Turnir: PONEDELJKOV NAGRADNI TURNIR ŠZS
Datum tekmovanja: 22.1.2018 - 22.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret Sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:

Turnir: CIKLUS HITROPOTEZNI ŠK ŽALEC 1-2018
Datum tekmovanja: 22.1.2018 - 22.1.2018
Naslov in mesto: Pečnikova 1, Žalec, 3310 Žalec
Organizator: ŠK Žalec
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: VSI
Prijavnina: NI
Nagrade: Pokali in praktične nagrade za najboljših 5 tekmovalcev ob zaključku ciklusa.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Ciklus 10 turnirjev. Točkovanje: 1.mesto 25T 2.mesto 20T 3.mesto 15T 4.mesto 12T 5.mesto 11T...
Kontakt: Dušan Brinovec
Telefon: 041 763 337
Faks:
E-mail: dusan.brinovec@turnsek.net
Internet:
Na vrh
TOREK, 23 JANUAR 2018

Turnir: 1. TURNIR NAJMLAJŠIH 2018
Datum tekmovanja: 23.1.2018 - 23.1.2018
Naslov in mesto: Ljubljana, osnovna šola KAŠELJ, Kašeljska cesta 119a, 1000 Ljubljana
Organizator: ŠK Komenda
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Pravico nastopa imate šahistke in šahisti rojeni leta 2008 in mlajši.
Prijavnina: Prispevek za vnaprej prijavljene igralce (do roka prijav) za posamezni turnir znaša 7 €.
Nagrade: Zmagovalci posameznih turnirjev prejmejo medalje v konkurenci dečkov in deklic. Praktične nagrade najboljši po letnikih.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Predhodne prijave javite do nedelje 21. 1. 2018 na naslov kluba. Potrjevanje prijav bo v torek 23.1.2018 do 16,50 ure.
Kontakt: Poglajen Farnc
Telefon: 041325685
Faks:
E-mail: franc.poglajen@pogi.si
Internet: www.sah-komenda.com

Turnir: TORKOV UPOKOJENSKI TURNIR
Datum tekmovanja: 23.1.2018 - 23.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2018 - 15. IN 16. KROG
Datum tekmovanja: 23.1.2018 - 23.1.2018
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: Sokol d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 2 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 15. krog ob 17:45, 16. krog ob 19:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
SREDA, 24 JANUAR 2018

Turnir: FRAMSKI CIKLUS 2018-2
Datum tekmovanja: 24.1.2018 - 24.1.2018
Naslov in mesto: Fram, klubski prostor, Turnerjeva 113, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: odprto;
Prijavnina: prispevek 2 €, turnir bo ratingiran;
Nagrade: praktične: 1.absolutno, 1. do 1900, 1. 1700, 1. domači;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 18:00, zaključek ob 20:00;
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:

Turnir: OSREDNJESLOVENSKA LIGA MLADIH 4. TURNIR
Datum tekmovanja: 24.1.2018 - 24.1.2018
Naslov in mesto: OŠ Brezovica, 1351 Brezovica pri Ljubljani
Organizator: Kraljevska igra
Pričetek tekmovanja: ob 16:00 uri
Rok za prijave: dva dni pred turnirjem
Sistem: švicar, 6 kol, 15 min
Pravica do nastopa: Vsi osnovnošolci, letnik 2003 in mlajši
Prijavnina: 7 eur, zamudniki 8 eur, domačini (OŠ Brezovica) 5 eur
Nagrade: Medalje skupno in do 10 let, žrebne nagrade, pisali Parker za skupnega zmagovalca.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Potrditev prijav do 15.45, nato 1. krog. Malica po 3. krogu.
Kontakt: Anton Praznik
Telefon: 041257176
Faks:
E-mail: praznik.anton@gmail.com
Internet: kraljevskaigra.com

Turnir: ŠAHOVSKI TURNIR UPOKOJENCEV GORANJSKE
Datum tekmovanja: 24.1.2018 - 24.1.2018
Naslov in mesto: Glavni trg 16 ŠK St.Mayr, 4000 Kranj
Organizator: ŠK Stari Mayr Kranj
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 6 kol, 15 min
Pravica do nastopa: odprto, za igralke in igralce starejše od 60 let.
Prijavnina: Prostovoljni prispevek 1 €
Nagrade: Priznanja za najboljše ob koncu leta.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: Pričetek ob 10:00 uri, predviden zaključek ob 13:30 uri.
Kontakt: Vid Gazvoda
Telefon: 031 419 305
Faks:
E-mail: vid.gazvoda@gmail.com
Internet:
Na vrh
PETEK, 26 JANUAR 2018

Turnir: POSPEŠENI TURNIR JANUAR 2018
Datum tekmovanja: 26.1.2018 - 26.1.2018
Naslov in mesto: Trg zbora odposlancev 30, 1330 Kočevje
Organizator: ŠD Kočevje
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Tekmovanja so ODPRTA za vse šahistke in šahiste
Prijavnina: Brezplačno
Nagrade:
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Stanko Podkoritnik
Telefon:
Faks:
E-mail: stanko.podkoritnik@gmail.com
Internet: www.sah-kocevje.si

Turnir: ŠTAJERSKA KADETSKA LIGA 2017/18 - 5/10
Datum tekmovanja: 26.1.2018 - 26.1.2018
Naslov in mesto: Srednja gradbena šola MB, Smetanova 35, 2000 Maribor, 2000 Maribor
Organizator: ŽŠK Maribor
Pričetek tekmovanja: ob 15:30 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s
Pravica do nastopa: Osnovnošolci
Prijavnina: 5 EUR
Nagrade: Medalje na posameznem turnirju in nagrade skupno po 10. turnirjih po razpisu organizatorja.
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: Potrditev prijave do 15:15. pričetek ob 15:30, zaključek turnirja ob 19:00 s podelitvijo medalj.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:

Turnir: PRVI HITROPOTEZNI TURNIR 2018
Datum tekmovanja: 26.1.2018 - 26.1.2018
Naslov in mesto: Športni park Šentjur, 3230 Šentjur
Organizator: ŠD Šentjur
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: berger, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: vsi
Prijavnina: ni
Nagrade: pokali za letne zmagovalce
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program: igra se brez prekinitve
Kontakt: Darko Plahuta
Telefon: 031 537 160
Faks:
E-mail: pihi.plahuta@gmail.com
Internet:

Turnir: 4. OTVORENO PRVENSTVO GRADA ČAKOVCA
Datum tekmovanja: 26.1.2018 - 28.1.2018
Naslov in mesto: Hotel Park, Čakovec, 0099 tujina
Organizator: ŠK Čakovec
Pričetek tekmovanja: ob 8:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 25 min
Pravica do nastopa: Vsi prijavljeni igralci
Prijavnina: 120 kn za članski turnir 100 kn za mladinski turnir
Nagrade: Člani 3700 kn mladi medalje in praktične nagrade
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: petak 26.01.2018.g. svečano otvorenje 15.00 1. kolo 15.30 2. kolo 18.00 subota 27.01.2018.g. 3. kolo 09.00 4. kolo 11.30 5. kolo 16.00 nedjelja 28.01.2018.g. 6. kolo 09.00 7. kolo 11.30
Kontakt: Goran Colev, mob: 091 7815526
Telefon:
Faks:
E-mail: sah.stridon@gmail.com
Internet: sah-stridon.com

Turnir: ŠK BRANIK MARIBOR REDNI MESEČNI 1-2018
Datum tekmovanja: 26.1.2018 - 26.1.2018
Naslov in mesto: Maribor-Ljudski vrt, 2000 Maribor
Organizator: ŠK Branik Maribor
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 9 kol, 10 min
Pravica do nastopa: Vsi prijavljeni do 18:00
Prijavnina: 3 eur -člani 2 eur -15 do 20 let 0 eur-do 15 let
Nagrade: - Pokali za prva 3 mesta, šteje se 8 turnirjev od 10, - najbolši performance - digitalna šahovska ura štejejo se vsi turnirji
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 18:05 1. kolo
Kontakt: Zupe Miran
Telefon: 041 477 544
Faks:
E-mail: zupem@hotmail.com
Internet: www.sah-branikmb.si/
Na vrh
PONEDELJEK, 29 JANUAR 2018

Turnir: PONEDELJKOV NAGRADNI TURNIR ŠZS
Datum tekmovanja: 29.1.2018 - 29.1.2018
Naslov in mesto: šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 17:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: Vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: Prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret sivčević
Telefon: 041670514
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:

Turnir: ŠKBRANIK-SPOMLADANSKOPOLETNICIKLUS1-2018
Datum tekmovanja: 29.1.2018 - 29.1.2018
Naslov in mesto: Maribor-Gostilna Tabor, 2000 Maribor
Organizator: ŠKBranik
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 3 min + 2s
Pravica do nastopa: vsi prijavljeni do 18:00
Prijavnina: 3-člani 2-mladina 0-do 15 let
Nagrade:
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 18:05 1.kolo
Kontakt: Zupe Miran
Telefon: 041477544
Faks:
E-mail: zupem@hotmail.com
Internet: www.sah-branikmb.si/
Na vrh
TOREK, 30 JANUAR 2018

Turnir: TORKOV UPOKOJENSKI TURNIR
Datum tekmovanja: 30.1.2018 - 30.1.2018
Naslov in mesto: Šahovski dom Bravničarjeva 13, 1000 Ljubljana
Organizator: nn
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 7 kol, 10 min
Pravica do nastopa: Vsi pravočasno prijavljeni igralci/-ke
Prijavnina: Prispevek 2 eur/igralca/-ko
Nagrade: Iz prispevkov 50/30/20 %
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Program:
Kontakt: Nusret Sivčević
Telefon: 041 670517
Faks:
E-mail: sivcevic.nusret@gmail.com
Internet:

Turnir: EKIPNA LIGA MARIBOR 2018 - 17. IN 18. KROG
Datum tekmovanja: 30.1.2018 - 30.1.2018
Naslov in mesto: Gostilna Tabor, Gorkega 48, Maribor, 2000 Maribor
Organizator: Sokol d.o.o.
Pričetek tekmovanja: ob 17:30 uri
Rok za prijave: teden dni pred turnirjem
Sistem: berger, 2 kol, 20 min + 10s
Pravica do nastopa: Odprto
Prijavnina: Po razpisu
Nagrade: Po razpisu.
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 17. krog ob 17:45, 18. krog ob 19:00.
Kontakt: Branko Vadlja
Telefon: 031 813 580
Faks:
E-mail: branko.vadlja@amis.net
Internet:
Na vrh
SREDA, 31 JANUAR 2018

Turnir: FRAMSKI CIKLUS 2018-3
Datum tekmovanja: 31.1.2018 - 31.1.2018
Naslov in mesto: Fram, klubski prostor, Turnerjeva 113, 2313 Fram
Organizator: ŠD Fram
Pričetek tekmovanja: ob 18:00 uri
Rok za prijave: četrt ure pred turnirjem
Sistem: švicar, 11 kol, 5 min
Pravica do nastopa: odprto;
Prijavnina: prispevek 1 €, turnir bo ratingiran;
Nagrade: praktične: 1.absolutno, 1. do 1900, 1. 1700, 1. domači;
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Program: 1. kolo ob 18:00, zaključek ob 20:00;
Kontakt: Boris Perkovič
Telefon:
Faks:
E-mail: boris.framski@gmail.com
Internet:
Na vrh