Ptuj Open 2019

Organizator: Šahovsko društvo Ptuj.

Kraj in datum: prostori ŠD Ptuj ali Hostel Kurent, Osojnikova ulica 9, Ptuj, 14. 8. - 18. 8. 2019.

Sistem: švicar, 7 kol, 90 minut /40 potez + 15 minut + 30 sekund/potezo. Privzeti čas zamude je 30 minut. Opcija enkratnega "BYE" (igralec dobi pol točke), najmanj dva kroga vnaprej pisno napovedanega remija brez boja, z izjemo zadnjega kroga. Turnir bo prijavljen za obračun FIDE ratinga.

Prijavnina: igralci z ELO 15 €, igralci brez ELO 20 € (rojeni 2003 in mlajši 15 €). Igralci in igralke z mednarodnimi naslovi 0 €. Predhodne prijave do 12. 8. na http://www.sah-drustvo-ptuj.si/open/open.htm. Za prijave po tem roku dodatno plačilo 5 €.

Nagrade:
1. mesto 300 €, 2. mesto 200 €, 3. mesto 150 €,
ELO do 1750 120,80,50 €, ELO do 2000 120,80,50 €;
4.-10. mesto, najboljša ženska, najboljši senior 65+ praktične nagrade,
mladi letnik 2007, 2010 in mlajši prejmejo medalje.
Nagradni sklad je zagotovljen v primeru 25 igralcev s plačano prijavnino, v nasprotnem se zmanjša za 25%. Osvojiti je možno samo eno nagrado! Nagrade se delijo po Hort sistemu. Nagrade se razdelijo kot nadomestilo stroškov na turnirju. Igralec, ki se ne udeleži razglasitve rezultatov, izgubi pravico do nagrade.

Rekviziti: igralec z belimi figurami zagotovi digitalno šahovsko uro!

7. kolo 18. 8. ob 10.00.
Razglasitev rezultatov 30 minut po končanem zadnjem kolu.

Kontakt: Danilo Polajžer
GSM: 041-494-364
E-mail: sahakademija@hotmail.com

Evropsko mladinsko prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem šahu 2018

Na Evropskem prvenstvo za mlade v pospešenem in hitropoteznem šahu so naši predstavniki dosegli odlične rezultate. Osvojenih je bilo kar osem odličij. Na ekipnem tekmovanju v pospešenem šahu sta pri dekletih naši ekipi osvojili prvi dve mesti. Zlati sta bili Zala Urh in Nuša Hercog, srebrni pa Monika Rozman in Ivana Hreščak. Na posamičnem tekmovanju v pospešenem šahu sta srebro osvojili Monika Rozman do 18 let in Vesna Mihelič do 12 let. Nuša Hercog je osvojila 3. mesto do 16 let. V hitropoteznem šahu je bronasto odličje pripadlo Janu Šublju do 14 let in Nuši Hercog do 18 let. Nejc Amon je osvojil odlično 2. mesto v reševanju šahovskih problemov, v kategoriji do 18 let. Poleg medalj so naši dosegli še več visokih uvrstitev v prvi deseterici. Vsem udeležencem iskrene čestitke.

Evropsko ekipno mladinsko prvenstvo, Pardubice, 11. - 17.7.2019

Od 11. do 17. julija v čeških Pardubicah poteka Evropsko ekipno mladinsko prvenstvo.

Zastopajo nas kar 4 ekipe:

FANTJE U12: Nejc Herega, Leon Škrbec, Andraž Gregorič in Rudi Olenik Čampa

DEKLETA U18 - A: Zala Urh in Nuša Hercog

DEKLETA U18 - B: Larisa Kuhar in Nika Kralj

FANTJE U18: Jan Šubelj, David Stevanič, Domen Tisaj in Jan Marn

Ekipe strokovno podpirata trenerja Matjaž Mikac in Aljoša Grosar.

Rezultate lahko spremljate na Chess-Results, komentarje in fotografije naših po posameznih kolih pa TUKAJ.