Šahovska zveza Slovenije Aktualne novice http://www.sah-zveza.si sl http://www.sah-zveza.si/media/rss_logo.gif 30 Copyright 2018 ŠZS <![CDATA[Vabilo klubom k organizaciji in soorganizaciji posameznih prvenstev ŠZS za leto 2019]]> Skladno s sklepom (13K.1.4.) 13. korespondenčne seje UO ŠZS vabimo klube k organizaciji in soorganizaciji posameznih prvenstev ŠZS za leto 2019.

Na spletni strani je objavljen Tekmovalni koledar za leto 2019. Vsi klubi, ki imate interes za organizacijo prvenstva, izpolnite obrazec na spletni strani - ponudba za izvedbo šahovskih tekmovanj. Če v izbrani regiji ne bo primernega organizatorja, se tekmovanje ponudi v izvedbo drugi regiji. Če niti v drugi regiji ne bo primernega organizatorja, se tekmovanja, ki niso kategorizirana pri OKS, v letu 2019 ne bodo izvedla. Rok je do 19.10.2018 do 12h.

Obrazec za prijavo najdete med dokumenti Tekmovalne komisije – tukaj.

Tekmovalni program za leto 2019. ]]> <![CDATA[Novinarska konferenca pred odhodom na 43. šahovsko olimpijado]]>


Pred odhodom slovenske ženske in moške članske reprezentance na 43. šahovsko olimpijado v Gruzijo (Batumi, 24. september - 4. oktober) je danes, 19.9., v prostorih Šahovske zveze Slovenije potekala predstavitev članic in članov reprezentance ter ciljev na olimpijadi, najpomembnejšem svetovnem šahovskem tekmovanju, kjer bo sodelovalo 185 moških in 151 ženskih ekip. Od ekipe se po mnogih letih poslavlja dolgoletna prva šahovnica moške ekipe, legendarni velemojster Aleksander Beljavski. Reprezentanco bo vodil najboljši slovenski šahist Luka Lenič, medtem ko aktualnega državnega prvaka, 20-letnega Borisa Markojo čaka krstni nastop na velikem tekmovanju. Pri dekletih je prvo ime dvakratna mladinska svetovna prvakinja in novopečena velemojstrica Laura Unuk.


Moško zasedbo bodo sestavljali velemojstri Luka Lenič, Jure Borišek, Jure Škoberne in Matej Šebenik ter mednarodni mojster Boris Markoja, selektor je Matjaž Mikac. Za žensko člansko ekipo bodo igrale velemojstrice Laura Unuk, Jana Krivec in Darja Kapš ter FIDE mojstrici Lara Janželj in Teja Vidic, selektor je Aljoša Grosar.


Pred olimpijado je Luka Lenič dejal: »Želim si uvrstitev med prvih 15, kar je zelo visok cilj. Vemo pa, da je odločilno zadnje kolo, ko se lahko ekipa povzdigne za 20 mest navzgor ali pa ravno toliko navzdol.«


Laura Unuk pa je izjavila: »Zelo sem vesela, da bom igrala prvo desko za Slovenijo. Dala bom vse od sebe, da se ekipa uvrsti čim višje, moj cilj je njena uvrstitev med prvih 20.« ]]> <![CDATA[Prenos znanj]]> 14.9.2018, z začetkom ob 17.30 v Celju, v prostorih Celjskega šahovskega kluba, Razlagova 1, udeležite predavanja in delavnice trenerja Matjaža Mikca, mednarodnega mojstra, FIDE trenerja ter selektorja članske reprezentance. Predavanje bo izvedeno v okviru projekta Razvoj kadrov v športu (RKŠ).


Modularna vsebina: Športne poškodbe v različnih starostnih obdobjih (2 uri)


Po predavanju bo zvedena bo delavnica na temo Realizacija prednosti (1 ura). Predviden zaključek je ob 20.uri.


Vabljeni strokovni delavci v šahu (šahovski inštruktorji in trenerji), mladi športniki, ostali zainteresirani.


Za informacije o predavanjih ter projektu RKŠ smo vam na voljo: Matjaž Mikac (matjaz.mikac@gmail.com), Jože Zorko (jojozorko@gmail.com), Nina Rob (info@sah-zveza.si) in na OKS-ZŠZ, Miha Premelč (01 230 60 40). ]]> <![CDATA[Hitropotezno prvenstvo Izole 2018 - 5,6]]> Organizator: ŠD Izola
Lokacija: 6310 Izola - Isola
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[Pokal Slovenskih železnic 7_10]]> <![CDATA[Zaključek poletja v GT]]> Organizator: Gostilna Tabor
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 5 min
Število kol: 12
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 031 813 580 branko.vadlja@amis.net]]>
<![CDATA[ICP turnir v pospešenem šahu]]> Organizator: Icp
Lokacija: 1230 Domžale
Igralni čas: 15 min
Število kol: 7
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 064 150 816 peter.cerne1@gmail.com]]>
<![CDATA[Ponedeljkov turnir ŠZS]]> Organizator: nn
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 5 min
Število kol: 11
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 041670514 sivcevic.nusret@gmail.com]]>
<![CDATA[ŠKBranik-jesenskozimskiciklus-2-2018]]> Organizator: ŠKBranik + prevozništvo Joco
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 5 min + 3s
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041477544 zupem@hotmail.com]]>
<![CDATA[Serija "Zadnji ponedeljek" 8, 9/ 12]]> Organizator: SD Piran
Lokacija: 6320 Portorož - Portorose
Igralni čas: 3 min + 2s
Število kol: 15
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[Torkov turnir v hotelu Kras]]> Organizator: ŠK Postojna
Lokacija: 6230 Postojna
Igralni čas: 5 min
Število kol: 15
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041 353 825 vsp@siol.net]]>
<![CDATA[Šahovski turnir ciklus Kranj 10/14 - 2018]]> Organizator: ŠK Stari Mayr Kranj
Lokacija: 4000 Kranj
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 031/419-305, 031/718-010 vid.gazvoda@gmail.com]]>
<![CDATA[Ciklus ŠK Griže 6/9]]> Organizator: ŠK Griže
Lokacija: 3302 Griže
Igralni čas: 5 min
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 051-664-527 jure.blatnik@zeer.si]]>
<![CDATA[7. turnir najmlajših 2018]]> Organizator: ŠK Komenda
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 15 min
Število kol: 5
Prijave: dva dni pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041325685 franc.poglajen@pogi.si]]>
<![CDATA[GT 2018 pospešeno - 7/10]]> Organizator: Gostilna Tabor
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 7 min + 3s
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 031 813 580 branko.vadlja@amis.net]]>
<![CDATA[Hitropotezni Železničar]]> Organizator: Šd Železničar
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 031 673 581 vlastimir.djurdjevic@slo-zeleznice.si]]>
<![CDATA["Sredin Val" v Kopru]]> Organizator: ŠK Val - Koper
Lokacija: 6000 Koper - Capodistria
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 5
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 041 510 982 sahovski.klub.val@gmail.com]]>
<![CDATA[11. prvenstvo Pirana v pospešenem šahu - 18/ 24]]> Organizator: ŠD Piran
Lokacija: 6320 Portorož - Portorose
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 5
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[ŠK Branik-redni mesečni 7-2018]]> Organizator: ŠKBranik + prevozništvo Joco
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 10 min
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041477544 zupem@hotmail.com]]>
<![CDATA[Četrtkov cug v Domnu 2018 - 16]]> Četrtkov cug v Domnu 2018 - 16 Lucija, 20.9.2018 Končno stanje Tit ELO LRat FED Točke RPZ Zmage Soneb W-We 1. Vreček Matej II 1693 1725 SLO ŠD Izola 4 1.0 0.0 8.50 1.22 (1965) 0B3 1B4 1W2 1B5 1W6 2. Grein Bogomir I 1734 1787 SLO ŠD Piran 3.5 0.0 0.0 6.25 0.25 (1944) 1B6 =W3 0B1 1B4 1W5 3. Žerjal Rado II 1697 1860 SLO 2.5 1.5 0.0 7.75 -1.27 (1966) 1W1 =B2 0W5 0B6 1W4 4. Ibrišimovič Salko II 1601 SLO ŠD Piran 2 0.0 1.0 3.00 0.16 (1956) 1B5 0W1 1B6 0W2 0B3 5. Pertot Vishma 1500 SLO ŠD Piran 2 0.0 0.0 3.50 0.86 (1991) 0W4 1W6 1B3 0W1 0B2 6. Vidic Marjan II 1553 1651 SLO ŠD Izola 1 0.0 0.0 2.50 -1.22 (1952) 0W2 0B5 0W4 1W3 0B1 Arbiter: Andrej Žnidarčič WinSvicar verzija 3.00.01 Lastnik: SD Piran Lucija, SLO, 20.9.2018, 5 kol berger Igralni cas: 15 min Datoteka: Cet-Cug-16 ]]> <![CDATA[7.turnir ŠK Primskovo Kranj 2018]]> 7.turnir ŠK Primskovo Kranj 2018 Kranj, 20.9.2018 Koncno stanje Tit ELO LRat FED Tocke MBuch Buch Zmage W-We 1. Zorko Dušan MK 2217 2337 SLO ŠS TZ Prevodi Dvojka 8.5 35.0 45.5 0.0 0.43 (1966) 1W4 1B3 1W6 1B12 1W2 1B5 =B9 1W10 1W11 2. Logar Metod MK 2016 2105 SLO ŠS TZ Prevodi Dvojka 7 36.0 48.5 0.0 0.70 (1960) =B9 1W8 1W7 =B6 0B1 1W4 1W3 1B5 1B10 3. Zupan Gorazd 1750 1852 SLO 7 34.5 44.0 0.0 3.99 (1991) 1B5 0W1 1W10 1B9 1B4 1W6 0B2 1W12 1W16 4. Torkar Boris II 1806 1879 SLO ŠD Radovljica 6 34.5 45.5 0.0 1.28 (1979) 0B1 1W13 1W14 1B7 0W3 0B2 1W11 1B9 1W6 5. Jeraj Zlatko MK 1964 2041 SLO ŠD SIJ Acroni Jesenice 5.5 33.0 43.5 0.0 -0.41 (1957) 0W3 =B15 1W8 1B10 1W12 0W1 1B6 0W2 1B14 6. Medved Alfonz I 1901 SLO ŠK Stari Mayr Kranj 4.5 35.5 46.0 0.0 -0.51 (1934) 1W13 1B14 0B1 =W2 1B11 0B3 0W5 1W15 0B4 7. Jeler Lan II 1963 SLO ŠS TZ Prevodi Dvojka 4.5 27.0 35.0 0.0 -1.22 (2003) 1B11 1W16 0B2 0W4 1B15 0W9 0W10 =B13 1B12 8. Golja Milan I 1735 SLO ŠK Stari Mayr Kranj 4.5 25.0 33.0 0.0 1.44 (1952) =W12 0B2 0B5 1W14 0W9 0B10 1W13 1B16 1W15 9. Muri Emil MK 1855 SLO ŠS TZ Prevodi Dvojka 4 36.0 46.5 0.0 -0.06 (1953) =W2 0B12 1W15 0W3 1B8 1B7 =W1 0W4 0B13 10. Ristov Tase I 1925 SLO ŠK Stari Mayr Kranj 4 35.0 44.5 0.0 -0.69 (1950) 0B14 1W11 0B3 0W5 1B16 1W8 1B7 0B1 0W2 11. Zoletič Admir 1546 SLO 4 28.5 38.0 0.0 2.58 (1989) 0W7 0B10 1B13 1W16 0W6 1B12 0B4 1W14 0B1 12. Engelman Tomaž I 1962 SLO ŠK Stari Mayr Kranj 3.5 31.5 41.0 0.0 -1.78 (1980) =B8 1W9 1B16 0W1 0B5 0W11 1B15 0B3 0W7 13. Veselič Anton 1620 SLO brez kluba 3.5 26.0 33.0 0.0 0.94 (1943) 0B6 0B4 0W11 0B15 1W14 1W16 0B8 =W7 1W9 14. Torkar Franc 1633 SLO brez kluba 2.5 28.0 35.0 0.0 -0.08 (1945) 1W10 0W6 0B4 0B8 0B13 =W15 1B16 0B11 0W5 15. Ažman Jaka IV 1569 1733 SLO ŠK Ljubljana 2 27.0 33.5 0.0 -1.17 (1980) 0B16 =W5 0B9 1W13 0W7 =B14 0W12 0B6 0B8 16. Rabič Drago I 1960 SLO ŠK Stari Mayr Kranj 1 26.5 35.5 0.0 -5.44 (1949) 1W15 0B7 0W12 0B11 0W10 0B13 0W14 0W8 0B3 Arbiter: Zorko Dušan WinSvicar verzija 3.00.04 Lastnik: Frane Ceh Kranj, SLO, 20.9.2018, 9 kol svicar Igralni cas: 10 min Datoteka: D:\18prim07 ]]> <![CDATA[Četrtkov 15-minutni turnir v Domnu 2018 - 20]]> Četrtkov 15-minutni turnir v Domnu 2018 - 20 Lucija, 20.9.2018 Končno stanje Tit ELO LRat FED Točke MBuch Buch Zmage W-We 1. Žerjal Rado II 1697 1860 SLO 5 13.5 20.0 0.0 0.67 (1966) +14 1W12 1B8 1B4 1W3 0W2 2. Vidojevič Rade 1500 ŠD Piran 5 12.0 18.5 0.0 2.94 (----) 1W7 1B13 0W4 1B6 1W9 1B1 3. Vidic Marjan II 1553 1651 SLO ŠD Izola 4.5 12.0 18.0 0.0 2.00 (1952) 1B9 =W8 1B12 1W5 0B1 1B4 4. Grein Bogomir I 1734 1787 SLO ŠD Piran 4 14.5 21.0 0.0 0.21 (1944) 1B11 1W6 1B2 0W1 1B8 0W3 5. Medvešček Iztok 1500 SLO ŠD Izola 4 9.0 15.0 0.0 1.36 (1952) 0B6 1W11 1W10 0B3 1W7 1B9 6. Ibrišimovič Salko II 1601 SLO ŠD Piran 3 13.5 20.5 0.0 0.08 (1956) 1W5 0B4 1B7 0W2 =W10 =B8 7. Pertot Vishma 1500 SLO ŠD Piran 3 10.5 17.0 0.0 -0.08 (1991) 0B2 +14 0W6 1W11 0B5 1W12 8. Flego Marino I 1944 SLO ŠD Piran 2.5 14.0 20.5 0.0 -2.40 (1953) 1W13 =B3 0W1 =B10 0W4 =W6 9. Gužič Valerio 1500 SLO ŠD Piran 2 12.0 18.5 0.0 -1.00 (1934) 0W3 0B10 +14 1W12 0B2 0W5 10. Feld Slavko II 1517 SLO ŠD Piran 2 9.0 14.5 0.0 -0.25 (1949) 0B12 1W9 0B5 =W8 =B6 0B11 11. Ploč Albert II 1540 1500 SLO ŠD Piran 1.5 11.0 16.5 0.0 -0.80 (1964) 0W4 0B5 0W13 0B7 =B12 1W10 12. Vreček Matej II 1693 1725 SLO ŠD Izola 1.5 10.5 16.5 0.0 -2.53 (1965) 1W10 0B1 0W3 0B9 =W11 0B7 13. Lukin Zahar 1542 SLO ŠD Piran ODSTOPIL -0.20 (2004) 0B8 0W2 1B11 11B0 0B0 0B0 Arbiter: Andrej Žnidarčič WinSvicar verzija 3.00.01 Lastnik: SD Piran Lucija, SLO, 20.9.2018, 6 kol svicar Igralni cas: 15 min Datoteka: C:\turnir\Cet-20\Cet-20 ]]>