Šahovska zveza Slovenije Aktualne novice http://www.sah-zveza.si sl http://www.sah-zveza.si/media/rss_logo.gif 30 Copyright 2019 ŠZS <![CDATA[Evropsko prvenstvo za člane 2019]]> Evropsko prvenstvo, kjer nastopajo 4 naši predstavniki: Aleksander Beljavski, Žan Tomazini, Gal Drnovšek in Laura Unuk.


Tukaj lahko spremljate rezultate.

Držimo pesti za naše! ]]> <![CDATA[Tematski šahovski večer na ŠZS]]> Letos mineva enajst let odkar nas je zapustil eden največjih šahovskih genijev vseh časov, ki je dodobra spremenil podobo šaha – Robert James »Bobby« Fischer.


Vse šahiste in ljubitelje Fischerja vabimo v četrtek, 21. 3. 2019 ob 17. uri v prostore ŠZS (Bravničarjeva 13, Ljubljana) na tematski šahovski večer z naslovom


"Bobby Fischer – legenda, ki živi"


Dogodek je namenjen predstavitvi življenja in dela enajstega svetovnega šahovskega prvaka Bobbya Fischerja.

Svoje poglede na kontroverznega velemojstra bodo prispevali Darja Kapš (velemojstrica in ambasadorka šaha), Mitja Čander (FIDE mojster in direktor Založbe Beletrina) in Matej Šebenik (velemojster). ]]> <![CDATA[44. OBČNI ZBOR]]> na podlagi 20. in 28. člena Statuta Šahovske zveze Slovenije in sklepa 14. redne seje Upravnega odbora z dne 29.1.2019, podpredsednik ŠZS Mirko Bandelj (ki po sklepu UO nadomešča predsednika) sklicuje 44. redni občni zbor Šahovske zveze Slovenije, ki bo v soboto, dne 30. marca 2019 s pričetkom ob 10:00 uri v prostorih ŠZS, Bravničarjeva 13, Ljubljana.


Vabilo, gradivo in ostale informacije lahko najdete na podstrani ŠZS/Občni zbor 2019 ]]> <![CDATA[Hitropotezno prvenstvo Izole 2019 - 3/ 10]]> Organizator: ŠD Izola
Lokacija: 6310 Izola - Isola
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[Pokal Slovenskih železnic 3_10]]> Organizator: ŠD Železničar
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 13 min + 2s
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 051 639 221 vlastimir.djurdjevic@slo-zeleznice.si]]>
<![CDATA[6. MEMORIALNI TURNIR VESNE ROŽIČ in 17. MLADINSKI ŠAHOVSKI TURNIR IG 2019]]> <![CDATA[Spomladansko poletni ciklus 5/2019]]> Organizator: ŠK Branik + Prevozništvo Joco
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 3 min + 2s
Število kol: 11
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041 683 354 zupem@hotmail.com]]>
<![CDATA[3. turnir CIKLUSA ŠAHOVSKIH TURNIRJEV NAJMLAJŠIH 2019]]> Organizator: ŠK Komenda
Lokacija: 1262 Dol pri Ljubljani
Igralni čas: 15 min
Število kol: 5
Prijave: dva dni pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041325685 franc.poglajen@pogi.si]]>
<![CDATA[GT 2019 hitropotezno - 1/10]]> Organizator: Gostilna Tabor
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 5 min
Število kol: 12
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 031 813 580 branko.vadlja@amis.net]]>
<![CDATA[Seniorski turnir]]> Organizator: Šahovska zveza Slovenije
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 10 min
Število kol: 7
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 070713775 rpiskar@gmail.com]]>
<![CDATA[Ciklus ŠK Griže 2019 3/10]]> Organizator: ŠK Griže
Lokacija: 3302 Griže
Igralni čas: 5 min
Število kol: 11
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 051-664-527 jure.blatnik@zeer.si]]>
<![CDATA[Šahovski turnir ciklus Kranj 4/14 - 2019]]> Organizator: ŠK Stari Mayr Kranj
Lokacija: 4000 Kranj
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 031/419-305, 031/718-010 vid.gazvoda@gmail.com]]>
<![CDATA[Torkov turnir v hotelu Kras]]> Organizator: ŠK Postojna
Lokacija: 6230 Postojna
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041 353 825 vsp@siol.net]]>
<![CDATA["Sredin Val" v Kopru]]> Organizator: ŠK Val - Koper
Lokacija: 6000 Koper - Capodistria
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 5
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 041 510 982 sahovski.klub.val@gmail.com]]>
<![CDATA[Hitropotezni Železničar]]> Organizator: ŠD Železničar
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 031 673 58 vlastimir.durdevic@slo-zeleznice.si]]>
<![CDATA[12. prvenstvo Pirana v pospešenem šahu - 6/ 24]]> Organizator: ŠD Piran
Lokacija: 6320 Portorož - Portorose
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 5
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[Ciklus mesečni hitropotezni 10min UPOKOJENCI -marec 2019]]> Organizator: ŠD SIJ Acroni Jesenice
Lokacija: 4270 Jesenice
Igralni čas: 10 min
Število kol: 7
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 040480606 kljucaninf@gmail.com]]>
<![CDATA[Turnir ob občinskem prazniku]]> Organizator: ŠK Impol
Lokacija: 2310 Slovenska Bistrica
Igralni čas: 10 min
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 028183016 mateja.tomazini@guest.arnes.si]]>
<![CDATA[Pospešeni turnir ŠD KRKA Novo mesto 4/2019]]> Organizator: Šahovsko društvo KRKA Novo mesto
Lokacija: 8000 Novo mesto
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 7
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 031 681-119 robert_rudman@t-2.net]]>
<![CDATA[7. turnir CIKLUSA ŠAHOVSKIH TURNIRJEV MLADIH 2018/2019]]> Organizator: ŠK Komenda
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 15 min
Število kol: 7
Prijave: dva dni pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041325685 franc.poglajen@pogi.si]]>
<![CDATA[Četrtkov 15-minutni turnir v Domnu 2019 - 06]]> Končno stanje Tit ELO LRat FED Točke MBuch Buch Zmage W-We 1. Sgaravatti Francesco M 2204 2204 ITA ŠD Izola 5 8.0 13.5 0.0 0.51 (1957) 1W8 1B9 1W2 1B4 1W6 2. Handžič Ramiz II 1827 SLO ŠD Piran 3.5 8.5 14.5 0.0 0.82 (1969) 1W11 1B7 0B1 1W3 =W4 3. Vreček Matej II 1677 1715 SLO ŠD Izola 3.5 7.0 12.5 0.0 0.99 (1965) 1W10 =B4 1W7 0B2 1W8 4. Flego Marino I 1944 SLO ŠD Piran 3 10.0 17.0 0.0 -0.19 (1953) 1B5 =W3 1B9 0W1 =B2 5. Erjavec Boris III 1638 SLO ŠD Piran 3 7.0 12.0 0.0 0.52 (1988) 0W4 1B10 1W8 0B6 1W7 6. Medvešček Iztok 1500 SLO ŠD Izola 3 6.0 11.0 0.0 1.33 (1952) 0W7 1B11 1W12 1W5 0B1 7. Vidic Marjan II 1561 1651 SLO ŠD Izola 2 9.5 15.0 0.0 -0.60 (1952) 1B6 0W2 0B3 1W10 0B5 8. Vidojevič Rade 1650 SLO ŠD Piran 2 8.5 13.5 0.0 0.00 (1951) 0B1 1W12 0B5 1W9 0B3 9. Feratovič Fejzo 1795 SLO 2 6.0 11.0 0.0 -0.75 (1953) 1B12 0W1 0W4 0B8 1B11 10. Gužič Valerio 1500 SLO ŠD Piran 2 6.0 9.5 0.0 0.18 (1934) 0B3 0W5 1W11 0B7 1W12 11. Ploč Albert II 1540 1500 SLO ŠD Piran 1 7.0 10.5 0.0 -0.76 (1964) 0B2 0W6 0B10 1B12 0W9 12. Feld Slavko II 1517 SLO ŠD Piran 0 6.0 10.0 0.0 -2.05 (1949) 0W9 0B8 0B6 0W11 0B10 Arbiter: Andrej Žnidarčič WinSvicar verzija 4.01.02 Lastnik: SD Piran Lucija, SLO, 21.3.2019, 5 kol svicar Igralni cas: 15 min Datoteka: C:/turnir/Cet-06/Cet-06]]> <![CDATA[Hirtopotezni meseÄŤni 10min - marec 2019]]> REZULTATI ]]> <![CDATA[POKAL KOZJA 3/9]]> POKAL KOZJA 3/9 LESIČNO, 21.3.2020 Končno stanje Tit ELO LRat FED Točke MBuch Buch Zmage W-We 1. Pečnik Robert III 1749 SLO ŠK Brežice 5.5 20.5 29.0 0.0 1.73 (1975) 1B8 1W2 1B6 =W3 1B5 0W4 1B9 2. Gmajner Ivan I 1806 1998 SLO ŠK Triglav Krško 5.5 19.0 26.5 0.0 -0.46 (1957) 1W12 0B1 1B10 1W6 =B3 1W8 1B4 3. Bogolin Rado III 1742 SLO ŠK Milan Majcen Sevnica 5 19.5 27.0 0.0 1.49 (1958) 1W14 1B5 =W7 =B1 =W2 =B6 1B8 4. Kolar Mišo 1000 SLO ŠS Kozje 5 18.0 25.5 0.0 4.14 (1952) 1B13 0W6 1B9 1W10 1B7 1B1 0W2 5. Sušin Ivan III 1654 1884 SLO ŠK Brežice 4 18.0 25.5 0.0 -1.18 (1964) 1B9 0W3 1B8 1W7 0W1 0B12 1W6 6. Rozman Roman II 1633 1851 SLO ŠD Pragersko-Gaj 3.5 22.5 30.5 0.0 -1.11 (1963) 1W11 1B4 0W1 0B2 1W9 =W3 0B5 7. Gračnar David III 1693 SLO ŠD Šentjur 3.5 16.0 23.0 0.0 -0.79 (1992) =B10 1W13 =B3 0B5 0W4 =W11 1B12 8. Rajgl Jožko 1521 SLO ŠS Kozje 3 19.5 27.0 0.0 0.46 (1961) 0W1 1B11 0W5 1W14 1B10 0B2 0W3 9. Dreo Emil 1613 SLO ŠK Milan Majcen Sevnica 3 17.0 24.5 0.0 -0.31 (1952) 0W5 1B14 0W4 1B11 0B6 1W13 0W1 10. Slivšek Slavko 1086 SLO ŠK Milan Majcen Sevnica 2.5 15.5 23.0 0.0 1.40 (1959) =W7 1B12 0W2 0B4 0W8 1B14 0B13 11. Kotnik Drago 1550 SLO Lesično 2.5 13.5 19.0 0.0 -0.19 (1949) 0B6 0W8 1B13 0W9 1W12 =B7 0W14 12. Jazbinšek Jože 1663 SLO ŠS Kozje 2 14.5 22.0 0.0 -1.61 (1953) 0B2 0W10 0B14 1W13 0B11 1W5 0W7 13. Gradišek Bor 1664 SLO Celjski ŠK 2 13.5 20.5 0.0 -2.77 (2008) 0W4 0B7 0W11 0B12 1W14 0B9 1W10 14. Centrih Bojan 1482 SLO 2 13.0 20.0 0.0 -0.80 (1967) 0B3 0W9 1W12 0B8 0B13 0W10 1B11 Arbiter: Marjan Drobne, IA WinSvicar verzija 3.01.03 Lastnik: Marjan Drobne LESIČNO, SLO, 21.3.2020, 7 kol svicar Igralni cas: 10 mijn + 5 sec Datoteka: C:\turnir\pokkoz3\pokkoz3 ]]>