Šahovska zveza Slovenije Aktualne novice http://www.sah-zveza.si sl http://www.sah-zveza.si/media/rss_logo.gif 30 Copyright 2018 ŠZS <![CDATA[FIDE seminar za trenerje]]> povezavi.]]> <![CDATA[Seminar za šahovske mentorje]]>
Drugi seminar bo v soboto 19. maja v Ljubljani, v prostorih ŠZS (Bravničarjeva 13), od 10h do 16.00.


Program seminarja (6 ur): Šahovska igra v procesu vzgoje in izobraževanja; Splošna šahovska teorija 2; Šahovsko kombiniranje; Osnovne šahovske končnice; Priprava didaktičnih zgledov in gradiv.


Seminar je brezplačen in bo izveden v okviru prenosa znanj. Prijave zbiramo v naslednjem obrazcu.


Vabljeni tudi trenerji, starši in šahisti!


Predavatelj bo mednarodni mojster Matjaž Mikac, šahovski trener. ]]> <![CDATA[Korak proti velemojstrskemu nazivu]]> 1. normo za žensko mednarodno mojstrico. Za ta uspeh je premagala dva dobra fide mojstra in naredila remi z IM in FM. Tako je normo WIM osvojila že krog pred koncem turnirja, na koncu pa naredila rating performance 2309


]]> <![CDATA["Sredin Val" v Kopru]]> Organizator: ŠK Val - Koper
Lokacija: 6000 Koper - Capodistria
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 5
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 041 510 982 sahovski.klub.val@gmail.com]]>
<![CDATA[Hitropotezni Železničar]]> Organizator: Šd Železničar
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 031 673 581 vlastimir.djurdjevic@slo-zeleznice.si]]>
<![CDATA[šah turnir upokojencev Gorenjske 2018]]> Organizator: ŠK Stari Mayr Kranj
Lokacija: 4000 Kranj
Igralni čas: 15 min
Število kol: 6
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 031 419 305 vid.gazvoda@gmail.com]]>
<![CDATA[Šah turnir v počastitev Maked. kult. praznika]]> Organizator: ŠK Stari Mayr in MKD
Lokacija: 4000 Kranj
Igralni čas: 10 min
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 040827154 vid.gazvoda@gmail.com]]>
<![CDATA[Framski ciklus 2018 - 11]]> <![CDATA[Ciklus brzopoteznih turnirjev "LAV" 2/8]]> Organizator: ŠD Varaždin
Lokacija: 0099 tujina
Igralni čas: 5 min
Število kol: 15
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 091 786 0216 novak.ratko1@gmail.com]]>
<![CDATA[11. prvenstvo Pirana v pospešenem šahu - 10/ 24]]> Organizator: ŠD Piran
Lokacija: 6320 Portorož - Portorose
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 5
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[9. turnir CIKLUSA ŠAHOVSKIH TURNIRJEV MLADIH 2017/2018]]> Organizator: ŠK Komenda
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 15 min
Število kol: 7
Prijave: dva dni pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041325685 franc.poglajen@pogi.si]]>
<![CDATA[Hitropotezno prvenstvo Izole 2018 - 5/ 10]]> Organizator: ŠD Izola
Lokacija: 6310 Izola - Isola
Igralni čas: 5 min
Število kol: 13
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[ŠK Branik-redni5-2018]]> Organizator: ŠK Branik Maribor
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 10 min
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041 477 544 zupem@hotmail.com]]>
<![CDATA[Šahovski turnir v počastitev praznika Občine Komenda]]> Organizator: ŠK Komenda
Lokacija: 1218 Komenda
Igralni čas: 10 min + 5s
Število kol: 7
Prijave: dva dni pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 041325685 franc.poglajen@pogi.si]]>
<![CDATA[Zasavsko hitropotezno prvenstvo za posameznike za leto 2018]]> <![CDATA[2. Memorial Zlatka Bašagiča]]> Organizator: ŠK Ljubljana
Lokacija: 1000 Ljubljana
Igralni čas: 3 min + 2s
Število kol: 13
Prijave: uro pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 031 321 518 sah.ljubljana@gmail.com]]>
<![CDATA[Oplotniški šahovski turnir 2018]]> <![CDATA[Turnir ob 15-letnici Šahovskega utripa FIDE]]> Organizator: ŠD Piran
Lokacija: 6320 Portorož - Portorose
Igralni čas: 60 min + 30s
Število kol: 4
Prijave: tri dni pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[9.konectedenski turnir ŠD Radenska Pomgrad 2018]]> Organizator: ŠD Radenska - Pomgrad
Lokacija: 9226 Moravske Toplice
Igralni čas: 7 min + 3s
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vse zagotovi organizator
Kontakt: 041 548 788 info@sah-drustvo-ms.si]]>
<![CDATA[ŠKBranik-spomladansko poletni ciklus 11-2018]]> Organizator: ŠK Branik Maribor
Lokacija: 0000 gostovanja
Igralni čas: 3 min + 2s
Število kol: 11
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 041 477 544 zupem@hotmail.com]]>
<![CDATA[Serija "Zadnji ponedeljek" 5/ 12]]> Organizator: SD Piran
Lokacija: 6320 Portorož - Portorose
Igralni čas: 3 min + 2s
Število kol: 15
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 068 171 995 andrej.znidarcic@elkatv.si]]>
<![CDATA[GT 2018 pospešeno - 4/10]]> Organizator: Gostilna Tabor
Lokacija: 2000 Maribor
Igralni čas: 7 min + 3s
Število kol: 9
Prijave: četrt ure pred turnirjem
Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro
Kontakt: 031 813 580 branko.vadlja@amis.net]]>
<![CDATA[Ciao, pizza! - 09]]> Ciao, pizza! - 09 Lucija, 21.5.2018 Končno stanje Tit ELO LRat FED Točke RPZ Zmage Soneb W-We 1. Slejko Vladimir I 1913 2022 SLO ŠK Postojna 4 1.0 0.0 8.00 1.00 (1955) 0W3 1B2 1W4 1B5 1W6 2. Brečevič Liam II 1674 2115 SLO ŠD Piran 3.5 0.5 0.0 6.00 -0.11 (2002) 1B5 0W1 =B3 1B6 1W4 3. Hajna Jurij MK 2066 2127 SLO ŠK Postojna 3 1.5 0.0 7.75 -0.68 (1948) 1B1 =B6 =W2 0B4 1W5 4. Milunovič Vlado I 1849 1934 SLO ŠD Piran 2 1.0 0.0 4.00 -0.38 (1957) 1W6 0W5 0B1 1W3 0B2 5. Handžič Ramiz II 1827 SLO ŠD Piran 1.5 0.0 0.0 2.50 -0.14 (1969) 0W2 1B4 =W6 0W1 0B3 6. Vidic Marjan II 1622 1651 SLO ŠD Izola 1 0.5 0.0 2.25 0.31 (1952) 0B4 =W3 =B5 0W2 0B1 Arbiter: Andrej Žnidarčič WinSvicar verzija 3.00.01 Lastnik: SD Piran Lucija, SLO, 21.5.2018, 5 kol berger Igralni cas: 5 min Datoteka: Pca-09 ]]> <![CDATA[Post festum v Domnu 2018 - 16]]> Post festum v Domnu 2018 - 16 Lucija, 21.5.2018 Končno stanje Tit ELO LRat FED Točke RPZ Zmage Soneb W-We 1. Brečevič Liam II 1674 2115 SLO ŠD Piran 4.5 2.0 0.0 9.75 0.63 (2002) 1W4 1B2 1W6 1W3 =B5 2. Hajna Jurij MK 2066 2127 SLO ŠK Postojna 4 1.0 0.0 6.50 0.07 (1948) 1W6 0W1 1B3 1W5 1B4 3. Slejko Vladimir I 1913 2022 SLO ŠK Postojna 3 0.0 0.0 3.50 -0.38 (1955) 1W5 1B4 0W2 0B1 1W6 4. Milunovič Vlado I SLO ŠD Piran 2 0.0 0.0 1.50 1.60 (1990) 0B1 0W3 1B5 1B6 0W2 5. Vidic Marjan II 1622 1651 SLO ŠD Izola 1.5 0.5 0.0 2.25 0.97 (1952) 0B3 1B6 0W4 0B2 =W1 6. Handžič Ramiz II 1827 SLO ŠD Piran 0 0.0 0.0 0.00 -1.29 (1969) 0B2 0W5 0B1 0W4 0B3 Arbiter: Andrej Žnidarčič WinSvicar verzija 3.00.01 Lastnik: SD Piran Lucija, SLO, 21.5.2018, 5 kol berger Igralni cas: 5 min Datoteka: C:\turnir\Post-16\Post-16 ]]> <![CDATA[Ponedeljkov cug v Domnu 2018 - 14]]> Ponedeljkov cug v Domnu 2018 - 14 Lucija, 21.5.2018 Končno stanje Tit ELO LRat FED Točke RPZ Zmage Soneb W-We 1. Brečevič Liam II 1674 2115 SLO ŠD Piran 7.5 3.0 0.0 28.25 1.45 (2002) 1B4 1W5 1B7 1B8 =W6 =B3 =W2 1B9 1W10 2. Vidic Miha MK 2110 2232 SLO ŠD Piran 7 3.0 0.0 27.25 -0.23 (1990) 1W8 1W9 1B10 1W4 =B5 1W7 =B1 0W6 1B3 3. Hajna Jurij MK 2066 2127 SLO ŠK Postojna 7 2.0 0.0 24.50 0.81 (1948) 1B9 1W10 =B4 1W5 1B7 =W1 1B6 1B8 0W2 4. Milunovič Vlado I 1849 1934 SLO ŠD Piran 5.5 0.5 0.0 16.50 1.59 (1957) 0W1 1B6 =W3 0B2 1W9 1B10 1W8 0W5 1B7 5. Uršič Aleksander MK 1976 2002 SLO ŠK Rimex Ilirska Bistrica 5 1.5 0.0 17.25 0.27 (1958) 1W7 0B1 =W6 0B3 =W2 1B9 1W10 1B4 0W8 6. Flego Marino I 1944 SLO ŠD Piran 4.5 2.0 0.0 17.00 0.48 (1953) 1B10 0W4 =B5 0W7 =B1 =B8 0W3 1B2 1W9 7. Slejko Vladimir I 1913 2022 SLO ŠK Postojna 3.5 0.0 0.0 8.25 -1.47 (1955) 0B5 1B8 0W1 1B6 0W3 0B2 =W9 1B10 0W4 8. Milinkovič Zdravko II 1953 1946 SLO ŠD Sežana 2.5 1.0 0.0 7.25 -1.55 (1958) 0B2 0W7 0B9 0W1 1B10 =W6 0B4 0W3 1B5 9. Handžič Ramiz II 1827 SLO ŠD Piran 2.5 0.0 0.0 4.25 -0.17 (1969) 0W3 0B2 1W8 1W10 0B4 0W5 =B7 0W1 0B6 10. Vidic Marjan II 1622 1651 SLO ŠD Izola 0 0.0 0.0 0.00 -1.18 (1952) 0W6 0B3 0W2 0B9 0W8 0W4 0B5 0W7 0B1 Arbiter: Andrej Žnidarčič WinSvicar verzija 3.00.01 Lastnik: SD Piran Lucija, SLO, 21.5.2018, 9 kol berger Igralni cas: 5 min Datoteka: C:\turnir\Pon-14\Pon-14 ]]>