20th Chess Festival Bled 99 - standings after Round 3


                       20.Sahovski festival Bled - OPEN A
                              Bled, 20.-28.3.1999

 Stanje po 3. kolu 
                             Tit  ELO LRat FED                           Tocke MBuch  Buch W-We
  1. Romanishin Oleg M        GM 2572 2572 UKR                             3    2.0   6.0  0.90
            10.01.52        B+27 W+25 B+18
  2. Sax Gyula                GM 2524 2546 HUN ZSD Maribor SK Piramida     3    2.0   5.0  0.90
            18.06.51        W+59 B+22 W+23
  3. Kozul Zdenko             GM 2585 2593 CRO ZSD Maribor SK Piramida     3    1.0   4.0  0.84
            21.05.66        W+45 B+44 W+11
  4. Zimmerman Yuri           IM 2374 2374 RUS Sztatisztika Budapest       2.5  2.0   4.5  0.55
             7.07.61        W+65 B+20 W=19
  5. Sermek Drazen            GM 2540 2543 SLO SK Triglav Krsko            2.5  1.5   5.5  0.40
            30.01.69        W+36 B+35 W= 6
  6. Grosar Aljosa            IM 2450 2436 SLO SK Nova Gorica              2.5  1.5   5.0  0.49
            23.11.67        B+52 W+31 B= 5
  7. Beliavsky Alexandr       GM 2650 2641 SLO SD Ptuj                     2.5  1.5   4.5 -0.02
            17.12.53        W=12 B+47 W+33
  8. Sveshnikov Evgeny        GM 2563 2594 RUS Ljubljanski SK              2.5  1.5   4.5  0.31
            11.02.50        W+51 B=16 W+32
  9. Zheliandinov Viktor       M 2402 2402 UKR SD Ptuj                     2.5  1.5   3.5  1.00
            17.03.35        W+67 B=10 W+34
 10. Farago Ivan              GM 2533 2500 HUN Ljubljanski SK              2    2.0   6.0 -0.13
             1.04.46        B+39 W= 9 B=17
 11. Miroshnichenko Evgenij   IM 2500 2500 UKR Donetsk                     2    2.0   5.5  0.11
            28.12.78        B+62 W+26 B- 3
 12. Staudner Oliver          FM 2353 2353 AUT Ottakring                   2    2.0   5.5  0.68
            16.10.70        B= 7 W=24 B+50
 13. Mikhalchishin Adrian     GM 2542 2527 SLO SD Ptuj                     2    2.0   5.0 -0.13
            18.11.54        B+53 W=17 B=29
 14. Drei Andrea              FM 2349 2349 ITA Faenza                      2    2.0   5.0  0.47
             9.02.57        W+56 B=15 W=16
 15. Maric Alisa             WGM 2481 2481 YUG                             2    2.0   4.5 -0.01
            10.01.70        B+63 W=14 B=21
 16. Sale Srdjan              IM 2415 2415 CRO Pula                        2    2.0   4.5  0.29
            15.09.63        B+70 W= 8 B=14
 17. Gustafsson Jan              2416 2416 GER Hamburger SK                2    2.0   4.0  0.56
            25.06.79        W+69 B=13 W=10
 18. Pavasovic Dusko          IM 2502 2491 SLO SK Triglav Krsko            2    1.5   5.5 -0.10
            15.10.76        W+42 B+48 W- 1
 19. Atalik Suat              GM 2593 2608 TUR SD AET Tolmin               2    1.5   5.0 -0.37
            10.10.64        B=55 W+38 B= 4
 20. Kamaryt Thomas              2129 2129 AUT Ottakring Wien              2    1.5   5.0  1.40
            19.02.68        W+37 W- 4 B+45
 21. Grischuk Alexander       IM 2482 2482 RUS                             2    1.5   3.5  0.11
            31.10.83        W+68 B=32 W=15
 22. Jukic Branimir           IM 2378 2378 CRO Mursa Osijek                2    1.0   5.0 -0.04
             1.12.71        B+50 W- 2 B+54
 23. Wilhelmi Christian       IM 2446 2446 GER Hamburger SK                2    1.0   4.5 -0.01
            22.04.76        W+64 B+49 B- 2
 24. Krivoshey Sergei         IM 2451 2451 UKR Banik Prievidza             2    1.0   4.0 -0.10
            23.05.71        W=47 B=12 W+51
 25. Soln Primoz              FM 2425 2419 SLO Ljubljanski SK              2    1.0   4.0  0.11
            12.11.78        W+66 B- 1 W+49
 26. Lekic Dusan                 2381 2381 YUG Mimoza Tivat                2    1.0   4.0  0.02
           24.4.1969        W+54 B-11 W+46
 27. Kosteniuk Alexandra     WGM 2329 2329 RUS                             2    1.0   4.0  0.83
            23.04.84        W- 1 B+66 W+44
 28. Bojkovic Natasa         WGM 2424 2424 YUG                             2    1.0   3.5 -0.19
             3.09.71        B-31 W+52 B+53
 29. Podlesnik Bogdan         IM 2409 2425 SLO SD AET Tolmin               2    1.0   3.5  0.11
             1.07.61        W=46 B+61 W=13
 30. Kovacevic Blazimir       FM 2429 2415 CRO Slavonska banka             2    1.0   2.5 -0.34
            16.10.75        W=61 B=46 W+48
 31. Hanko Pavol                 2212 2212 SVK Banik Prievidza             1.5  2.0   6.0  0.81
            30.12.53        W+28 B- 6 W=37
 32. Savanovic Aleksandar     FM 2435 2435 YUG Jedinstvo                   1.5  2.0   5.5 -0.06
             3.03.73        B+57 W=21 B- 8
 33. Tratar Marko             IM 2450 2416 SLO ZSD Maribor SK Piramida     1.5  1.5   5.5 -0.06
            20.05.74        B=38 W+40 B- 7
 34. Cebalo Miso              GM 2511 2490 CRO SK Kovinar Maribor          1.5  1.5   5.0 -0.69
             6.02.45        B=40 W+55 B- 9
 35. Mazi Leon                FM 2405 2373 SLO SK Branik Maribor           1.5  1.5   5.0 -0.27
            17.04.59        B+58 W- 5 B=39
 36. Lazovic Gordan           FM 2311 2283 CRO SD Novo mesto               1.5  1.5   5.0  0.30
             6.11.63        B- 5 W+58 B=41
 37. Jelen Igor               IM 2389 2422 SLO Ljubljanski SK              1.5  1.5   4.5 -0.78
            13.07.72        B-20 W+57 B=31
 38. Osterman Rudi            FM 2376 2361 SLO SK Kovinar Maribor          1.5  1.5   4.5  0.06
            21.07.46        W=33 B-19 W+56
 39. Brumen Dinko             FM 2309 2341 CRO SK Triglav Krsko            1.5  1.5   3.5  0.24
            24.06.71        W-10 B+67 W=35
 40. Wiley Tom E.                2280 2280 ENG                             1.5  1.5   3.5  0.45
            13.10.63        W=34 B-33 W+61
 41. Filipovic Branko         IM 2434 2434 YUG Fruktona                    1.5  1.0   3.0 -0.72
             6.10.57        W-48 B+64 W=36
 42. Steiner Darko            FM 2266 2211 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1.5  0.5   3.0  0.27
            16.10.53        B-18 W=62 B+63
 43. Rukavina Josip           IM 2426 2426 CRO Maestral                    1.5  0.5   2.0 -0.75
            29.10.42        B-49 W=63 B+62
 44. Balinov Ilija               2434 2434 BUL                             1    2.0   6.0 -0.74
            28.07.66        B+60 W- 3 B-27
 45. Krstic Uros                 2332 2332 CRO Casino International        1    2.0   6.0 -0.59
             1.08.77        B- 3 W+60 W-20
 46. Kolar Srecko             FM 2175 2162 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   1    2.0   6.0  0.37
            10.06.54        B=29 W=30 B-26
 47. Praznik Niko             MK 2229 2210 SLO SD Vrhnika                  1    2.0   5.5  0.37
             8.02.79        B=24 W- 7 B=55
 48. Susnik Matej             MK 2222 2171 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    2.0   5.5  0.37
            25.11.68        B+41 W-18 B-30
 49. Grosar Kiti             WIM 2214 2177 SLO SK Nova Gorica              1    2.0   5.5  0.34
            24.02.76        W+43 W-23 B-25
 50. Ipavec Petra            WFM 2091 2096 SLO Ljubljanski SK              1    2.0   5.0  0.43
            29.09.76        W-22 B+59 W-12
 51. Basagic Zlatko           IM 2316 2345 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1    2.0   4.5 -0.17
            18.12.47        B- 8 W+70 B-24
 52. Kragelj Igor             FM 2225 2187 SLO Ljubljanski SK              1    2.0   4.5  0.04
             6.09.73        W- 6 B-28 W+66
 53. Ankerst Mihael           FM 2316 2210 SLO Ljubljanski SK              1    2.0   4.0 -0.20
            28.06.72        W-13 B+69 W-28
 54. Cehic Goran                 2125 2125 CRO Ericsson Zagreb             1    2.0   4.0  0.31
             5.04.69        B-26 B+68 W-22
 55. Armanda Ivica               2337 2337 CRO HPT-TKC Split               1    1.5   4.5 -0.05
            23.10.73        W=19 B-34 W=47
 56. Starc Christian             2126 2126 AUT Post-PSV-Klagenfurt         1    1.5   4.0  0.07
            12.03.70        B-14 W+65 B-38
 57. Leskiewicz Maksymilian      2223 2223 AUS                             1    1.5   3.0 -0.02
            16.11.79        W-32 B-37 W+69
 58. Licina Anita            WIM 2173 2108 SLO SD Ptuj                     1    1.5   3.0  0.10
            27.09.72        W-35 B-36 W+68
 59. Bozanic Ivica            FM 2305 2305 CRO                             1    1.0   4.0 -0.68
            17.05.63        B- 2 W-50 B+70
 60. Susak Zeljko             MK 2220 2220 CRO HPT-TKC Split               1    1.0   2.0 -0.14
            20.12.59        W-44 B-45 W+67
 61. Praznik Anton            FM 2217 2201 SLO SD Vrhnika                  .5   2.0   5.5 -0.37
            29.08.49        B=30 W-29 B-40
 62. Illijin Nebojsa          IM 2252 2221 ROM SD Murka Lesce              .5   1.5   5.0 -0.43
            23.06.42        W-11 B=42 W-43
 63. Dobrotka Martin             2231 2231 SVK Banik Prievidza             .5   1.5   5.0 -0.37
            11.04.68        W-15 B=43 W-42
 64. Demidenko Stanislav         2223 2223 UKR Donetsk                     .5   1.5   4.0 -0.61
            27.07.78        B-23 W-41 B=65
 65. Machin Giovillavne          2069 2069 FRA Cannes Echecs               .5   1.0   4.0 -0.31
             1.07.84        B- 4 B-56 W=64
 66. Waller Helmut            FM 2213 2213 AUT Donau                       0    2.0   5.0 -1.05
            26.09.26        B-25 W-27 B-52
 67. Sebenik Matej            MK 2154 2172 SLO Ljubljanski SK              0    1.5   5.0 -0.87
            28.08.83        B- 9 W-39 B-60
 68. Kecic Stevan             MK 2240 2218 SLO SD Murka Lesce              0    1.0   4.0 -1.41
            16.05.62        B-21 W-54 B-58
 69. Semrl Marjan             MK 2206 2127 SLO SD AET Tolmin               0    1.0   4.0 -1.05
            18.07.54        B-17 W-53 B-57
 70. Zinani Alessandro           2178 2178 ITA                             0    1.0   4.0 -0.84
            19.02.65        W-16 B-51 W-59
Svicar 4.6 by Ales Drinovec                          Arbiter: Ales Drinovec, IA
Igralni cas: 2h/40+1h/20+30 min Datoteka: C:\BLED\BL99A


                       20.Sahovski festival Bled - OPEN B
                              Bled, 20.-28.3.1999

 Stanje po 3. kolu 
                           Tit  ELO LRat FED                           Tocke MBuch  Buch W-We
  1. Gruskovnjak Tomislav   MK 2222 2150 SLO SD Radenska POMGRAD Mursk   3    2.0   6.0  0.87
            23.08.74        W+21 B+20 W+16
  2. Krivec Jana           WFM 2161 2143 SLO SK Nova Gorica              3    1.5   4.0  0.96
            30.05.80        W+70 B+18 W+14
  3. Mikac Tomaz            FM 2188 2103 SLO SD Vrhnika                  3    1.0   4.0  1.14
             8.04.59        B+49 W+42 B+15
  4. Bratovic Blaz           I      1907 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   2.5  2.0   6.5  1.75
            18.05.85        W+22 B+23 W=12
  5. Jovanovic Zoran        MK 2268 2268 CRO Mursa Osijek                2.5  2.0   5.5  0.16
             7.06.79        B+59 W+27 B= 6
  6. Trebusak Anton         MK 2129 2066 SLO SK Komenda                  2.5  2.0   5.0  0.79
             2.05.46        W+69 B+25 W= 5
  7. Borisek Jure           MK 2127 2037 SLO SK Nova Gorica              2.5  2.0   4.5  1.12
            27.07.86        B+71 W+24 B= 8
  8. Ivacic Vladimir         M 2261 2213 SLO SD Napredek Domzale         2.5  1.5   5.0  0.31
            22.06.36        W+46 B+35 W= 7
  9. Kobe Uros               I      2063 SLO SD Stari trg ob Kolpi       2.5  1.5   4.5  0.70
             3.08.75        B+38 W+44 B=17
 10. Kovacic Peter          MK 2203 2170 SLO SS Tomo Zupan Kranj         2.5  1.5   4.0  0.22
            17.10.77        B+50 W=34 B+37
 11. Rezonja Stefan         MK 2158 2077 SLO SD Radenska POMGRAD Mursk   2.5  1.5   4.0  0.22
            30.10.35        B=47 W+39 B+36
 12. Ciglic Boris           MK 2143 2136 SLO SD Murka Lesce              2.5  1.0   4.5  0.07
             9.12.46        B+53 W+45 B= 4
 13. Srebrnic Vojko         MK 2248 2235 SLO SK Nova Gorica              2.5  1.0   3.0 -0.11
             7.12.48        B=65 W+43 B+34
 14. Kozamernik Janez       MK 2103 2025 SLO SD Murka Lesce              2    2.0   5.5  0.74
             1.07.75        B+67 W+30 B- 2
 15. Czap Bernard            I      2055 GER TSV Unterhaching            2    2.0   5.5 -0.34
           23.4.1970        W+60 B+29 W- 3
 16. Srebrnic Ana          WMK 2118 1937 SLO SK Nova Gorica              2    2.0   5.0  0.89
            20.02.84        B+72 W+26 B- 1
 17. Saradjen Janko         MK 2198 2106 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   2    1.5   5.0  0.05
            25.02.43        W+51 B=36 W= 9
 18. Peric Mijo             MK      2100 NED Caissa                      2    1.5   5.0  0.18
            6.9.1946        Ww74 W- 2 B+56
 19. Klemencic Gorazd       MK 2230 2211 SLO ZSD Maribor SK Piramida     2    1.5   4.0 -0.58
            13.08.46        B=37 W+65 B=28
 20. Trtanj Tina               2074 2074 CRO SK Maestral                 2    1.0   5.0 -0.28
             6.06.80        B+61 W- 1 B+43
 21. Jansa Andrej            I      1962 SLO SD Kocevje                  2    1.0   5.0  0.50
            22.05.78        B- 1 W+57 B+48
 22. Medak Bojan            MK 2163 2163 CRO Mursa Osijek                2    1.0   4.5 -0.52
            11.04.78        B- 4 W+62 B+49
 23. Antoniacci Riccardo     I      2000 ITA Rimini                      2    1.0   4.5  0.26
                            B+48 W- 4 B+47
 24. Rodman Franc           MK      2124 SLO SD Jesenice                 2    1.0   4.5 -0.37
            13.04.61        W+41 B- 7 W+63
 25. Jovan Romuald          MK      1918 SLO SD SIMP Radovljica          2    1.0   4.5  1.25
            17.04.32        B+56 W- 6 B+42
 26. Jeraj Zlatko           MK 2125 2103 SLO SK Kranj-Stari Mayr         2    1.0   4.0 -0.19
            24.08.57        W+64 B-16 W+46
 27. Skok Joze              MK 2117 2070 SLO SD Napredek Domzale         2    1.0   4.0  0.23
            19.02.49        W+68 B- 5 W+51
 28. Kocevar Leopold         I      1838 SLO SK Grosuplje                2    1.0   4.0  1.04
            23.05.57        W=54 B+55 W=19
 29. Zwanepol Johan        III      1700 NED SK Groningen                2    1.0   4.0  1.37
          15.11.1936        W+52 W-15 B+41
 30. Jakovljevic Vlado      FM 2296 2296 YUG Barajevo                    2    1.0   3.5 -0.43
            12.02.75        W+66 B-14 W+52
 31. Loviscek Matjaz         I      1775 SLO SK Nova Gorica              2    1.0   3.0  1.22
            24.05.84        B-42 W+50 B+45
 32. Sivic Klemen           II      1773 SLO SK Borovnica                2    1.0   3.0  1.46
             3.10.83        W-35 B+66 W+58
 33. Raspor Gregor          MK      2032 SLO SD AET Tolmin               2    1.0   2.5 -0.13
           19.9.1968        B-43 W+67 B+44
 34. Prestrl Jozef          MK 2077 1979 SLO SD SIMP Radovljica          1.5  2.5   5.0  0.33
            24.01.40        W+73 B=10 W-13
 35. Haas Hans               I 2080 2080 AUT SK Amstetten                1.5  2.0   6.0 -0.69
            12.08.41        B+32 W- 8 B=38
 36. Krasevec Viktor        MK 2026 2000 SLO KPSRD Karel Jeraj Ljublja   1.5  2.0   5.5 -0.15
            23.07.32        B+57 W=17 W-11
 37. Ravnik Franc           MK      1987 SLO SD Jesenice                 1.5  2.0   5.5  0.60
            11.07.42        W=19 B+54 W-10
 38. Lenic Luka             II      1637 SLO SD Napredek Domzale         1.5  1.5   4.5  1.11
            13.05.88        W- 9 B+70 W=35
 39. Mar Karmen            WII 2058 1686 SLO SK Triglav Krsko            1.5  1.0   4.0  0.66
            14.07.87        W=55 B-11 W+68
 40. Hasberger Walter        I      1870 AUT Admira Villach              1.5  1.0   2.5  0.24
            9.8.1939        B-44 W=53 B+65
 41. Jernej Simon          III      1701 SLO SD Lipa Sentjur             1    2.5   5.0 -0.17
             3.08.82        B-24 W+60 W-29
 42. Zvan Ziga              MK 2086 2070 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    2.0   7.0 -1.07
             2.11.81        W+31 B- 3 W-25
 43. Zorko Jure             II      1589 SLO SD Vrhnika                  1    2.0   6.5  0.67
             4.08.88        W+33 B-13 W-20
 44. Vikulov Alexander         2144 2144 RUS                             1    2.0   6.0 -1.13
            14.04.50        W+40 B- 9 W-33
 45. Rabic Drago             I      1888 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    2.0   5.5 -0.32
            26.10.49        W+63 B-12 W-31
 46. Stubljar Andrej        MK      1995 SLO SD Stari trg ob Kolpi       1    2.0   5.5 -0.41
            30.01.69        B- 8 W+61 B-26
 47. Golja Milan             I      1896 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    2.0   5.5  0.04
            13.03.52        W=11 B=58 W-23
 48. Grom Waldemar             2029 2029 AUT Finkenstein                 1    2.0   5.0 -0.89
             1.03.40        W-23 B+64 W-21
 49. Bulatovic Milorad       I      1919 SLO SK Yatras Ljubljana         1    2.0   5.0 -0.11
            11.06.53        W- 3 B+73 W-22
 50. Juhant Igor             I      1927 SLO SK Komenda                  1    2.0   4.5 -0.59
            26.03.66        W-10 B-31 W+73
 51. Panic Branko            I      1926 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    2.0   4.5 -0.38
            30.08.80        B-17 W+74 B-27
 52. Bozic Anton            MK      2113 SLO SK Komenda                  1    2.0   4.0 -1.07
            16.07.42        B-29 W+72 B-30
 53. Ristov Tase             I      1868 SLO SK Sava Kranj               1    1.5   5.0  0.07
            29.09.50        W-12 B=40 W=54
 54. Kutin Dusan             I      2019 SLO SK Grosuplje                1    1.5   4.5 -0.98
            19.10.48        B=28 W-37 B=53
 55. Cetina Klemen         III      1715 SLO SD Lipa Sentjur             1    1.5   4.5  0.01
             3.06.86        B=39 W-28 B=59
 56. Sucher Johannes           2187 2187 AUT                             1    1.5   4.0 -1.37
            14.08.66        W-25 B+69 W-18
 57. Turuncic Bojan        III      1703 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   1    1.5   3.5  0.37
            17.09.60        W-36 B-21 B+72
 58. Homan Alojz             I      2017 SLO SK Primskovo Kranj          1    1.0   4.0 -1.40
            12.03.51        B=62 W=47 B-32
 59. Balabaev Farit          I      2000 KAZ                             1    1.0   4.0 -0.77
            5.9.1946        W- 5 B=68 W=55
 60. Skrlep Nejc           III      1601 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    1.0   4.0 -0.44
             3.06.86        B-15 B-41 Bw70
 61. Lund Henrik             I      1740 SWE Taby                        1    1.0   3.5  0.19
           1.11.1972        W-20 B-46 B+74
 62. Cvijic Zoran                   1527 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   1    1.0   3.5  0.67
             8.09.66        W=58 B-22 W=66
 63. Gallob Josef            I      1873 AUT Finkenstein                 1    1.0   3.0 -0.17
           17.3.1933        B-45 W+71 B-24
 64. Grobelsek Ana          WI      1850 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1    1.0   3.0  0.10
            14.04.81        B-26 W-48 B+71
 65. Srebrnic Marko          I      1778 SLO SK Nova Gorica              .5   2.0   6.0 -0.04
            15.06.87        W=13 B-19 W-40
 66. Cerar Alojz             I      2002 SLO SK Zagorje ob Savi          .5   2.0   5.0 -1.39
             6.05.51        B-30 W-32 B=62
 67. Orel Karmen            WI      1806 SLO SS Tomo Zupan Kranj         .5   2.0   4.5 -0.34
             6.01.84        W-14 B-33 W=69
 68. Nadj Aleksander         I      1818 SLO SD Napredek Domzale         .5   1.5   4.5 -0.58
            18.07.85        B-27 W=59 B-39
 69. Malqvist Halvard        I      1860 SWE Taby SK                     .5   1.0   4.0 -0.37
            2.3.1970        B- 6 W-56 B=67
 70. Grasselli Luka          I      1897 SLO                             0    1.0   5.5 -1.02
          20.10.1977        B- 2 W-38 Wl60
 71. Buha Drago             MK      1856 SLO SD SIMP Radovljica          0    1.0   4.5 -1.23
            30.10.49        W- 7 B-63 W-64
 72. Kamensek Ivan          II      1850 SLO                             0    1.0   4.0 -1.23
             21.1.47        W-16 B-52 W-57
 73. Regatschnig Horst       I      1772 AUT Admira Villach              0    1.0   3.5 -0.84
           26.7.1939        B-34 W-49 B-50
 74. Grcar Janez           III      1685 SLO SK Zagorje ob Savi          0    0.5   3.0 -0.60
             6.10.42        Bl18 B-51 W-61
Svicar 4.6 by Ales Drinovec                          Arbiter: Ales Drinovec, IA
Igralni cas: 2h/40+1h/20+30 min Datoteka: C:\BLED\BL99B


                     20. Sahovski festival Bled - seniorji
                              Bled, 20.-28.3.1999

 Stanje po 3. kolu 
                          Tit  ELO LRat FED                           Tocke MBuch  Buch W-We
  1. Bykhovsky Anatoly A   IM 2415 2415 RUS                             3    2.0   6.0  0.42
           30.4.1934        W+ 6 B+ 5 W+ 4
  2. Tavcar Rado           MK 2150 1989 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   2.5  1.0   3.5  0.49
           25.6.1930        B=10 W+12 W+ 9
  3. Marjanovic Slavko     MK 2038 1918 SLO SK Yatras Ljubljana         2.5  1.0   3.5  0.58
             7.04.34        B=13 W+10 B+ 8
  4. Bohak Janko           MK 2189 2181 SLO SD Ptuj                     2    1.0   5.0  0.41
            17.11.35        B+14 W+11 B- 1
  5. Nikolic Stanko        MK 2122 1986 SLO SK Yatras Ljubljana         2    1.0   5.0  0.32
            30.09.39        B+15 W- 1 B+12
  6. Schild Herbert        MK 2034 2034 AUT Polizei Wien                2    1.0   5.0  0.65
             9.11.29        B- 1 W+13 B+11
  7. Banic Stanko           I      1739 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   2    1.0   2.0  0.89
            22.11.13        B-11 W+18 B+14
  8. Mali Slavko           MK 2155 2042 SLO SD Murka Lesce              1.5  1.5   5.0 -0.48
            29.01.37        W+16 B= 9 W- 3
  9. Piber Vinko           MK 2063 1989 SLO SD Napredek Domzale         1.5  1.5   4.0 -0.42
             5.04.36        W+18 W= 8 B- 2
 10. Ivelja Vojislav        I      1839 SLO SD Jesenice                 1    2.5   6.0 -0.32
             9.05.34        W= 2 B- 3 W=15
 11. Beszterczey Laszlo    MK 2134 2134 HUN FOT                         1    2.0   6.0 -1.04
            19.08.36        W+ 7 B- 4 W- 6
 12. Kodric Zoran           I      1768 SLO SD Medvode                  1    2.0   5.5 -0.23
             6.07.27        W+17 B- 2 W- 5
 13. Bizjak Janez          IV      1500 SLO SD Napredek Domzale         1    2.0   5.5  0.67
            27.10.39        W= 3 B- 6 W=16
 14. Ursic Silvo           MK 2017 1922 SLO SD SIMP Radovljica          1    2.0   5.0 -0.86
             3.12.29        W- 4 B+17 W- 7
 15. Vidali Joze           II      1730 SLO SD Murka Lesce              1    1.0   4.0  0.16
            30.10.36        W- 5 B=16 B=10
 16. Pongrac Alojzija      WM      1872 SLO SD Murka Lesce              1    1.0   3.5 -0.95
            14.05.31        B- 8 W=15 B=13
 17. Fujs Stefan           IV      1521 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   1    1.0   2.0  0.25
             2.02.32        B-12 W-14 B+18
 18. Einspieler Antonija  III      1500 SLO Slov.sah.zveza Celovec      0    1.5   4.5 -0.72
            24.12.18        B- 9 B- 7 W-17
Svicar 4.6 by Ales Drinovec                          Arbiter: Ales Drinovec, IA
Igralni cas: 2h/40+1h Datoteka: C:\BLED\BL99S