20th Chess Festival Bled 99 - standings after Round 2


                       20.Sahovski festival Bled - OPEN A
                              Bled, 20.-28.3.1999

 Stanje po 2. kolu 
                             Tit  ELO LRat FED                           Tocke MBuch  Buch W-We
  1. Kozul Zdenko             GM 2585 2593 CRO ZSD Maribor SK Piramida     2    2.0   2.0  0.48
            21.05.66        W+36 B+33
  2. Romanishin Oleg M        GM 2572 2572 UKR                             2    2.0   2.0  0.50
            10.01.52        B+37 W+34
  3. Sermek Drazen            GM 2540 2543 SLO SK Triglav Krsko            2    2.0   2.0  0.52
            30.01.69        W+38 B+35
  4. Pavasovic Dusko          IM 2502 2491 SLO SK Triglav Krsko            2    1.5   1.5  0.36
            15.10.76        W+53 B+27
  5. Miroshnichenko Evgenij   IM 2500 2500 UKR Donetsk                     2    1.5   1.5  0.52
            28.12.78        B+54 W+25
  6. Sax Gyula                GM 2524 2546 HUN ZSD Maribor SK Piramida     2    1.0   1.0  0.52
            18.06.51        W+59 B+26
  7. Grosar Aljosa            IM 2450 2436 SLO SK Nova Gorica              2    1.0   1.0  0.42
            23.11.67        B+60 W+28
  8. Wilhelmi Christian       IM 2446 2446 GER Hamburger SK                2    1.0   1.0  0.42
            22.04.76        W+61 B+31
  9. Zimmerman Yuri           IM 2374 2374 RUS Sztatisztika Budapest       2    1.0   1.0  0.34
             7.07.61        W+62 B+29
 10. Sveshnikov Evgeny        GM 2563 2594 RUS Ljubljanski SK              1.5  2.5   2.5  0.00
            11.02.50        W+41 B=19
 11. Mikhalchishin Adrian     GM 2542 2527 SLO SD Ptuj                     1.5  2.5   2.5  0.04
            18.11.54        B+42 W=18
 12. Farago Ivan              GM 2533 2500 HUN Ljubljanski SK              1.5  2.5   2.5  0.04
             1.04.46        B+43 W=21
 13. Drei Andrea              FM 2349 2349 ITA Faenza                      1.5  2.5   2.5  0.38
             9.02.57        W+44 B=14
 14. Maric Alisa             WGM 2481 2481 YUG                             1.5  2.0   2.0  0.00
            10.01.70        B+57 W=13
 15. Beliavsky Alexandr       GM 2650 2641 SLO SD Ptuj                     1.5  1.5   1.5 -0.24
            17.12.53        W=30 B+55
 16. Grischuk Alexander       IM 2482 2482 RUS                             1.5  1.5   1.5  0.12
            31.10.83        W+63 B=17
 17. Savanovic Aleksandar     FM 2435 2435 YUG Jedinstvo                   1.5  1.5   1.5  0.28
             3.03.73        B+64 W=16
 18. Gustafsson Jan              2416 2416 GER Hamburger SK                1.5  1.5   1.5  0.38
            25.06.79        W+65 B=11
 19. Sale Srdjan              IM 2415 2415 CRO Pula                        1.5  1.5   1.5  0.38
            15.09.63        B+66 W=10
 20. Podlesnik Bogdan         IM 2409 2425 SLO SD AET Tolmin               1.5  1.5   1.5 -0.04
             1.07.61        W=32 B+56
 21. Zheliandinov Viktor       M 2402 2402 UKR SD Ptuj                     1.5  1.5   1.5  0.34
            17.03.35        W+67 B=12
 22. Atalik Suat              GM 2593 2608 TUR SD AET Tolmin               1.5  1.0   1.0 -0.10
            10.10.64        B=51 W+50
 23. Cebalo Miso              GM 2511 2490 CRO SK Kovinar Maribor          1.5  1.0   1.0 -0.02
             6.02.45        B=52 W+51
 24. Tratar Marko             IM 2450 2416 SLO ZSD Maribor SK Piramida     1.5  1.0   1.0  0.16
            20.05.74        B=50 W+52
 25. Lekic Dusan                 2381 2381 YUG Mimoza Tivat                1    3.0   3.0 -0.18
           24.4.1969        W+48 B- 5
 26. Jukic Branimir           IM 2378 2378 CRO Mursa Osijek                1    3.0   3.0 -0.20
             1.12.71        B+49 W- 6
 27. Susnik Matej             MK 2222 2171 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    3.0   3.0  0.62
            25.11.68        B+45 W- 4
 28. Hanko Pavol                 2212 2212 SVK Banik Prievidza             1    3.0   3.0  0.56
            30.12.53        W+46 B- 7
 29. Kamaryt Thomas              2129 2129 AUT Ottakring Wien              1    3.0   3.0  0.62
            19.02.68        W+47 W- 9
 30. Staudner Oliver          FM 2353 2353 AUT Ottakring                   1    2.5   2.5  0.52
            16.10.70        B=15 W=39
 31. Grosar Kiti             WIM 2214 2177 SLO SK Nova Gorica              1    2.5   2.5  0.56
            24.02.76        W+58 W- 8
 32. Kolar Srecko             FM 2175 2162 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   1    2.5   2.5  0.60
            10.06.54        B=20 W=40
 33. Balinov Ilija               2434 2434 BUL                             1    2.0   2.0 -0.08
            28.07.66        B+68 W- 1
 34. Soln Primoz              FM 2425 2419 SLO Ljubljanski SK              1    2.0   2.0 -0.08
            12.11.78        W+69 B- 2
 35. Mazi Leon                FM 2405 2373 SLO SK Branik Maribor           1    2.0   2.0 -0.14
            17.04.59        B+70 W- 3
 36. Krstic Uros                 2332 2332 CRO Casino International        1    2.0   2.0  0.20
             1.08.77        B- 1 W+68
 37. Kosteniuk Alexandra     WGM 2329 2329 RUS                             1    2.0   2.0  0.18
            23.04.84        W- 2 B+69
 38. Lazovic Gordan           FM 2311 2283 CRO SD Novo mesto               1    2.0   2.0  0.12
             6.11.63        B- 3 W+70
 39. Krivoshey Sergei         IM 2451 2451 UKR Banik Prievidza             1    1.5   1.5 -0.42
            23.05.71        W=55 B=30
 40. Kovacevic Blazimir       FM 2429 2415 CRO Slavonska banka             1    1.5   1.5 -0.58
            16.10.75        W=56 B=32
 41. Basagic Zlatko           IM 2316 2345 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1    1.5   1.5  0.16
            18.12.47        B-10 W+66
 42. Ankerst Mihael           FM 2316 2210 SLO Ljubljanski SK              1    1.5   1.5  0.16
            28.06.72        W-11 B+65
 43. Brumen Dinko             FM 2309 2341 CRO SK Triglav Krsko            1    1.5   1.5  0.10
            24.06.71        W-12 B+67
 44. Starc Christian             2126 2126 AUT Post-PSV-Klagenfurt         1    1.5   1.5  0.22
            12.03.70        B-13 W+62
 45. Filipovic Branko         IM 2434 2434 YUG Fruktona                    1    1.0   1.0 -0.54
             6.10.57        W-27 B+61
 46. Bojkovic Natasa         WGM 2424 2424 YUG                             1    1.0   1.0 -0.52
             3.09.71        B-28 W+60
 47. Jelen Igor               IM 2389 2422 SLO Ljubljanski SK              1    1.0   1.0 -0.54
            13.07.72        B-29 W+64
 48. Cehic Goran                 2125 2125 CRO Ericsson Zagreb             1    1.0   1.0  0.48
             5.04.69        B-25 B+63
 49. Ipavec Petra            WFM 2091 2096 SLO Ljubljanski SK              1    1.0   1.0  0.62
            29.09.76        W-26 B+59
 50. Osterman Rudi            FM 2376 2361 SLO SK Kovinar Maribor          .5   3.0   3.0 -0.10
            21.07.46        W=24 B-22
 51. Armanda Ivica               2337 2337 CRO HPT-TKC Split               .5   3.0   3.0  0.04
            23.10.73        W=22 B-23
 52. Wiley Tom E.                2280 2280 ENG                             .5   3.0   3.0  0.02
            13.10.63        W=23 B-24
 53. Steiner Darko            FM 2266 2211 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   .5   2.5   2.5 -0.20
            16.10.53        B- 4 W=54
 54. Illijin Nebojsa          IM 2252 2221 ROM SD Murka Lesce              .5   2.5   2.5 -0.14
            23.06.42        W- 5 B=53
 55. Praznik Niko             MK 2229 2210 SLO SD Vrhnika                  .5   2.5   2.5  0.18
             8.02.79        B=39 W-15
 56. Praznik Anton            FM 2217 2201 SLO SD Vrhnika                  .5   2.5   2.5  0.02
            29.08.49        B=40 W-20
 57. Dobrotka Martin             2231 2231 SVK Banik Prievidza             .5   2.0   2.0  0.06
            11.04.68        W-14 B=58
 58. Rukavina Josip           IM 2426 2426 CRO Maestral                    .5   1.5   1.5 -1.02
            29.10.42        B-31 W=57
 59. Bozanic Ivica            FM 2305 2305 CRO                             0    3.0   3.0 -1.00
            17.05.63        B- 6 W-49
 60. Kragelj Igor             FM 2225 2187 SLO Ljubljanski SK              0    3.0   3.0 -0.46
             6.09.73        W- 7 B-46
 61. Demidenko Stanislav         2223 2223 UKR Donetsk                     0    3.0   3.0 -0.44
            27.07.78        B- 8 W-45
 62. Machin Giovillavne          2069 2069 FRA Cannes Echecs               0    3.0   3.0 -0.52
             1.07.84        B- 9 B-44
 63. Kecic Stevan             MK 2240 2218 SLO SD Murka Lesce              0    2.5   2.5 -0.82
            16.05.62        B-16 W-48
 64. Leskiewicz Maksymilian      2223 2223 AUS                             0    2.5   2.5 -0.50
            16.11.79        W-17 B-47
 65. Semrl Marjan             MK 2206 2127 SLO SD AET Tolmin               0    2.5   2.5 -0.58
            18.07.54        B-18 W-42
 66. Zinani Alessandro           2178 2178 ITA                             0    2.5   2.5 -0.52
            19.02.65        W-19 B-41
 67. Sebenik Matej            MK 2154 2172 SLO Ljubljanski SK              0    2.5   2.5 -0.48
            28.08.83        B-21 W-43
 68. Susak Zeljko             MK 2220 2220 CRO HPT-TKC Split               0    2.0   2.0 -0.56
            20.12.59        W-33 B-36
 69. Waller Helmut            FM 2213 2213 AUT Donau                       0    2.0   2.0 -0.56
            26.09.26        B-34 W-37
 70. Licina Anita            WIM 2173 2108 SLO SD Ptuj                     0    2.0   2.0 -0.52
            27.09.72        W-35 B-38
Svicar 4.6 by Ales Drinovec                          Arbiter: Ales Drinovec, IA
Igralni cas: 2h/40+1h/20+30 min Datoteka: C:DjBLEDDjBL99A


                       20.Sahovski festival Bled - OPEN B
                              Bled, 20.-28.3.1999

 Stanje po 2. kolu 
                           Tit  ELO LRat FED                           Tocke MBuch  Buch W-We
  1. Ivacic Vladimir         M 2261 2213 SLO SD Napredek Domzale         2    2.0   2.0  0.54
            22.06.36        W+39 B+25
  2. Gruskovnjak Tomislav   MK 2222 2150 SLO SD Radenska POMGRAD Mursk   2    2.0   2.0  0.64
            23.08.74        W+40 B+38
  3. Mikac Tomaz            FM 2188 2103 SLO SD Vrhnika                  2    2.0   2.0  0.70
             8.04.59        B+42 W+24
  4. Kobe Uros               I      2063 SLO SD Stari trg ob Kolpi       2    2.0   2.0  0.64
             3.08.75        B+43 W+31
  5. Bratovic Blaz           I      1907 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   2    2.0   2.0  1.46
            18.05.85        W+30 B+23
  6. Jovanovic Zoran        MK 2268 2268 CRO Mursa Osijek                2    1.5   1.5  0.42
             7.06.79        B+55 W+32
  7. Ciglic Boris           MK 2143 2136 SLO SD Murka Lesce              2    1.5   1.5  0.36
             9.12.46        B+56 W+26
  8. Trebusak Anton         MK 2129 2066 SLO SK Komenda                  2    1.0   1.0  0.54
             2.05.46        W+63 B+28
  9. Borisek Jure           MK 2127 2037 SLO SK Nova Gorica              2    1.0   1.0  0.86
            27.07.86        B+64 W+27
 10. Srebrnic Ana          WMK 2118 1937 SLO SK Nova Gorica              2    1.0   1.0  1.12
            20.02.84        B+65 W+37
 11. Kozamernik Janez       MK 2103 2025 SLO SD Murka Lesce              2    1.0   1.0  1.08
             1.07.75        B+66 W+36
 12. Czap Bernard            I      2055 GER TSV Unterhaching            2    1.0   1.0  0.22
           23.4.1970        W+67 B+29
 13. Krivec Jana           WFM 2161 2143 SLO SK Nova Gorica              2    0.5   0.5  0.62
            30.05.80        W+62 B+33
 14. Saradjen Janko         MK 2198 2106 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1.5  2.5   2.5  0.12
            25.02.43        W+41 B=21
 15. Klemencic Gorazd       MK 2230 2211 SLO ZSD Maribor SK Piramida     1.5  2.0   2.0 -0.18
            13.08.46        B=16 W+54
 16. Ravnik Franc           MK      1987 SLO SD Jesenice                 1.5  2.0   2.0  0.84
            11.07.42        W=15 B+53
 17. Srebrnic Vojko         MK 2248 2235 SLO SK Nova Gorica              1.5  1.5   1.5 -0.28
             7.12.48        B=54 W+35
 18. Kovacic Peter          MK 2203 2170 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1.5  1.5   1.5 -0.06
            17.10.77        B+68 W=20
 19. Rezonja Stefan         MK 2158 2077 SLO SD Radenska POMGRAD Mursk   1.5  1.5   1.5 -0.14
            30.10.35        B=34 W+57
 20. Prestrl Jozef          MK 2077 1979 SLO SD SIMP Radovljica          1.5  1.5   1.5  0.48
            24.01.40        W+69 B=18
 21. Krasevec Viktor        MK 2026 2000 SLO KPSRD Karel Jeraj Ljublja   1.5  1.5   1.5  0.24
            23.07.32        B+70 W=14
 22. Kocevar Leopold         I      1838 SLO SK Grosuplje                1.5  1.0   1.0  0.58
            23.05.57        W=53 B+58
 23. Antoniacci Riccardo     I      2000 ITA Rimini                      1    3.0   3.0 -0.08
                            B+46 W- 5
 24. Zvan Ziga              MK 2086 2070 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    3.0   3.0 -0.36
             2.11.81        W+50 B- 3
 25. Haas Hans               I 2080 2080 AUT SK Amstetten                1    3.0   3.0 -0.24
            12.08.41        B+51 W- 1
 26. Rabic Drago             I      1888 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    3.0   3.0  0.32
            26.10.49        W+47 B- 7
 27. Rodman Franc           MK      2124 SLO SD Jesenice                 1    3.0   3.0 -0.56
            13.04.61        W+52 B- 9
 28. Jovan Romuald          MK      1918 SLO SD SIMP Radovljica          1    3.0   3.0  0.54
            17.04.32        B+45 W- 8
 29. Zwanepol Johan        III      1700 NED SK Groningen                1    3.0   3.0  0.78
          15.11.1936        W+48 W-12
 30. Medak Bojan            MK 2163 2163 CRO Mursa Osijek                1    2.5   2.5 -0.72
            11.04.78        B- 5 W+59
 31. Vikulov Alexander         2144 2144 RUS                             1    2.5   2.5 -0.46
            14.04.50        W+60 B- 4
 32. Skok Joze              MK 2117 2070 SLO SD Napredek Domzale         1    2.5   2.5 -0.08
            19.02.49        W+61 B- 6
 33. Peric Mijo             MK      2100 NED Caissa                      1    2.5   2.5 -0.44
            6.9.1946        Ww74 W-13
 34. Golja Milan             I      1896 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    2.5   2.5  0.40
            13.03.52        W=19 B=44
 35. Zorko Jure             II      1589 SLO SD Vrhnika                  1    2.5   2.5  0.78
             4.08.88        W+49 B-17
 36. Jakovljevic Vlado      FM 2296 2296 YUG Barajevo                    1    2.0   2.0 -0.68
            12.02.75        W+71 B-11
 37. Jeraj Zlatko           MK 2125 2103 SLO SK Kranj-Stari Mayr         1    2.0   2.0 -0.54
            24.08.57        W+72 B-10
 38. Trtanj Tina               2074 2074 CRO SK Maestral                 1    2.0   2.0 -0.34
             6.06.80        B+73 W- 2
 39. Stubljar Andrej        MK      1995 SLO SD Stari trg ob Kolpi       1    2.0   2.0 -0.06
            30.01.69        B- 1 W+73
 40. Jansa Andrej            I      1962 SLO SD Kocevje                  1    2.0   2.0 -0.10
            22.05.78        B- 2 W+70
 41. Panic Branko            I      1926 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    2.0   2.0 -0.08
            30.08.80        B-14 W+74
 42. Bulatovic Milorad       I      1919 SLO SK Yatras Ljubljana         1    2.0   2.0  0.06
            11.06.53        W- 3 B+69
 43. Lenic Luka             II      1637 SLO SD Napredek Domzale         1    2.0   2.0  0.72
            13.05.88        W- 4 B+62
 44. Homan Alojz             I      2017 SLO SK Primskovo Kranj          1    1.5   1.5 -0.58
            12.03.51        B=59 W=34
 45. Sucher Johannes           2187 2187 AUT                             1    1.0   1.0 -0.70
            14.08.66        W-28 B+63
 46. Grom Waldemar             2029 2029 AUT Finkenstein                 1    1.0   1.0 -0.28
             1.03.40        W-23 B+72
 47. Gallob Josef            I      1873 AUT Finkenstein                 1    1.0   1.0  0.00
           17.3.1933        B-26 W+64
 48. Bozic Anton            MK      2113 SLO SK Komenda                  1    1.0   1.0 -0.72
            16.07.42        B-29 W+65
 49. Raspor Gregor          MK      2032 SLO SD AET Tolmin               1    1.0   1.0 -0.68
           19.9.1968        B-35 W+66
 50. Loviscek Matjaz         I      1775 SLO SK Nova Gorica              1    1.0   1.0  0.56
            24.05.84        B-24 W+68
 51. Sivic Klemen           II      1773 SLO SK Borovnica                1    1.0   1.0  0.66
             3.10.83        W-25 B+71
 52. Jernej Simon          III      1701 SLO SD Lipa Sentjur             1    1.0   1.0  0.34
             3.08.82        B-27 W+67
 53. Kutin Dusan             I      2019 SLO SK Grosuplje                .5   3.0   3.0 -0.78
            19.10.48        B=22 W-16
 54. Srebrnic Marko          I      1778 SLO SK Nova Gorica              .5   3.0   3.0  0.28
            15.06.87        W=17 B-15
 55. Balabaev Farit          I      2000 KAZ                             .5   2.5   2.5 -0.38
            5.9.1946        W- 6 B=61
 56. Ristov Tase             I      1868 SLO SK Sava Kranj               .5   2.5   2.5 -0.14
            29.09.50        W- 7 B=60
 57. Mar Karmen            WII 2058 1686 SLO SK Triglav Krsko            .5   2.0   2.0  0.00
            14.07.87        W=58 B-19
 58. Cetina Klemen         III      1715 SLO SD Lipa Sentjur             .5   2.0   2.0 -0.36
             3.06.86        B=57 W-22
 59. Cvijic Zoran                   1527 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   .5   2.0   2.0  0.28
             8.09.66        W=44 B-30
 60. Hasberger Walter        I      1870 AUT Admira Villach              .5   1.5   1.5 -0.14
            9.8.1939        B-31 W=56
 61. Nadj Aleksander         I      1818 SLO SD Napredek Domzale         .5   1.5   1.5  0.06
            18.07.85        B-32 W=55
 62. Grasselli Luka          I      1897 SLO                             0    3.0   3.0 -1.02
          20.10.1977        B-13 W-43
 63. Halvard Milqvist        I      1860 SWE Taby SK                     0    3.0   3.0 -0.36
            2.3.1970        B- 8 W-45
 64. Buha Drago             MK      1856 SLO SD SIMP Radovljica          0    3.0   3.0 -0.72
            30.10.49        W- 9 B-47
 65. Kamensek Ivan          II      1850 SLO                             0    3.0   3.0 -0.54
             21.1.47        W-10 B-48
 66. Orel Karmen            WI      1806 SLO SS Tomo Zupan Kranj         0    3.0   3.0 -0.44
             6.01.84        W-11 B-49
 67. Skrlep Nejc           III      1601 SLO SS Tomo Zupan Kranj         0    3.0   3.0 -0.44
             3.06.86        B-12 B-52
 68. Juhant Igor             I      1927 SLO SK Komenda                  0    2.5   2.5 -0.88
            26.03.66        W-18 B-50
 69. Regatschnig Horst       I      1772 AUT Admira Villach              0    2.5   2.5 -0.54
           26.7.1939        B-20 W-42
 70. Turuncic Bojan        III      1703 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   0    2.5   2.5 -0.34
            17.09.60        W-21 B-40
 71. Cerar Alojz             I      2002 SLO SK Zagorje ob Savi          0    2.0   2.0 -0.90
             6.05.51        B-36 W-51
 72. Grobelsek Ana          WI      1850 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   0    2.0   2.0 -0.44
            14.04.81        B-37 W-46
 73. Lund Henrik             I      1740 SWE Taby                        0    2.0   2.0 -0.30
           1.11.1972        W-38 B-39
 74. Grcar Janez           III      1685 SLO SK Zagorje ob Savi          0    1.5   1.5 -0.20
             6.10.42        Bl33 B-41
Svicar 4.6 by Ales Drinovec                          Arbiter: Ales Drinovec, IA
Igralni cas: 2h/40+1h/20+30 min Datoteka: C:DjBLEDDjBL99B


                     20. Sahovski festival Bled - seniorji
                              Bled, 20.-28.3.1999

 Stanje po 2. kolu 
                          Tit  ELO LRat FED                           Tocke MBuch  Buch W-We
  1. Bykhovsky Anatoly A   IM 2415 2415 RUS                             2    2.0   2.0  0.26
                            W+ 9 B+ 8
  2. Bohak Janko           MK 2189 2181 SLO SD Ptuj                     2    2.0   2.0  0.70
            17.11.35        B+10 W+ 7
  3. Mali Slavko           MK 2155 2042 SLO SD Murka Lesce              1.5  2.0   2.0 -0.13
            29.01.37        W+15 B= 5
  4. Tavcar Rado           MK 2150 1989 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   1.5  1.5   1.5  0.00
                            B=13 W+11
  5. Piber Vinko           MK 2063 1989 SLO SD Napredek Domzale         1.5  1.5   1.5  0.13
             5.04.36        W+17 W= 3
  6. Marjanovic Slavko     MK 2038 1918 SLO SK Yatras Ljubljana         1.5  1.0   1.0  0.00
             7.04.34        B=14 W+13
  7. Beszterczey Laszlo    MK 2134 2134 HUN FOT                         1    3.0   3.0 -0.42
            19.08.36        W+12 B- 2
  8. Nikolic Stanko        MK 2122 1986 SLO SK Yatras Ljubljana         1    2.5   2.5 -0.15
            30.09.39        B+16 W- 1
  9. Schild Herbert        MK 2034 2034 AUT Polizei Wien                1    2.5   2.5 -0.11
             9.11.29        B- 1 W+14
 10. Ursic Silvo           MK 2017 1922 SLO SD SIMP Radovljica          1    2.0   2.0 -0.27
             3.12.29        W- 2 B+18
 11. Kodric Zoran           I      1768 SLO SD Medvode                  1    1.5   1.5 -0.30
             6.07.27        W+18 B- 4
 12. Banic Stanko           I      1739 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1    1.0   1.0 -0.32
            22.11.13        B- 7 W+17
 13. Ivelja Vojislav        I      1839 SLO SD Jesenice                 .5   3.0   3.0 -0.24
             9.05.34        W= 4 B- 6
 14. Bizjak Janez          IV      1500 SLO SD Napredek Domzale         .5   2.5   2.5 -0.40
            27.10.39        W= 6 B- 9
 15. Pongrac Alojzija      WM      1872 SLO SD Murka Lesce              .5   2.0   2.0 -0.29
            14.05.31        B- 3 W=16
 16. Vidali Joze           II      1730 SLO SD Murka Lesce              .5   1.5   1.5 -0.33
            30.10.36        W- 8 B=15
 17. Einspieler Antonija  III      1500 SLO Slov.sah.zveza Celovec      0    2.5   2.5 -0.41
            24.12.18        B- 5 B-12
 18. Fujs Stefan           IV      1521 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   0    2.0   2.0 -0.48
             2.02.32        B-11 W-10
Svicar 4.6 by Ales Drinovec                          Arbiter: Ales Drinovec, IA
Igralni cas: 2h/40+1h Datoteka: C:DjBLEDDjBL99S