19th Chess Festival Bled 98 - standings after Round 1

                        19.Sahovski festival Bled-OPEN A
                              Bled, 21.-29.3.1998

 Stanje po 1. krogu 
                           Tit  ELO LRat FED                          Tocke  Buch  MBuch W-We
  1. Sveshnikov Evgeny      GM 2595 2592 RUS Ljubljanski SK              1    0.0   0.0  0.20
            11.02.50         +45
  2. Romanishin Oleg M      GM 2570 2570 UKR                             1    0.0   0.0  0.20
             10.1.52         +46
  3. Cebalo Miso            GM 2515 2493 CRO SK Kovinar Maribor          1    0.0   0.0  0.24
             6.02.45         +47
  4. Sermek Drazen          GM 2510 2503 SLO SK Triglav Krsko            1    0.0   0.0  0.24
            30.01.69         +48
  5. Grosar Aljosa          IM 2470 2430 SLO SK Nova Gorica              1    0.0   0.0  0.24
            23.11.67         +49
  6. Fercec Nenad           IM 2455 2455 CRO Pula                        1    0.0   0.0  0.22
             12.4.61         +50
  7. Zaja Ivan              IM 2450 2450 CRO Vegrad Zapresic             1    0.0   0.0  0.22
            29.07.65         +51
  8. Hresc Vladimir         IM 2425 2425 CRO KSV/DI Klagenfurter         1    0.0   0.0  0.24
            20.11.51         +52
  9. Kutuzovic Branko       FM 2425 2425 CRO Spin Valis Pozega           1    0.0   0.0  0.24
              3.1.66         +53
 10. Tratar Marko           IM 2420 2408 SLO ZSD Maribor SK Piramida     1    0.0   0.0  0.22
            20.05.74         +54
 11. Mazi Leon              FM 2420 2374 SLO SK Kovinar Maribor          1    0.0   0.0  0.22
            17.04.59         +55
 12. Nikolov Sasho          IM 2415 2415 BUL                             1    0.0   0.0  0.22
              1.9.58         +56
 13. Loncar Robert          IM 2405 2405 CRO                             1    0.0   0.0  0.22
                             +57
 14. Kovacevic Blazimir     FM 2395 2395 CRO Slavonska banka Djakovo      1    0.0   0.0  0.22
            16.10.75         +58
 15. Bukic Enver            GM 2385 2378 SLO Ljubljanski SK              1    0.0   0.0  0.20
             2.12.37         +59
 16. Brumen Dinko           FM 2385 2339 CRO SK Triglav Krsko            1    0.0   0.0  0.20
            24.06.71         +60
 17. Jurkovic Hrvoje        FM 2380 2294 CRO Goranka                     1    0.0   0.0  0.18
            13.05.73         +61
 18. Ankerst Mihael         MK 2360 2224 SLO SK Kovinar Maribor          1    0.0   0.0  0.18
            28.06.72         +62
 19. Bawart Markus          FM 2330 2330 AUT                             1    0.0   0.0  0.81
             20.6.70         +41
 20. Zorman Vojko           MK 2305 2271 SLO Ljubljanski SK              1    0.0   0.0  0.76
            25.09.53         +42
 21. Kljako Damir            M 2225 2225 CRO SK Zadar                    1    0.0   0.0  0.78
             3.12.54         +43
 22. Kavcic Uros            MK 2225 2132 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    0.0   0.0  0.78
             7.03.81         +44
 23. Delchev Aleksander     IM 2545 2545 BUL                             .5   0.5   0.5 -0.28
                             =31
 24. Pavasovic Dusko        IM 2505 2477 SLO SK Triglav Krsko            .5   0.5   0.5 -0.26
            15.10.76         =32
 25. Rowson Jonathan        IM 2485 2540 SCO Midl.Monarchs/Bon Accord    .5   0.5   0.5 -0.24
             18.4.77         =33
 26. Balinov Ilija             2485 2485 BUL                             .5   0.5   0.5 -0.24
             28.7.66         =34
 27. Golubovic Boris        IM 2450 2450 CRO Kastav                      .5   0.5   0.5 -0.28
             8.10.73         =37
 28. Jelen Igor             IM 2430 2429 SLO Ljubljanski SK              .5   0.5   0.5 -0.26
            13.07.72         =38
 29. Osterman Rudi          FM 2400 2386 SLO SK Kovinar Maribor          .5   0.5   0.5 -0.26
            21.07.46         =39
 30. Skudnov Sergej         MK 2395 2395 RUS Poljot                      .5   0.5   0.5 -0.30
              8.5.65         =40
 31. Drei Andrea            FM 2320 2284 ITA Faenza                      .5   0.5   0.5  0.28
                             =23
 32. Medancic Rikard        IM 2300 2300 CRO                             .5   0.5   0.5  0.26
             13.8.50         =24
 33. Kniest Oliver             2300 2300 GER Solingen 28                 .5   0.5   0.5  0.24
                             =25
 34. Turner Jan                2300 2300 CZE                             .5   0.5   0.5  0.24
                             =26
 35. Feichter Clemens          2240 2240 AUT                             .5   0.5   0.5 -0.01
                             =36
 36. Lyell Mark                2235 2235 ENG West London                 .5   0.5   0.5  0.01
              9.3.61         =35
 37. Kostanjsek Zorko       MK 2225 2225 CRO Sisak                       .5   0.5   0.5  0.28
             18.8.53         =27
 38. Grosar Kiti           WIM 2225 2129 SLO SK Nova Gorica              .5   0.5   0.5  0.26
            24.02.76         =28
 39. Praznik Anton          FM 2200 2204 SLO SD Vrhnika                  .5   0.5   0.5  0.26
            29.08.49         =29
 40. Kolar Srecko           FM 2155 2133 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   .5   0.5   0.5  0.30
            10.06.54         =30
 41. Kozul Zdenko           GM 2585 2591 CRO SK Mravince                 0    1.0   1.0 -0.81
            21.05.66         -19
 42. Kogan Artur            IM 2505 2505 ISR Elitzur Petah-Tikva         0    1.0   1.0 -0.76
             29.1.74         -20
 43. Stocek Jiri            IM 2450 2450 CZE                             0    1.0   1.0 -0.78
             10.5.77         -21
 44. Bogdanov Valentin      IM 2445 2445 UKR                             0    1.0   1.0 -0.78
              8.5.47         -22
 45. Soln Primoz            FM 2350 2341 SLO Ljubljanski SK              0    1.0   1.0 -0.20
            12.11.78         - 1
 46. Podkriznik Gregor       M 2330 2283 SLO ZSD Maribor SK Piramida     0    1.0   1.0 -0.20
            24.12.78         - 2
 47. Samaritani Fabio        M 2310 2244 ITA DLF Rimini                  0    1.0   1.0 -0.24
             18.5.61         - 3
 48. Kragelj Igor           FM 2310 2228 SLO Ljubljanski SK              0    1.0   1.0 -0.24
             6.09.73         - 4
 49. Illijin Nebojsa        IM 2270 2268 ROM SD Murka Lesce              0    1.0   1.0 -0.24
            23.06.42         - 5
 50. Srebrnic Vojko         MK 2235 2236 SLO SK Nova Gorica              0    1.0   1.0 -0.22
             7.12.48         - 6
 51. Gruskovnjak Tomislav   MK 2230 2161 SLO SD Radenska POMGRAD Mursk   0    1.0   1.0 -0.22
            23.08.74         - 7
 52. Braun Mathias          MK 2220 2220 GER TSF Ditzingen               0    1.0   1.0 -0.24
             21.1.76         - 8
 53. Taggatz Mario          MK 2220 2220 GER                             0    1.0   1.0 -0.24
              6.3.67         - 9
 54. Brezovar Matjaz        MK 2195 2229 SLO SD Novo mesto               0    1.0   1.0 -0.22
            28.11.66         -10
 55. Mali Slavko            MK 2195 2068 SLO SD Murka Lesce              0    1.0   1.0 -0.22
            29.01.37         -11
 56. Rezonja Stefan         MK 2195 2063 SLO SD Radenska POMGRAD Mursk   0    1.0   1.0 -0.22
            30.10.35         -12
 57. Alexander Paco         MK 2180 2180 FRA Cannes-Echecs               0    1.0   1.0 -0.22
             31.7.71         -13
 58. Starc Christian           2170 2170 AUT Admira-Villach              0    1.0   1.0 -0.22
             12.3.70         -14
 59. Peschel Andreas           2145 2145 GER SG Porz                     0    1.0   1.0 -0.20
             25.2.70         -15
 60. Skok Joze              MK 2145 2076 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   0    1.0   1.0 -0.20
            19.02.49         -16
 61. Senoner Erich             2115 2115 AUT                             0    1.0   1.0 -0.18
                             -17
 62. Ipavec Petra          WFM 2100 2077 SLO Ljubljanski SK              0    1.0   1.0 -0.18
            29.09.76         -18
Svicar 4.5 by Ales Drinovec                                              Arbiter: Ales Drinovec

                        19.Sahovski festival Bled-OPEN B
                              Bled, 21.-29.3.1998

 Stanje po 1. krogu 
                          Tit  ELO LRat FED                          Tocke  Buch  MBuch W-We
  1. Crepan Marjan         FM 2295 2281 SLO SK Kovinar Maribor          1    0.0   0.0  0.18
            30.01.62         +59
  2. Armanda Ivica            2270 2270 CRO SK HPT-TKC                  1    0.0   0.0  0.18
            23.10.73         +56
  3. Bozanic Ivica         FM 2265 2265 CRO HPT-TKC Split               1    0.0   0.0  0.21
             17.5.63         +57
  4. Fucak Emilijo         FM 2265 2265 CRO Pula                        1    0.0   0.0  0.20
             21.2.49         +58
  5. Krstic Uros            M 2265 2265 CRO Kasino Internacional        1    0.0   0.0  0.18
              1.8.77         +60
  6. Zelenika Srdjan        M 2260 2260 CRO Kastav                      1    0.0   0.0  0.18
             15.3.66         +61
  7. Kastelic Marjan       MK      2249 SLO SD Novo mesto               1    0.0   0.0  0.19
            20.09.65         +62
  8. Susnik Matej          MK 2230 2144 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    0.0   0.0  0.31
            25.11.68         +63
  9. Mohr-Mihevc Narcisa  WFM 2205 2166 SLO ZSD Maribor SK Piramida     1    0.0   0.0  0.27
             4.09.72         +64
 10. Lazar Ales st.        MK 2205 2074 SLO SD Polskava                 1    0.0   0.0  0.37
             3.10.64         +65
 11. Ciglic Boris          MK 2175 2175 SLO SD Murka Lesce              1    0.0   0.0  0.23
             9.12.46         +66
 12. Cirkvencic Franci     MK 2175 2165 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   1    0.0   0.0  0.20
            12.03.65         +67
 13. Guid Matej            MK 2170 2162 SLO Ljubljanski SK              1    0.0   0.0  0.18
            28.02.79         +68
 14. Baerner Helmut        MK 2165 2165 AUT SC Absam                    1    0.0   0.0  0.17
             26.6.70         +69
 15. Kovacic Peter         MK 2165 2128 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    0.0   0.0  0.19
            17.10.77         +70
 16. Bozic Anton           MK      2150 SLO SD Menges                   1    0.0   0.0  0.16
            16.07.42         +71
 17. Sebenik Matej         MK 2150 2115 SLO Ljubljanski SK              1    0.0   0.0  0.18
            28.08.83         +72
 18. Saradjen Janko        MK 2150 2045 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1    0.0   0.0  0.24
            25.02.43         +73
 19. Djurkovic Maks        MK 2145 2146 SLO Celjski SK                  1    0.0   0.0  0.14
            24.03.34         +74
 20. Hribar Janez          MK 2145 2040 SLO SD Napredek Domzale         1    0.0   0.0  0.22
             5.02.47         +75
 21. Nikolic Stanko        MK 2140 2024 SLO SK Jamstvo Ljubljana        1    0.0   0.0  0.23
            30.09.39         +76
 22. Kaps Darja           WMK 2115 1968 SLO Ljubljanski SK              1    0.0   0.0  0.27
            26.11.81         +77
 23. Kapferer Romed           2105 1970 AUT SK Absam                    1    0.0   0.0  0.25
             19.1.71         +78
 24. Krek Janez            MK      2096 SLO SK Naklo                    1    0.0   0.0  0.12
            19.10.46         +79
 25. Zvan Ziga             MK 2095 2042 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    0.0   0.0  0.15
             2.11.81         +80
 26. Florjancic Rudi       MK 2080 2064 SLO SD Slovenske Konjice        1    0.0   0.0  0.11
            15.04.37         +81
 27. Muri Emil             MK 2080 1993 SLO SS Tomo Zupan Kranj         1    0.0   0.0  0.15
            26.01.53         +82
 28. Gomboc Miha            I 2075 1960 SLO SD Radenska POMGRAD Mursk   1    0.0   0.0  0.15
            15.09.82         +83
 29. Kozamernik Janez      MK 2070 1983 SLO SD Murka Lesce              1    0.0   0.0  0.12
             1.07.75         +84
 30. Prestrl Jozef         MK 2065 2003 SLO SD SIMP Radovljica          1    0.0   0.0  0.11
            24.01.40         +85
 31. Anakiev Dimitar       MK      2064 YUG SD Iskra AET Tolmin         1    0.0   0.0  0.11
            15.04.60         +86
 32. Sveshnikov Vladimir    I      1989 LAT                             1    0.0   0.0  0.68
                1986         +52
 33. Pacic Andrej           I      1965 CRO Pula                        1    0.0   0.0  0.78
             10.8.79         +53
 34. Jovan Romuald         MK      1870 SLO SD SIMP Radovljica          1    0.0   0.0  0.84
            17.04.32         +54
 35. Kocevar Leopold       II      1793 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   1    0.0   0.0  0.87
            23.05.57         +55
 36. Turuncic Bojan       III      1746 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   1    0.0   0.0  0.19
            17.09.60         +87
 37. Cvijic Zoran                  1500 SLO SD Bohinj Bohinjska Bistr   1    0.0   0.0  0.00
             8.09.66         w88
 38. Waller Helmut         FM 2190 2190 AUT Donau                       .5   0.5   0.5 -0.28
           26.9.1926         =44
 39. Skok Boris            MK 2140 2037 SLO SD Napredek Domzale         .5   0.5   0.5 -0.28
            12.02.56         =45
 40. Spilak Tomislav       II 2120 1899 SLO SD Radenska POMGRAD MS      .5   0.5   0.5 -0.14
            18.05.76         =46
 41. Trebusak Anton        MK      2092 SLO SK Komenda                  .5   0.5   0.5 -0.39
             2.05.46         =47
 42. Kosec Tina           WMK 2055 1984 SLO Ljubljanski SK              .5   0.5   0.5 -0.39
            14.04.73         =48
 43. Marusic Nada         WMK 2040 1856 SLO SD Jesenice                 .5   0.5   0.5 -0.39
             9.05.47         =49
 44. Cerar Alojz            I      1974 SLO SK Zagorje ob Savi          .5   0.5   0.5  0.28
             6.05.51         =38
 45. Bratovic Blaz          I      1817 SLO SD Trdnjava 1896 Ljubljan   .5   0.5   0.5  0.28
            18.05.85         =39
 46. Planinsek Bojan       II      1798 SLO SS Tomo Zupan Kranj         .5   0.5   0.5  0.14
             8.08.68         =40
 47. Zwanepol Johan         I      1700 NED S.C. Groningen              .5   0.5   0.5  0.39
            15.11.36         =41
 48. Loviscek Matjaz      III      1500 SLO SK Nova Gorica              .5   0.5   0.5  0.39
            24.05.84         =42
 49. Casola Giuseppe      III      1500 ITA DLF Rimini                  .5   0.5   0.5  0.39
             23.8.59         =43
 50. Grom Waldemar          I      1500 AUT ASKO Finkenstein            .5   0.5   0.5  0.00
                             =51
 51. Gallob Josef           I      1500 AUT ASKO Finkenstein            .5   0.5   0.5  0.00
                             =50
 52. Povse Martin          MK 2210 2124 SLO SK Milan Majcen Sevnica     0    1.0   1.0 -0.68
             9.07.66         -32
 53. Matko Milan           MK      2190 SLO Salesko SD Velenje          0    1.0   1.0 -0.78
            11.09.58         -33
 54. Urukalovic Roman      MK      2150 CRO Vegrad Zapresic             0    1.0   1.0 -0.84
              6.2.71         -34
 55. Prelati Maurizio         2110 2110 ITA                             0    1.0   1.0 -0.87
             16.4.54         -35
 56. Krasevec Viktor       MK 2035 2006 SLO KPSRD Karel Jeraj Ljublja   0    1.0   1.0 -0.18
            23.07.32         - 2
 57. Komovec Ivan          MK      2031 SLO KPSRD Karel Jeraj Ljublja   0    1.0   1.0 -0.21
            28.02.36         - 3
 58. Kusterle Francesco     I      2025 ITA C.S. Monfalcone             0    1.0   1.0 -0.20
             4.10.32         - 4
 59. Homan Alojz            I      2021 SLO SK Primskovo Kranj          0    1.0   1.0 -0.18
            12.03.51         - 1
 60. Erzen Aljosa          MK      2005 SLO SD Jesenice                 0    1.0   1.0 -0.18
            23.03.32         - 5
 61. Tratnjek Andrej       MK      2002 SLO SD Jesenice                 0    1.0   1.0 -0.18
            23.09.49         - 6
 62. Osolin Bojan           I      2000 SLO SD Napredek Domzale         0    1.0   1.0 -0.19
                             - 7
 63. Winkler Wolfgang       I      2000 AUT ASKO Finkenstein            0    1.0   1.0 -0.31
             2.11.59         - 8
 64. Hribovsek Ivo st.      I      1988 SLO SK Zagorje ob Savi          0    1.0   1.0 -0.27
            22.09.35         - 9
 65. Pazlar Marko           I      1977 SLO SD Jesenice                 0    1.0   1.0 -0.37
             4.04.69         -10
 66. Rajkovic Radisa        I      1961 SLO Salesko SD Velenje          0    1.0   1.0 -0.23
             4.03.62         -11
 67. Kavsek Milan          MK      1927 SLO SK Grosuplje                0    1.0   1.0 -0.20
             4.02.29         -12
 68. Bulatovic Milorad      I      1901 SLO SK Jamstvo Ljubljana        0    1.0   1.0 -0.18
            11.06.53         -13
 69. Grobelsek Ana         WI      1890 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   0    1.0   1.0 -0.17
            14.04.81         -14
 70. Rabic Drago            I      1882 SLO SS Tomo Zupan Kranj         0    1.0   1.0 -0.19
            26.10.49         -15
 71. Golja Milan            I      1862 SLO SS Tomo Zupan Kranj         0    1.0   1.0 -0.16
            13.03.52         -16
 72. Djoc Goran            II      1850 CRO Vegrad Zapresic             0    1.0   1.0 -0.18
             10.3.72         -17
 73. Borisek Jure           I      1839 SLO SK Nova Gorica              0    1.0   1.0 -0.24
            27.07.86         -18
 74. Dilao Ricardo          I      1836 ITA DLF Rimini                  0    1.0   1.0 -0.14
            18.11.60         -19
 75. Saxer Bernhar          I      1818 AUT ASK-KSV                     0    1.0   1.0 -0.22
             22.7.65         -20
 76. Agovic Mark           II      1814 SLO SK Komenda                  0    1.0   1.0 -0.23
             5.05.81         -21
 77. Rupnik Borut          II      1796 SLO Ljubljanski SK              0    1.0   1.0 -0.27
            15.08.69         -22
 78. Antoniacci Ricardo     I      1777 ITA DLF Rimini                  0    1.0   1.0 -0.25
             26.2.54         -23
 79. Aigner Matthias        I      1757 AUT SK Absam                    0    1.0   1.0 -0.12
              3.1.74         -24
 80. Nadj Aleksander       II      1746 SLO SD Napredek Domzale         0    1.0   1.0 -0.15
            18.07.85         -25
 81. Ipavec Pavel         III      1700 SLO SK Komenda                  0    1.0   1.0 -0.11
            12.01.52         -26
 82. Smole Tadej           II      1699 SLO SK Komenda                  0    1.0   1.0 -0.15
            20.06.81         -27
 83. Orel Karmen          WII      1659 SLO SS Tomo Zupan Kranj         0    1.0   1.0 -0.15
             6.01.84         -28
 84. Grcar Janez          III      1645 SLO SK Zagorje ob Savi          0    1.0   1.0 -0.12
             6.10.42         -29
 85. Petkovic Nenad       III      1600 CRO Sibenik                     0    1.0   1.0 -0.11
             30.8.56         -30
 86. Kutin Dusan            I      1500 SLO SK Grosuplje                0    1.0   1.0 -0.11
            19.10.48         -31
 87. Grasselli Luka                1500 SLO Pri zgubljenem metku        0    1.0   1.0 -0.19
            20.10.77         -36
Svicar 4.5 by Ales Drinovec                                              Arbiter: Ales Drinovec

                       19.Sahovski festival Bled-seniors
                              Bled, 21.-29.3.1998

 Stanje po 1. krogu 
                             Tit  ELO LRat FED                          Tocke  Buch  MBuch W-We
  1. Ivacic Vladimir           M 2295 2294 SLO SD Napredek Domzale         1    0.0   0.0  0.11
            22.06.36         + 9
  2. Vavpetic Vid             MK 2235 2246 SLO SD Napredek Domzale         1    0.0   0.0  0.11
             5.04.34         +10
  3. Ofstad Per               MK 2175 2175 NOR Follo                       1    0.0   0.0  0.11
            27.11.34         +11
  4. Beszterczey Laszlo          2130 2130 HUN FOT                         1    0.0   0.0  0.11
             19.8.36         +12
  5. Ursic Silvo              MK 2050 1955 SLO SD SIMP Radovljica          1    0.0   0.0  0.17
             3.12.29         +13
  6. Marjanovic Slavko        MK 2035 1967 SLO SK Jamstvo Ljubljana        1    0.0   0.0  0.16
             7.04.34         +14
  7. Piber Vinko              MK      1982 SLO SD Napredek Domzale         1    0.0   0.0  0.11
             5.04.36         +15
  8. Tavcar Rado               I      1942 SLO Celjski SK                  1    0.0   0.0  0.11
                1930         +16
  9. Ivelja Vojislav           I      1845 SLO SD Jesenice                 0    1.0   1.0 -0.11
             9.05.34         - 1
 10. Schlanitz Egon Dr.        I      1779 AUT Collegialitaet Wien         0    1.0   1.0 -0.11
             27.8.34         - 2
 11. Banic Stanko              I      1754 SLO SD dr.Milan Vidmar Ljublj   0    1.0   1.0 -0.11
            22.11.13         - 3
 12. Vidali Joze              II      1694 SLO SD Murka Lesce              0    1.0   1.0 -0.11
            30.10.36         - 4
 13. Novak Vladimir            I      1687 CZE Infinity Pardubice          0    1.0   1.0 -0.17
             17.9.21         - 5
 14. Wicklund-Hans. Richard    I      1678 NOR Oslo schakselkap            0    1.0   1.0 -0.16
              4.3.34         - 6
 15. Gruber Julius             I      1600 AUT Polizei Wien                0    1.0   1.0 -0.11
              3.9.31         - 7
 16. Einspieler Antonija     III      1500                                 0    1.0   1.0 -0.11
                             - 8
Svicar 4.5 by Ales Drinovec                                              Arbiter: Ales Drinovec

                       19.Sahovski festival Bled-juniors
                              Bled, 21.-23.3.1998

 Stanje po 1. krogu 
                         Tit  ELO LRat FED                    Tocke  RPZ   Meds.
  1. Cebasek Jaka         II      1687 SLO SS Tomo Zupan Kranj   1    0.0   0.0
            20.05.82         + 9
  2. Vojinov Danijel      II      1639 SLO SS Tomo Zupan Kranj   1    0.0   0.0
            19.03.84         + 8
  3. Skrlep Nejc          IV      1500 SLO SS Tomo Zupan Kranj   1    0.0   0.0
             3.06.86         + 7
  4. Justin Matic        III      1500 SLO SS Tomo Zupan Kranj   .5   0.0   0.0
             3.03.87         = 5
  5. Petrovic Nejc        IV      1500 SLO SD Murka Lesce        .5   0.0   0.0
            16.07.87         = 4
  6. Skudnov Konstantin   II      1850 RUS                       0    0.0   0.0
              7.9.88         -10
  7. Orel Anze            II      1572 SLO SS Tomo Zupan Kranj   0    0.0   0.0
            14.03.86         - 3
  8. Hodzic Aljosa        IV      1500 SLO SD Murka Lesce        0    0.0   0.0
            15.03.86         - 2
  9. Sitar Ziga                   1500 SLO SD Murka Lesce        0    0.0   0.0
             24.5.87         - 1
Svicar 4.5 by Ales Drinovec                                              Arbiter: Ales Drinovec