23. Sahovski festival Bled - Open B
Bled, 2.-10.7.2002

Lista igralcev

       Ime                   Kat ELO  LRat Fed.   Klub
    1. Crepan Marjan          FM 2275 2270  SLO  SK Nova KBM Kovinar Marib
    2. Nestorovic Vladimir    FM 2267 2267  CRO  Osijek
    3. Praznik Anton          FM 2237 2178  SLO  SD 3D Vrhnika
    4. Ditt Egon              FM 2197 2197  GER  
    5. Saradjen Janko         MK 2209 2143  SLO  SD dr.Milan Vidmar Ljublj
    6. Srebrnic Vojko         MK 2206 2188  SLO  SK Nova Gorica
    7. Jovic Stevan              2195 2195  YUG  
    8. Kozamernik Janez       MK 2185 2139  SLO  SD Gorenjka Lesce
    9. Jokovic Dusan          MK 2184 2153  SLO  SD Gorenjka Lesce
   10. Kovacic Peter          MK 2182 2107  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   11. Krajnc Uros             I 2165 1902  SLO  SD Hoce SS
   12. Groselj Petra         WFM 2158 2146  SLO  SD Vele Domzale
   13. Ciglic Boris           MK 2156 2089  SLO  SD Gorenjka Lesce
   14. Stubljar Andrej        MK 2149 1999  SLO  SD Stari trg ob Kolpi
   15. Azar Pinchas              2132 2132  ISR  Rishon Letzion
   16. Linik Yaron               2128 2128  ISR  Rishon Letzion
   17. Jovan Romuald          MK 2117 1907  SLO  SD SIMP Radovljica
   18. Mlacnik Franc           I 2129 2050  SLO  
   19. Jeraj Zlatko           MK 2128 2025  SLO  
   20. Rozic Vesna           WFM 2127 2006  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   21. Kovac Mitja             I 2107 1927  SLO  SD Radenska Pomgrad
   22. Krumm Johannes            2085 2000  GER  SK Altenkirchen
   23. Stajner Samo           II 2073 1937  SLO  SK Triglav Krsko
   24. Orel Anze               I 2045 1874  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   25. Muri Emil              MK 2052 1974  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   26. Prestrl Jozef          MK 2029 1961  SLO  SD SIMP Radovljica
   27. Ravnik Franc           MK 2012 1918  SLO  SD Jesenice
   28. Ukmar Mitja            MK      2154  SLO  SD Sezana
   29. Antonijevic Darko      MK      2140  SLO  SD dr.Milan Vidmar Ljublj
   30. Simoncic Silvo         MK      2138  SLO  
   31. Butkovic Nereo          I      2052  CRO  SK Pula
   32. Rozic Adrijan          MK      1961  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   33. Rabic Drago             I      1956  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   34. Prestrl Radislav        I      1951  SLO  SD SIMP Radovljica
   35. Bulatovic Milorad       I      1944  SLO  SK Sava Kranj
   36. Grom Waldemar                  1938  AUT  Finkenstein
   37. Buha Drago             MK      1935  SLO  SD SIMP Radovljica
   38. Jaksa Cvetko            I      1914  SLO  SK Grosuplje
   39. Orel Simona            WM      1891  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   40. Razinger Igor           I      1883  SLO  SD SIMP Radovljica
   41. Volcansek Robert        I      1879  SLO  SK Triglav Krsko
   42. Orel Karmen            WM      1829  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   43. Jeran Bostjan          II      1823  SLO  SD Vele Domzale
   44. Grosar Vojko            I      1818  SLO  SK Nova Gorica
   45. Ahmatovic Mirela       WI      1807  SLO  SK Triglav Krsko
   46. Marolt Damijan         II      1799  SLO  SD Gorenjka Lesce
   47. Kavcic Zan             II      1787  SLO  SD 3D Vrhnika
   48. Petkovic Nenad        III      1774  CRO  SK Sibenik
   49. Piskar Rihard          II      1726  SLO  
   50. Cokan Mirko            II      1710  SLO  SD Vele Domzale
   51. Hocevar Filip           I      1681  SLO  SD 3D Vrhnika
   52. Spendal Barbara       WII      1674  SLO  SD Gorenjka Lesce
   53. Bilbija Istok          II      1661  SLO  SK Komenda
   54. Skrlep Jaka            II      1658  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   55. Marinsek Denis         II      1649  SLO  SD 3D Vrhnika
   56. Plaskan Jure           II      1648  SLO  SK Litija
   57. Ditt Jutta                     1647  GER  
   58. Hrenic Misa           WII      1635  SLO  SD Jesenice
   59. Rozic Samo             II      1606  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   60. Trpin Alenka           WI      1594  SLO  SK Komenda
   61. Culverhouse B.                 1550  ENG  Chingford
   62. Snoj Luka              II      1517  SLO  SD Trdnjava 1896 Ljubljan
   63. Hasanagic Anel        III      1500  SLO  SD Jesenice
   64. Grosar Gari                    1500  SLO  

Svicar 5.4 by Ales Drinovec, Arbiter: