22. Sahovski festival Bled - open
Bled, 24.3.-1.4.2001

Lista igralcev

       Ime                   Kat ELO  LRat Fed.   Klub
    1. Malakhov Vladimir      GM 2623 2623  RUS  
    2. Filippov Valerij       GM 2619 2619  RUS  
    3. Kozul Zdenko           GM 2594 2605  CRO  ZSD Maribor SK Piramida
    4. Sveshnikov Evgeny      GM 2561 2580  RUS  Ljubljanski SK
    5. Atalik Suat            GM 2543 2583  BIH  SD Ptuj
    6. Wells Peter K.         GM 2522 2522  ENG  
    7. Sermek Drazen          GM 2515 2527  SLO  SK Triglav Krsko
    8. Zelcic Robert          GM 2500 2560  CRO  SD Sentjur
    9. Fercec Nenad           IM 2450 2450  CRO  Pula
   10. Rogulj Branko          IM 2437 2450  CRO  SK Kovinar Maribor
   11. Tratar Marko           IM 2435 2409  SLO  ZSD Maribor SK Piramida
   12. Podlesnik Bogdan       IM 2407 2379  SLO  Ljubljanski SK
   13. Loncar Robert          IM 2406 2406  CRO  Zadar
   14. Kos Toni               FM 2402 2332  SLO  SK Triglav Krsko
   15. Soln Primoz            IM 2399 2370  SLO  Ljubljanski SK
   16. Mazi Leon              IM 2397 2365  SLO  SK Kovinar Maribor
   17. Jukic Branimir         IM 2386 2386  CRO  SK Osijek
   18. Breder Dennis          MK 2383 2383  GER  Godesberger SK 1929 e.V.
   19. Barle Janez            IM 2383 2357  SLO  ZSD Maribor SK Piramida
   20. Nakamura Hikaru        FM 2364 2364  USA  
   21. Jovanic Ognjen         FM 2361 2361  CRO  SK Kastav
   22. Asylguzhin Radik       MK 2354 2354  RUS  SD Gorenjka Lesce
   23. Fucak Emilijo          FM 2353 2353  CRO  Pula
   24. Podkriznik Gregor      FM 2342 2311  SLO  ZSD Maribor SK Piramida
   25. Jeric Simon            IM 2332 2294  SLO  SK Branik Maribor
   26. Vorobyov Yurij         MK 2327 2327  UKR  
   27. Furlan Miha            FM 2326 2263  SLO  SK Trebnje BMP
   28. Orel Oskar             FM 2305 2256  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   29. Meier Volker           FM 2295 2295  GER  USC Magdeburg
   30. Sitnik Igor             M 2277 2195  SLO  SK Triglav Krsko
   31. Illijin Nebojsa        IM 2272 2212  ROM  SD Gorenjka Lesce
   32. Vavpetic Vid           MK 2269 2225  SLO  SD Vele Domzale
   33. Steiner Darko          FM 2265 2219  SLO  SD dr.Milan Vidmar Ljublj
   34. Kragelj Igor           FM 2264 2222  SLO  SD Sentjur
   35. Philipowski Robert     MK 2255 2255  GER  Godesberger SK 1929 e.V.
   36. Kodric Martin          MK 2248 2207  SLO  SK Trebnje BMP
   37. Srebrnic Vojko         MK 2242 2187  SLO  SK Nova Gorica
   38. Zufic Miroslav         MK 2240 2240  CRO  Pula
   39. Hanko Pavol            MK 2234 2234  SVK  SK Banik Prievidza
   40. Schumi Manfred         MK 2233 2233  AUT  Die Klagenfurter
   41. Vismara Daniele        MK 2231 2100  ITA  Boris Spassky Lecco
   42. Krivec Jana           WFM 2219 2156  SLO  SK Nova Gorica
   43. Susnik Matej           MK 2209 2176  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   44. Gombac Jan             MK 2206 2149  SLO  SD dr.Milan Vidmar Ljublj
   45. Ilic Slobodan             2200 2200  YUG  SK Nis
   46. Behrmann Joachim       MK 2199 2199  GER  SK Zehlendorf Berlin
   47. Zvan Ziga              MK 2199 2118  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   48. Kovacic Peter          MK 2192 2117  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   49. Borisek Jure           MK 2189 2103  SLO  SK Nova Gorica
   50. Kosir Franci           MK 2185 2008  SLO  SD Vele Domzale
   51. Laco Giuseppe           M 2183 2183  ITA  
   52. Dobrotka Martin        MK 2183 2183  SVK  SK Banik Prievidza
   53. Srebrnic Marko         MK 2177 2127  SLO  SK Nova Gorica
   54. Semrl Marjan            M 2175 2134  SLO  SD Vele Domzale
   55. Rezonja Stefan         MK 2162 2054  SLO  SD Radenska Pomgrad
   56. Kozamernik Janez       MK 2161 2072  SLO  SD Gorenjka Lesce
   57. Djurkovic Maks         MK 2140 2119  SLO  Celjski SK
   58. Mlacnik Franc           I 2137 2054  SLO  Zveza slepih Slovenije
   59. Ciglic Boris           MK 2136 2095  SLO  SD Gorenjka Lesce
   60. Caoili Arianne         FM 2132 2132  PHI  
   61. Senoner Erich             2132 2132  AUT  
   62. Jovan Romuald          MK 2125 1951  SLO  SD SIMP Radovljica
   63. Novak Jernej            I 2112 2010  SLO  SK Grize
   64. Prestrl Jozef          MK 2039 1947  SLO  SD SIMP Radovljica
   65. Zorko Jure              I 2110 1881  SLO  SD Vrhnika
   66. Skok Boris             MK 2109 2035  SLO  SD Vele Domzale
   67. Soh Edmund              I 2105 2105  ENG  
   68. Groselj Petra         WFM 2100 2074  SLO  SD Vele Domzale
   69. Stevanec Lea          WMK 2100 2066  SLO  Ljubljanski SK
   70. Lenic Luka              I 2098 1969  SLO  SD Vele Domzale
   71. Kummer Heinz            I 2086 2086  AUT  ESV Admira Villach
   72. Golja Milan             I 2085 1845  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   73. Kukovec Borut          MK 2083 2093  SLO  ZSD Maribor SK Piramida
   74. Orel Karmen            WM 2082 1854  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   75. Nierlich Gerhard       MK 2081 2081  GER  SC Lauingen 1925 e.V.
   76. Skok Joze              MK 2079 2065  SLO  SD Vele Domzale
   77. Pinter Andrej           I 2075 2045  SLO  Celjski SK
   78. Muri Emil              MK 2059 1977  SLO  Zveza slepih Slovenije
   79. Ravnik Franc           MK 2048 1957  SLO  SD Jesenice
   80. Woolley Jos               2047 2047  ENG  Rotherham
   81. Grilc Andrej           MK 2044 2057  SLO  SK Milan Majcen Sevnica
   82. Cetina Klemen           I 2026 1885  SLO  SD Sentjur
   83. Orel Simona            WM 2025 1907  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   84. Sveshnikov Vladimir    MK      2158  LAT  
   85. Rodman Franc           MK      2083  SLO  SD Jesenice
   86. Osolin Bojan           MK      2064  SLO  SD Vele Domzale
   87. Kersic Matej            I      2035  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
   88. Usenicnik Matej         I      2000  SLO  SK Kolektor Idrija
   89. Aljancic Martin        MK      1991  SLO  SK Sava Kranj
   90. Komovec Ivan           MK      1985  SLO  Zveza slepih Slovenije
   91. Pazlar Marko           MK      1963  SLO  SD Jesenice
   92. Bulatovic Milorad       I      1942  SLO  SK Sava Kranj
   93. Sivic Klemen           II      1941  SLO  SK Borovnica
   94. Grom Waldemar           I      1927  AUT  ASKO Finkenstein
   95. Stajner Samo           II      1927  SLO  SK Triglav Krsko
   96. Piber Vinko            MK      1925  SLO  SD Vele Domzale
   97. Stubljar Andrej        MK      1920  SLO  SD Stari trg ob Kolpi
   98. Novak Ksenija         WMK      1913  SLO  SK Grize
   99. Buha Drago             MK      1898  SLO  SD SIMP Radovljica
  100. Nadj Aleksander         I      1859  SLO  SD Vele Domzale
  101. Weighell Mark           I      1848  ENG  
  102. Hasberger Walter        I      1844  AUT  Admnira Villach
  103. Zwanepol Johan          I      1823  NED  Schaakclub Groningen
  104. Regatschnig Horst       I      1811  AUT  Admira Villach
  105. Lorger Bojan            I      1798  SLO  SK Grize
  106. Kamensek Ivan          II      1794  SLO  SD Menges
  107. White Kevin             I      1792  ENG  Walthane Forest
  108. Sivic Jernej           II      1780  SLO  SK Borovnica
  109. Orel Anze               I      1752  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
  110. Lorencak Ivan         III      1749  SLO  SK Grize
  111. Pavlic Luka            II      1747  SLO  SD Vele Domzale
  112. Turuncic Bojan        III      1734  SLO  SK Bohinj Bohinjska Bistr
  113. Grcar Janez           III      1660  SLO  SK Zagorje ob Savi
  114. Vrecko Joze           III      1650  SLO  SD Dobje
  115. Vertacnik Valter      III      1649  SLO  Zveza slepih Slovenije
  116. Justin Matic           II      1611  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
  117. Noc Kristjan           IV      1611  SLO  SD Jesenice
  118. Marolt Damjan          II      1527  SLO  SD Gorenjka Lesce
  119. Skrlep Jaka           III      1500  SLO  SS MC d.d. Tomo Zupan Kra
  120. Sorl Mihael                    1500  SLO  
  121. Jukan Nesib                    1500  SLO  SD Trzin

Svicar 5.0 by Ales Drinovec, Arbiter: