21.Sahovski festival Bled Open B
Bled, 25.3.-2.4.2000

Lista igralcev

       Ime                    Kat ELO  LRat Fed.   Klub
    1. Crepan Marjan           FM 2292 2299  SLO  SK Kovinar Maribor
    2. Gruskovnjak Tomislav    MK 2231 2176  SLO  SD Radenska Pomgrad Mursk
    3. Lacrosse Marc           FM 2218 2218  BEL  
    4. Praznik Anton           FM 2218 2188  SLO  SD Vrhnika
    5. Cepon Dusan             MK 2218 2185  SLO  SD dr.Milan Vidmar Ljublj
    6. Kovacic Peter           MK 2211 2126  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
    7. Sucher Johannes         MK 2210 2210  AUT  Lustenau
    8. Povse Martin            MK 2210 2087  SLO  SK Milan Majcen Sevnica
    9. Guid Matej              MK 2203 2155  SLO  Ljubljanski SK
   10. Srebrnic Vojko          MK 2202 2198  SLO  SK Nova Gorica
   11. Mlacnik Franc            I 2198 2045  SLO  *SS MDSS Celje
   12. Rezonja Stefan          MK 2178 2074  SLO  SD Radenska Pomgrad Mursk
   13. Fassl Erich                2177 2177  AUT  Hartberg Wien
   14. Srebrnic Ana           WFM 2177 2048  SLO  SK Nova Gorica
   15. Zufic Miroslav             2173 2173  CRO  Pula
   16. Zvan Ziga               MK 2168 2088  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
   17. Vikulov Alexander          2134 2134  RUS  
   18. Kozamernik Janez        MK 2136 2066  SLO  SD Gorenjka Lesce
   19. Ciglic Boris            MK 2128 2084  SLO  SD Gorenjka Lesce
   20. Jovan Romuald           MK 2123 1946  SLO  SD SIMP Radovljica
   21. Stevanec Lea           WMK 2112 2038  SLO  Ljubljanski SK
   22. Borisek Jure            MK 2099 2057  SLO  SK Nova Gorica
   23. Peric Mijo                 2098 2098  CRO  
   24. Balabaev Farit             2089 2089  KAZ  Almaty
   25. Skok Joze               MK 2087 2044  SLO  SD Napredek Domzale
   26. Schmaranzer Alfred         2084 2084  AUT  
   27. Ravnik Franc            MK 2069 1986  SLO  SD Jesenice
   28. Muri Emil               MK 2061 1995  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
   29. Drobne Marjan           MK 2059 2003  SLO  SD Lipa Sentjur
   30. Frank Albert               2051 2051  BEL  
   31. Srebrnic Marko           I 2040 1950  SLO  SK Nova Gorica
   32. Riznar Helena          WMK 2034 1913  SLO  SD Ptuj
   33. Sivic Klemen            II 2031 1920  SLO  SK Borovnica
   34. Grom Waldemar              2029 2029  AUT  
   35. Krasevec Viktor         MK 2027 1988  SLO  KPSRD Karel Jeraj Ljublja
   36. Maric Katarina         WMK 2018 1964  SLO  SD Ptuj
   37. Marusic Nada           WMK 2008 1856  SLO  SD Gorenjka Lesce
   38. Simoncic Silvo          MK      2144  SLO  
   39. Niedermair Hannes       MK      2089  AUT  Schachklub Pradl
   40. Rodman Franc            MK      2083  SLO  SD Jesenice
   41. Osolin Bojan            MK      2067  SLO  SD Napredek Domzale
   42. Loviscek Matjaz         MK      2065  SLO  SK Nova Gorica
   43. Medved Alfonz            I      2000  SLO  Vodovodni stolp Kranj
   44. Komovec Ivan            MK      1977  SLO  KPSRD Karel Jeraj Ljublja
   45. Kutin Dusan              I      1975  SLO  SK Grosuplje
   46. Homan Alojz              I      1962  SLO  SK Primskovo Kranj
   47. Rabic Drago              I      1943  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
   48. Cerar Alojz              I      1933  SLO  SK Zagorje ob Savi
   49. Lenic Luka              II      1929  SLO  SD Napredek Domzale
   50. Stubljar Andrej         MK      1928  SLO  SD Stari trg ob Kolpi
   51. Juhant Igor              I      1921  SLO  SK Komenda
   52. Bulatovic Milorad        I      1916  SLO  SK Sava Kranj
   53. Cetina Klemen           II      1910  SLO  SD Lipa Sentjur
   54. Ristov Tase              I      1884  SLO  SK Sava Kranj
   55. Jaksa Cvetko             I      1874  SLO  SK Grosuplje
   56. Zorko Jure              II      1866  SLO  SD Vrhnika
   57. Jelen Ales               I      1850  SLO  SD Medvode
   58. Golja Milan              I      1849  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
   59. Nadj Aleksander          I      1844  SLO  SD Napredek Domzale
   60. Antoniacci Riccardo      I      1825  ITA  Rimini
   61. Regatschnig Horst        I      1818  AUT  Villach
   62. Kamensek Ivan           II      1816  SLO  
   63. Orel Karmen            WMK      1784  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
   64. Saxer Berni              I      1746  AUT  Die Klagenfurter
   65. Orel Anze               II      1745  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
   66. Vertacnik Viktor        II      1722  SLO  KPSRD Karel Jeraj Ljublja
   67. Grcar Janez            III      1718  SLO  SK Zagorje ob Savi
   68. Hrzica Rok              II      1713  SLO  SK Prebold
   69. Stajner Samo            II      1710  SLO  SK Triglav Krsko
   70. Piskar Rihard           II      1703  SLO  SK Kranj-Stari Mayr
   71. Zwanepol Johan           I      1700  NED  Groningen
   72. Sivic Jernej           III      1689  SLO  SK Borovnica
   73. Turuncic Bojan         III      1685  SLO  SK Bohinj Bohinjska Bistr
   74. Mar Karmen             WII      1680  SLO  SK Triglav Krsko
   75. Cizman Gregor           II      1677  SLO  KPSRD Karel Jeraj Ljublja
   76. Knavs Branko           III      1666  SLO  SD Gorenjka Lesce
   77. Skrlep Nejc            III      1628  SLO  SS Tomo Zupan Kranj
   78. Lenic Iztok             IV      1611  SLO  SD Napredek Domzale
   79. Grobelsek Vladimir              1533  SLO  SK Kranj-Stari Mayr
   80. Klancar Primoz          IV      1500  SLO  SD Lipa Sentjur

Svicar 4.8 by Ales Drinovec, Arbiter: